Bankroto administratoriaus papirkimu kaltinamas verslininkas Linas Tadas Karosas tikina, kad šiuo metu nagrinėjama byla nori pasipelnyti kai kurie asmenys. Kaip tikina verslininkas, užnugaryje veikia keletas asmenų, siekiančių pasipelnyti iš visos istorijos. Pasak „Čili“ picerijų tinklo savininko, po pirmojo teismo posėdžio iš taip pat byloje kaltinamuoju laikomu Sauliaus Svitojaus buvo pareikalauta 200 tūkst. Lt.
Linas Tadas Karosas
© DELFI / Kiril Čachovskij

Trečiadienį Vilniaus miesto apylinkės teismas vėl atvėrė bylą, kurioje vienas iš „Čili Holdings“ įkūrėjų Linas Tadas Karosas ir buvęs įmonės darbuotojas Saulius Svitojus kaltinami bandymu papirkti bendrovės „GCW“ bankroto administratorių Artūrą Laucių. Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) ir Vilniaus apygardos prokuratūra ikiteisminio tyrimo metu surinko įrodymų, kad kaltinamieji bankroto administratoriui pasiūlė 30 tūkst. Lt kyšį. Kaltinamieji buvo sulaikyti 2012 m. rugpjūčio pradžioje.

Verslininkas T. Karosas pirmame bylos nagrinėjimo posėdyje tikino, kad visa istorija buvo provokacija. Prieš antrą posėdį verslininkas pareiškė, kad per laiką nuo pirmo posėdžio buvo vėl pareikalauta pinigų.

„Po pirmo posėdžio su šia byla susiję asmenys prašė, reikalavo pinigų, prašydami jų už tai, kad būtų teigiamai pabaigta šita STT byla. Dėl to, mes kreipėmės į tą patį STT, pranešdami apie tai ir paradoksaliausia tai, kad STT apsiribojo tuo, kad paskambino telefonu tuos pinigus prievartavusiam asmeniui, klausdami, ar tu blogą ką nors darai. Kai jis atsakė, kad ne, STT tyrimą baigė“, - prieš teismo posėdį kalbėjo T. Karosas.

„Akivaizdu, kad yra dvigubi standartai, medžiagą pateiksime teismui ir pažiūrėsime, kaip teismas vertins“, - savo nuomonę išsakė verslininkas.

Pasak T. Karoso, šioje istorijoje dominuoja verslininkas Ramūnas Autukas, kuris neva nusitaikė pasipelnyti iš šiuo metu vykstančios bylos: S. Svitojus sulaukė skambučio iš R. Autuko ir pakvietimo susitikti. Susitikimo metu R. Autukas, kaip teigiama T. Karoso išplatintame laiške, susitikimo metu parodė savo išmaniajame telefone surašytą pasiūlymą, kurio esmė R. Autukui sumokėti 200 tūkst. Lt ir atsisakyti priteistų 90 tūkst. Lt mainais už tai pažadant, kad bus panaikinti visi areštai „LTk Capital“ įmonėms, kurio savininkas yra T. Karosas, bankroto administratorius atsisakys pretenzijų, prokuratūra nebespaus, o kreditorinis reikalavimas bus perleistas, kam reikia. Teigiama, kad šis susitikimas yra užfiksuotas vaizdo kamerų.

Po šio susitikimo S. Svitojus, T. Karoso pasakojimu, kreipėsi į STT pareigūnus, pateikdamas visą informaciją. Tačiau po kelių savaičių buvo gautas nutarimas atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą.

R. Autuko ir T. Karoso keliai susikirto dagiau kaip prieš 10 metų, kai R. Autukas pradėjo dirbti vienoje iš įmonių direktoriumi. Kilus finansiniams nesutarimams prasidėjo bylinėjimaisi teismuose, kuriuose A. Autuką atstovavo advokatas M. Kazlauskas.

T. Karosas tiki, kad šie asmenys nusitaikė pasipelnyti iš UAB „GCW“ bankroto bylos. „Ekspertų grupė“, kuri, T. Karoso teigimu, yra susijusi su minėtu advokatu, nusipirko skolą, tapo vienu iš kreditorių ir užpylė „LTk Capital“ įmones ieškiniais. Verslininko teigimu, S. Svitojus buvo sulaukęs iš advokato ir jo kolegos pasiūlymo susimokėti 0,8 mln. Lt už tai, kad „Ekspertų gurpė“ atsiimtų savo ieškinius. Sulaukta ir vėliau panašių pasiūlymų. Kaip teigia T. Karosas, 2013 m. kovo 25 d. buvo kreiptasi į Vilniaus miesto organizuoto nusikaltimo tyrimo valdybą su prašymu pradėti ikiteisminį tyrimą dėl didelės vertės turto prievartavimo, tačiau ikiteisminis tyrimas nebuvo pradėtas.

Trečiadienį bylos nagrinėjime, kuriame kaltinimai mesti T. Karosui, turėjo liudyti minėtas R. Autukas, tačiau į bylos nagrinėjimą jis neatvyko.

Nesikreipė į teisėsaugą, nes nenorėjo galvos skausmo

Posėdžio metu duodamas parodymus kaltinamasis T. Karosas pasakojo, kad apie bankroto administratorių A. Laucių sužinojo, kai jam paskambino buvusios žmonos sesers vyras, kuris paminėjo, kad yra toks bankroto administratorius, kuris norėtų susitikti susipažinti su T. Karosu, nes yra kažkokių problemų.

„Aš atsakiau, kad nedalyvauju tokiuose dalykuose ir man pagalbos nereikia. Pasirodo, tas veikėjas ir yra Laucius“, - teisme kalbėjo verslininkas.

Kaip toliau pasakojo kaltinamasis, su A. Lauciumi jis akis į akį susidūrė, būdamas biure. T. Karoso pasakojimu, prie jo priėjo S. Svitojus ir pasakė, kad yra atvažiavęs A. Laucius.

„Ateinu ir tada matau nepažįstamą žmogų, suprantu sąsajas su Savicku (buvusios žmonos sesers vyru – red.), kad jis bando būti mano pažįstamas“, - pasakojo T. Karosas.

Pasak verslininko, bankroto administratorius klausė, kaip verslininkas ir atstovas gali atsidėkoti.

„Kadangi tylim, jis ant lapuko parašo skaičius ir tyli. Pokalbio nevysto. Tuo tas pokalbis ir pasibaigė, o paskui paaiškėjo, kad jis tokiu būdu provokavo duoti tuos pinigus, provokavo įkalbėti mus siūlyti jam tuos pinigus“, - teigė T. Karosas.

Verslininkas pasakojo, kad išėjus bankroto administratoriui jis su S. Svitojumi aptarė įvykusį susitikimą, kuris pasirodė įtartinas ir sudėtingas.

Teisėjui pasiteiravus, ar po tokio susitikimo nekilo verslininkui minčių kreiptis į teisėsaugą, T. Karosas sakė: „Atėjo mintis, bet mes esame verslininkai ir nenusiteikę dalyvauti visuose teisminėse procedūrose, nes mums tai yra sudėtinga. Tada vertini – arba eiti ir kreiptis, turėti galvos skausmą arba paprastuoju būdu atiduoti pinigus. Tokiu principu ir pas mus išėjo“.

Kad S. Svitojus sumokėjo A. Lauciui 15 tūkst. Lt, T. Karosas teigė sužinojęs tik iš STT pareigūnų, kai buvo sulaikytas. A. Lauciaus verslininkas taip pat, jo teigimu, nebuvo sutikęs iki teisminių procesų.

T. Karosas pirmame bylos nagrinėjimo posėdyje bylą pavadino provokacija, kurią neva inicijavo bankroto administratorius A. Laucius, prašęs susimokėti už sklandžiai vykstantį įmonės bankrotą.

Prokuroras: kyšis buvo pasiūlytas

Vilniaus apygardos prokuroras Giedrius Tarasevičius, paklaustas, kaip vertina T. Karoso pareiškimus, jos verslininkas buvo provokuojamas duoti kyšį, teigė: „Turiu savo nuomonę dėl susidariusios situacijos, kuri aiškiai skiriasi su T. Karoso nuomone, ir aš manau, kad provokacijos šioje vietoje nebuvo. Remiuosi tam tikrais ikiteisminio tyrimo duomenimis, kurie nurodyti kaltinamajame akte. Tie duomenys teisingi ar neteisingi, ar leistina tvarka surinkti, ar padaryta pažeidimų, įvertins teismas“.

Prokuroro teigimu, kyšis buvo pasiūlytas, o ne jo reikalauta. Komentuoti, ko buvo prašoma už kyšį, G. Tarasevičius nenorėjo.

„Tai įrodinėtinos aplinkybės, kurias reikia įrodyti šioje byloje, - sakė jis. - Tai buvo pasiūlymas kyšio iš esmės už tokius sprendimus, kurie nurodomi vėliau pareikštuose įtarimuose ir kaltinimuose“.

Komentuodamas prieš pat teismo posėdį T. Karoso išsakytus kaltinimus, kad kyšio buvo vėl reikalaujama po pirmojo teismo posėdžio, prokuroras teigė, kad apie šiuos faktus jis išgirdo pirmą kartą.

„Nesu girdėjęs nei apie jo kreipimąsi į STT, nei apie tuos dalykus, apie kuriuos jis yra kreipęsis į STT, jei yra kreipęsis. Mano vertinimu, tai būtų visai ne šios bylos dalykas“, - sakė G. Tarasevičius.

S. Svitojus: sumokėjo kyšį savo ir skolintais pinigais

Duodamas parodymus S. Svitojus prisipažino, kad per du kartus A. Lauciui perdavė 30 tūkst. Lt. Pirmą kartą, jo teigimu, - bankroto administratoriaus biure, antrą – savo darbo vietoje.

„Manau, kad šioje situacijoje aš buvau įspaustas į kampą ir provokuojamas. Taip, aš pinigus perdaviau, bet tikrai jų nesiūliau, - teigė S. Svitojus. - Nusprendžiau, kad sumokėsiu ir bus lengviau [...] Aš sumokėjau, nes taip pat įmonėse turiu akcijų ir man svarbus verslas“.

Verslininkas taip pat kaltinamas kurstymu klastoti dokumentus.

„Dokumentų atsiradimo iniciatyva yra A. Lauciaus pasiūlymas, o jis pats jų paruošti tiktai negalėjo“, - gynėsi kaltinamasis.

S. Svitojus pasakojo, kad pirmą kartą 15 tūkst. Lt A. Lauciui perdavė iš savų pinigų, o antrą kartą pasiskolinęs iš gero draugo Vaido Strolės. DELFI primena, kad 2013 m. vasario-gegužės mėnesiais Vaidas Strolė vadovavo „Čili Holdings“ bendrovei.

Prokuroras pasiteiravo, iš kur atsirado S. Svitojaus darbo vietoje rasti užrašai popieriuje „ko mums iš jo reikėtų“, „ką mes galime pažadėti padaryti“. Kaltinamasis teigė, kad šiuo užrašus padarė po to, kai „tiesiog svarstė, ar už tai jam mokėti pinigus“.

Prokurorui taip pat klausimų kilo, kodėl nuvykęs pas A. Laucių S. Svitojus prašė išeiti iš darbo kabineto ir bendrauti koridoriuje. Tačiau ir čia kaltinamasis teigė taip elgęsis, nes įtarė galimą provokaciją.

Posėdžio pabaigoje kaltinamųjų advokatai paprašė byloje esančių garso įrašų ekspertizės. Ar ji bus atliekama, teisėjas paskelbs pirmadienį.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Dėl teroro aktų Ispanijoje atpigusios aviakompanijų akcijos nusitempė žemyn visą Europos akcijų rinką (2)

Europos vertybinių popierių rinka penktadienį smuktelėjo, nes dėl Ispanijoje įvykdytų kelių...

Pertvarkoma Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (4)

Pertvarkoma Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba ( VVTAT ): jai perduodamos Europos...

Krintant svarui, toliau daugėja Didžiąją Britaniją lankančių turistų skaičius (5)

Didžiąją Britaniją birželį aplankiusių turistų skaičius, palyginti su tuo pačiu 2016 m....

B. Bradauskui priklausantis „Lamantinas“ šiemet uždirbo 471 tūkst. eurų pelno (38)

Lietuvos ne gyvybės draudimo bendrovė „Lamantinas“ pirmąjį šių metų pusmetį uždirbo 471...

Apklausa: 6 iš 10 pažįstamiems atskleidžia, kokią algą gauna (14)

Dauguma darbuotojų sutinka, kad darbo užmokesčio duomenys yra privatus klausimas ir labai jautri...

Top naujienos

Į populiarumo viršūnes braunasi primiršta šventė: išleidžia tūkstančius eurų (55)

Jei anksčiau prabangiausia šeimos švente buvo įvardijamos vestuvės , tai pastaruoju metu į...

Naktis Vilniuje: netikėtai atpažintas kelių erelis ir vienas už kitą įdomesni pažeidėjai (11)

Naktį iš penktadienio į šeštadienį Vilniaus policijos pareigūnai surengė reidą. Pylimo...

Hobis tapo antrąja profesija (8)

Garsiausiame Pietų Dzūkijos turguje, veikiančiame Lazdijų rajono Veisiejų miesto pakraštyje,...

Orai: įspūdingą karštį nuplaus liūtys (7)

Panašu, kad šį savaitgalį vėl sulauksime panašios karščio kulminacijos kaip ir praėjusį:...

Laisvalaikio veikla lietuviui atnešė milijonus: atskleidė sėkmės formulę (26)

Vienas iš „ Vinted “ įkūrėjų Justas Janauskas , atsimindamas studijų laikus Vilniaus...

Sutemus į „Karklę“ sugūžėjo minios: konfiskuoja ir alkoholį, ir narkotikus papildyta 23:40 (82)

Penktadienio vidurdienį duris atvėrusio festivalio „ Karklė “ apsaugos darbuotojai nesnaudžia...

Ekspertai kai kuriuos Laisvės aikštės pertvarkos projektus pavadino isteriškais (26)

Dailės galerijoje aptarus 10 pateiktųjų projektų, kaip atnaujinti Laisvės aikštę ir jos...

Kai katės pervertina savo galimybės: bando įsirangyti į kelis kartus mažesnes vietas (9)

Yra vienas dalykas, kurį katės mėgsta daryti labiau nei valgyti ir tinginiauti - bandyti sutilpti...

Socialiniame tinkle paatviravo apie sekso metu patirtus sužalojimus (22)

Seksas turėtų būti malonus dalykas, bet kartais jis pasisuka priešinga linkme ir tampa…...

Šiltesni nei įprasta orai išsilaikys ne tik rugpjūtį, bet ir rugsėjį (12)

Pagal dabar turimą informaciją, ne tik rugpjūčio pabaiga, bet ir rugsėjo pradžia turėtų būti...