Vėju ir vandeniu elektrą gaminantys verslininkai prašo didinti elektros supirkimo kainas

 (46)
Lietuvos hidroenergetikų ir Lietuvos vėjo elektrinių asociacijos viešame kreipimesi į premjerą Gediminą Kirkilą ragina hidro ir vėjo elektrinėms suteikti valstybinės svarbos objektų statusą, hidro ir vėjo elektrinių įrengimą įtraukti į objektų, galinčių gauti Europos Sąjungos paramą, sąrašą ir supirkti šią energiją po 30 ct/kWh.
© K.Šatūno nuotr.
Šiuo metu hidroelektrinių pagaminama elektra superkama po 20 ct/kWh, vėjo jėgainių – 22 ct/kWh, tuo tarpu Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija ketvirtadienį patvirtino naujas biokuru gaminamos elektros kainas, numatančias, kad ji bus superkama po 22-24 ct. kWh.

„Mes bandom tai aktyvinti, nes labai trūksta dėmesio, apskritai trūksta valstybės požiūrio į bioenergiją. Mes turbūt dar savo pilietiško mąstymo dvasioje nesame persisunkę tuo. Kartais ir vartotojai yra klaidinami, kad elektros kainos turėtų kilti (gaminant ją vėjo jėgainėse – DELFI), nors pasaulyje to nėra“, – DELFI sakė Lietuvos vėjo elektrinių asociacijos direktorius Artūras Gedgaudas.

Asociacijos ragina, kad supirkimo kaina visada atitiktų 90 proc. gyventojų mokamo tarifo už elektros energiją.

Kreipimesi primenama, kad Vyriausybė yra įsipareigojusi iki 2010 metų 7 proc. suvartojamos elektros energijos pagaminti iš atsinaujinančių energijos šaltinių.

„Šiandien galime konstatuoti, kad hidroelektrinių vystymas yra visiškai sustabdytas dėl nepamatuotų aplinkosaugos reikalavimų. Vėjo energetika per pastaruosius dvejus metus pastatė tik apie 50 MW jėgainių parką ir vargu, ar pavyks pasiekti 200 MW galią iki 2010 m.“, – dėsto asociacijos savo kreipimesi.

Jie tvirtina, kad pabrangus statybų sąnaudoms ir išaugus žemės kainai, šios jėgainės nebeatsiperka per 14-16 metų ir dabar tam prireiktų 20 metų.

Kreipimesi rašoma, kad iš vėjo pagaminama elektra Lenkijoje superkama už 28,7 ct/kWh, Estijoje 28,7 ct/kWh, Baltarusijoje – 25 ct/kWh.

Dienraštis „Lietuvos žinios“ šeštadienį rašė, kad Danijos kapitalo bendrovė BNE išmontuoja pirmąjį šalyje vėjo jėgainių parką, kuris taip ir nepradėjo gaminti elektros energijos. Parką ji pradėjo įgyvendinti Klaipėdos rajone, tačiau nesuderinusi detalaus plano, negalėjo pradėti darbo.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Naujienos

Du trečdalius Baltarusijos išleistų obligacijų nupirko amerikiečių investuotojai (13)

Didelę dalį euroobligacijų, kurių Baltarusija išplatino po daugiametės pertraukos, nupirko amerikiečių investuotojai.

„JPMorgan Chase“ perspėja: po ilgos tylos laikotarpio laukia dideli svyravimai (3)

Pasaulinėse finansų rinkose neįprastai ilgą laiką buvo fiksuojama santykinė ramybė, ir tai reiškia, kad investuotojai turėtų ruoštis svyravimų laikotarpiui, mano amerikiečių banko „JPMorgan Chase“ ekspertai.

Šią savaitę biržoje didesnio dėmesio sulaukė Šiaulių banko akcijos

„Nasdaq“ Vilniaus biržoje šią savaitę vyravo ramios nuotaikos, aktyviau prekiauta Šiaulių banko akcijomis, kurių perleista daugiau kaip už 750 tūkst. eurų. Iš kitų įmonių tik „Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) vertybinių popierių apyvarta buvo didesnė kaip 100 tūkst. eurų.

Braškės ir avietės JK dėl „Brexit“ gali brangti (11)

Braškių, aviečių ir kitų uogų kainos Didžiojoje Britanijoje gali gerokai pabrangti po šalies išstojimo iš Europos Sąjungos, kuomet nutrūks darbo jėgos srautas iš žemyninės Europos šalių, teigiama Britanijos vasaros vaisių augintojų asociacijos (BSF) užsakymu parengtoje ataskaitoje.

Vilniuje kuro kainos smuko (17)

Pasaulinėse rinkose per pastarąjį mėnesį stipriai kritus žaliavinės naftos kainoms, Lietuvoje per savaitę pastebimai sumenko ir mažmeninės benzino bei dyzelino kainos.