Pirmosiomis šių metų dienomis įsigaliojo arti 100 Seimo priimtų įstatymų, jų pataisų ar pakeitimų. Dauguma jų yra susiję su neišvengiamais procesais derinant šalies įstatymus prie Europos Sąjungos teisės standartų, prieš Lietuvai tampant ES nare.
Nuo metų pradžios įsigaliojusios naujovės didesnių pokyčių, susijusių su mokesčių naštos palengvinimu, verslo įmonėms nenumato. Pasak finansų viceministro Vito Vasiliausko, visi pagrindiniai mokesčių įstatymai, susiję su gyventojų pajamų ir pelno mokesčiais, pakeisti jau anksčiau. Vieni jų įsigaliojo nuo 2002, kiti - nuo 2003 metų.

"Tai buvo sudėtinė mokesčių reformos dalis ir tai jau padaryta. Dabar nebent tik būtų kalbama apie grynai techninius pasikeitimus, kurie didesnės įtakos verslo plėtrai neturės", - Eltai sakė V. Vasiliauskas.

Tačiau kalbėdamas apie mokestinius pasikeitimus, kurie tiesiogiai palies verslo - ir stambaus, ir vidutinio, ir smulkaus - įmones, finansų viceministras pirmiausia išskyrė nuo šių metų sausio 1 d. padidėjusius akcizų tarifus dyzelinui ir benzinui.

"Tai neišvengiamas dalykas derintis prie minimalių Europos Sąjungos reikalavimų. Be jokios abejonės, tai turės įtakos kainoms. Bet nereikėtų pamiršti, matyt, ir apie konkurenciją", - pabrėžė V. Vasiliauskas.

Paminėdamas naujos redakcijos Mokesčių administravimo įstatymą, finansų viceministras pastebėjo, kad jame kokių nors mokestinių lengvatų nenumatoma. Tačiau tuo pačiu akcentavo, kad minėtame įstatyme daug aiškiau, paprasčiau ir moderniau yra reglamentuojamos mokesčių administravimo procedūros.

"Jeigu kalbėtume apie apskaitos standartų pakeitimus, tai iš principo esminis dalykas yra tai, kad atidedamas tarptautinių apskaitos standartų įvedimas", - teigė V. Vasiliauskas.

Nuo šių metų sausio 1-osios įsigalioję Buhalterinės apskaitos, Įmonių finansinės atskaitomybės ir Įmonių konsoliduotos finansinės atskaitomybės įstatymų pakeitimai numato, kad tarptautinius apskaitos standartus įmonės privalės pradėti taikyti nuo 2005 m. sausio 1 d.

Finansų viceministro manymu, minėtosios įstatymų pataisos leis tinkamai pasiruošti būtent toms įmonėms, kurioms tarptautiniai apskaitos standartai bus privalomi nuo kitų metų pradžios, o ne nuo 2004-ųjų, kaip buvo numatyta ankstesnėje įstatymo redakcijoje. Be to, prasiplečia ūkio subjektų ratas, kurie galės taikyti tą supaprastintą finansinę atskaitomybę. "Tai, manyčiau, turėtų būti esminis pasikeitimas", - pastebėjo V. Vasiliauskas.

Kalbėdamas apie pasikeitimus, kurie dar laukia šiemet, finansų viceministras paminėjo naujos redakcijos Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo priėmimą Seime, numatytą sausio viduryje ir įsigaliosiantį nuo gegužės 1-osios, bei dabar parlamentarų svarstomus Pelno mokesčio įstatymo pakeitimus dėl neribotos civilinės atsakomybės juridinių asmenų tam tikro neapmokestinamo minimumo suteikimo, mokant pelno mokestį.

Pirmasis įstatymo projektas susijęs su netiesioginiu mūsų mokesčių sistemos derinimu prie ES teisės reikalavimų bei jų pritaikymu dirbti bendros rinkos sąlygomis. Todėl, finansų viceministro manymu, savaime suprantamas tampa toks faktas, kad derinantis prie ES teisės standartų neišvengiamai padaugės tam tikrų apskaitos dalykų.

"Sudėtingesnės tampa PVM deklaracijos tiems ūkio subjektams, kurie turės santykių su Europos Sąjungos valstybėmis. Bet iš kitos pusės, naujas PVM įstatymas leis taupyti apyvartines lėšas. Sakykime, nebelieka importo PVM, jeigu kalbame apie prekių įvežimą iš Sąjungos valstybių", - teigė V. Vasiliauskas.

Pasak finansų viceministro, pasikeitimai, susiję su netiesioginiais mokesčiais - PVM ir akcizais, - nėra susiję su kokiomis nors lengvatomis. Iš principo tai yra mūsų įstatymų harmonizavimas su ES teise, sprendžiant daugiau procedūrinius klausimus.

Svarstomos Pelno mokesčio įstatymo pataisos numato suteikti pelno mokesčio lengvatą neribotos civilinės atsakomybės juridiniams asmenims, neapmokestinant pirmųjų 22,5 tūkst. litų. Finansų viceministras mano, kad šioms įstatymą koreguojančioms nuostatoms bus pritarta, ir tikisi, jog tai turėtų prisidėti prie didesnės verslo plėtros.

Tikimasi, kad naujieji įstatymai bei jų pakeitimai prisidės ne tik prie verslo skatinimo, bet ir bendro gyvenimo lygio gerėjimo.

"Iš principo iš kiekvieno naujo teisės akto, jo projekto tikimasi, kad tai iš tikrųjų prisidės ne tik prie verslo, bet apskritai ir prie viso visuomeninio gyvenimo kokybės", - sakė finansų viceministras.

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

„Facebook“ ir „Google“ apgaule įtariamą E. Rimašauską išsigabeno JAV pareigūnai (26)

Lietuvos pilietis Evaldas Rimašauskas, kaltinamas per suklastotus elektroninius laiškus iš JAV...

R. Karbauskis nusitaikė į draudimą išlaidauti (183)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis krizės metu priimtus...

„Alibaba“ pajamos antrąjį ketvirtį augo 56 proc.

Kinijos elektroninės prekybos milžinas „ Alibaba “ ketvirtadienį pranešė apie Volstrito...

SEB bankas uždaro vieną skyrių Gedimino prospekte Vilniuje (7)

Didžiausias šalyje komercinis SEB bankas uždaro vieną iš savo klientų aptarnavimo skyrių...

Lietuvos šeimų išlaidos vartojimo prekėms liepą mažėjo (9)

Lietuvos namų ūkių išlaidos pagrindinėms vartojimo prekėms praėjusį mėnesį smuko, rodo...

Top naujienos

Vilniaus centre ant vejos nakvoja nuo sekmadienio: užsienio darbininkai pateko į nepavydėtiną padėtį (56)

Jau kelias dienas vilniečiai parkelyje prie Prancūzijos ambasados atkreipė į neįprastą...

R. Karbauskis nusitaikė į draudimą išlaidauti: dėl to išvažiuoja dešimtys tūkstančių (183)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis krizės metu priimtus...

Barselonoje sunkvežimis rėžėsi į minią nuolat pildoma (9)

Turistų pamėgtame Ramblos rajone, Barselonoje, į žmonių minią įvažiavo furgonas. Pranešama,...

Kauno oro uosto direktorius: liūdime (34)

Po mėnesį trukusių rekonstrukcijos darbų atsidarius Vilniaus oro uostui, Kauno oro uosto...

G. Kirkilas sugalvojo planą koalicijai su „valstiečiais“ gelbėti (15)

Socialdemokratų partijos vicepirmininkas Gediminas Kirkilas inicijuoja partijos susitarimą su...

Odesoje atostogaujantys lietuviai kelia pavydą paprastiems miesto gyventojams (104)

Apsilankius Ukrainos atostogų rojumi vadinamoje Odesoje ne visiems patinka. Priklauso, kiek jūs...

G. Landsbergis vienoje srityje jau aplenkė senelį (499)

Konservatorių lyderiui Gabrieliui Landsbergiui per metus pavyko nemenkai sustiprinti savo...

D. Trumpo retorika sukėlė nerimą ir Pentagonui (6)

Praėjus vos kelioms dienoms po JAV prezidento Donaldo Trumpo ugningo pareiškimo apie galimą karinę...

Meilės kaina: A. Valentaitė neteko brangenybių už 140 tūkst. eurų atnaujinta 14.50 val. (460)

Viena garsiausių Lietuvos manekenių Asta Valentaitė prarado įvairių brangenybių už daugiau...

Žinomas telefonų gamintojas nesutinka su mokesčiu Lietuvoje: priskaičiavo 0,5 mln. eurų skolos (156)

Teisme vyksta ginčas tarp autoriams atstovaujančios asociacijos AGATA ir informacinių ir ryšių...