"Vattenfall" vis dar nori investuoti Kaune

Švedijos koncerno "Vattenfall" atstovas pareiškė, kad švedai nori tęsti pradėtą darbą ir įgyvendinti ilgalaikį projektą Kaune.
Apie tai susitikime su Kauno meru Vytautu Šustausku ir tarybos nariais antradienį pranešė "Vattenfall" projekto Kaune vadovas Jaris Tielinenas.

Jo nuomone, rinkimų rezultatai neturi daryti įtakos ekonominiams santykiams. "Vattenfall" laimėjo konkursą 15-kai metų išsinuomoti bendrovę "Kauno energija", tačiau nuomos sutartis iki šiol nepasirašyta. Švedai delsė pasirašyti dokumentą, kol nebuvo išrinkta nauja Kauno valdžia ir nebuvo aiški jos pozicija dėl "Vattenfall" investicijų.

"Kauno energijos" generalinis direktorius Rymantas Juozaitis Kauno tarybos nariams priminė, kad kasdien įmonei priskaičiuojama 50-60 tūkst. litų delspinigių, todėl reikia kuo skubiau ieškoti išeities.

"Kauno energijos" skolos pirmąjį ketvirtį sumažėjo nuo 245 mln. iki 228 mln. litų. Tačiau, anot direktoriaus, šildymo sezonas baigėsi, todėl ateityje skola nemažės.

R. Juozaitis taip pat teigė, kad bankai nenoriai bendrauja su įmone, kurios ateitis neaiški.

Kauno meras V. Šustauskas sakė, kad susitikimą surengė "vardan atvirumo".

"Pamirškite, ką aš kalbėjau anksčiau, dabar vadovauju miestui ir esu atsakingas už svarbius klausimus", atsakė Lietuvos laisvės sąjungos lyderis ir Kauno meras V. Šustauskas, paklaustas, kodėl anksčiau smarkiai kritikavo šį projektą.

Kauno meras tvirtino dabar esąs už užsienio investicijas.

"Patarčiau geriau žvelgti į investuotojus ir ieškoti naudingų miestui sprendimų", sakė V. Šustauskas, kurio iniciatyva ir buvo surengtas susitikimas.

"Vattenfall" projekto vadovas J. Tielinenas patvirtino, dabar Kaune galiojantis šilumos energijos tarifas nepatenkina švedų ir neatitinka jų verslo plano. Jis taip pat priminė, kad "Kauno energija" paveldėjo didelę dalį "Lietuvos energijos" skolų.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

„Boso valanda su S. Jovaišu”: L. Paukštė apie tai, ko tikėtis ieškant patalpų biurui

Vis didesnė informacinių technologijų raida pakeitė tradicinį požiūrį į darbo vietą. Darbuotojai tapo mobilesni ir dažnai, užuot dirbę prie savo darbo stalo, darbui pasirenka namus, kavos kavinę, ar aukščiausio namo stogą, nuo kurio atsiveria puikus vaizdas.

Kanados užsienio reikalų ministras pasveikino susitarimą dėl sutarties su ES

Kanados užsienio reikalų ministras Stephane'as Dionas ketvirtadienį pasveikino Belgijos politinių lyderių pasiektą susitarimą, pralaužiantį kelią istorinei Europos Sąjungos ir jo šalies laisvosios prekybos sutarčiai.

„Twitter“ panaikins 9 proc. darbo vietų

Paskelbusi apie lėtą pajamų augimą, „Twitter“ nusprendė panaikinti 9 proc. darbo vietų – atleisti apie 300 darbuotojų, praneša BBC.

Prašymų gauti bedarbio pašalpą JAV mažėja (6)

Amerikiečių, pateikiančių prašymus bedarbio pašalpai gauti, skaičius praėjusią savaitę sumažėjo, rodydamas stiprią darbo rinką ir tvirtą ekonomikos augimą, praneša „Reuters“.

Nedarbas Ispanijoje pirmą kartą per šešerius metus nesiekia 20 proc. (2)

Nedarbas Ispanijoje pirmą kartą per šešerius metus smuko žemiau 20 proc. ribos. Trečiąjį ketvirtį jis siekė 18,9 proc., ketvirtadienį pranešė statistikos departamentas, kuriuo remiasi agentūra AFP.