Veiklą pradeda "Asmenų skolų registras"

Ketvirtadienį veiklą pradeda "Asmenų skolų registras", kuris legaliais metodais sieks riboti kreditines nemokių ir nesąžiningų asmenų galimybes.
"Asmenų skolų registras" Valstybinėje duomenų apsaugos inspekcijoje buvo užregistruotas šių metų sausio pradžioje. Registre visų pirma bus kaupiama informacija apie skolininkus, kurių skolų išieškojimas kreditoriams kainuotų brangiau nei pati skola, kurią patys kreditoriai laiko beviltiška.

Informacija "Asmenų skolų registre" bus nuolat papildoma ir neapsiribos viena ar kita veiklos sritimi, tam tikru skolos dydžiu ar vien tuo kriterijumi, kad kreditorius mano skolą esant beviltiška.

"Asmenų skolų registre" informacija bus renkama, saugoma ir platinama remiantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymu, reglamentuojančiu tiek paties registro kūrimą, tiek informacijos kaupimą ir platinimą. Įstatymo normų taikymo teisėtumą prižiūrės Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija.

"Asmenų skolų registrui" plėtojantis ir kaupiant informaciją apie asmenų skolas, skolininkų galimybės apgaudinėti vis naujas įmones bus ribojamos.

Tai turėtų skatinti kreditavimo santykių plėtrą Lietuvoje, ir žmonės, norintys gauti kreditą ar įsigyti prekę išperkamąja nuoma, neprivalės bėgioti ieškodami įvairiausių pažymų ar mokėti didesnį procentą už paslaugas vien todėl, kad dar yra labai daug nenorinčiųjų mokėti savo skolų, rašoma pranešime spaudai.

"Patikimo verslo sistema" nuo 1993 metų užsiima skolų išieškojimu ir renka informaciją apie partnerių patikimumą. 1994 metais bendrovė tapo didžiausios Europoje skolų išieškojimo ir kreditinės informacijos įmonių sąjungos "Creditreform International" partnere, o nuo šių metų balandžio - asocijuotąja nare.

"Patikimo verslo sistemai" šiuo metu priklauso 196 nariai - "Bitė GSM", "Omnitel", "Mažeikių nafta", KLASCO, "Rokiškio sūris", "Statoil", "Vilniaus elektros tinklai" ir kiti.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Rekordinių santaupų prikaupę verslai dairosi, kur investuoti (4)

Verslo įmonių santaupos pasiekė rekordą – sąskaitose turimų indėlių suma perkopė daugiau nei 4 mlrd. eurų.

Lietuva smuktelėjo Pasaulio banko reitinge (17)

Pasaulio banko reitinge „Doing Business 2017“ Lietuva užėmė 21-ąją poziciją tarp 190 šalių - tai viena vieta žemiau, nei pernai.

Valonai pyksta ir grasina nutraukti ES ir Kanados derybas (16)

Belgijoje Valonijos regionas nutrauks derybas, kuriomis stengiamasi išgelbėti ES ir Kanados prekybos sutartį, jeigu jis gaus daugiau ultimatumų, pareiškė antradienį Valonijos lyderis Paulis Magnette.

Briuselyje ruošiamas susitarimas su „Gazprom“, kuris nepatiks Lietuvai (252)

Briuselis neilgai trukus gali pasirašyti su Rusijos gamtinių dujų milžine „Gazprom“ susitarimo projektą, kuris užbaigs penkerių metų trukmės antimonopolinį patikrinimą dėl per didelių kainų nustatymo. Ši žinia gali sulaukti nepalankaus įvertinimo iš Rytų Europos valstybių, pykstančių dėl galimybės „Gazprom“ išsisukti nuo baudos.

G. Žiemelis atidarė farmacijos fabriką Baltarusijoje (98)

Baltarusijoje atidarytas lietuvių valdomas farmacijos fabrikas „Nativita“ kartu su naujai įrengtomis tyrimų laboratorijomis, rašoma bendrovės pranešime spaudai.