"Vattenfall" norėtų sustiprinti savo pozicijas Čekijoje

Švedijos energetikos grupė "Vattenfall" trečiadienį pranešė norinti padidinti savo dalį Čekijos elektros energijos paskirstymo bendrovėje "Vychodočeska energeticka", kai tik šalies vyriausybė nuspręs ją privatizuoti.
"Vychodočeska energeticka" yra viena iš aštuonių Čekijos elektros energijos paskirstymo bendrovių. Joje "Vattenfall" turi 41,5 proc. akcijų.

Už jas Švedijos bendrovė iš viso sumokėjo 4 mlrd. Čekijos kronų (416 mln. litų). Čekijos vyriausybė per privatizavimo agentūrą, Valstybės turto fondą ir elektrinę CEZ bendrovėje "Vychodočeska energeticka" turi daugumos akcijų paketą.

Čekijos elektros energijos ir dujų paskirstymo bendrovių akcijų turi įsigiję nemažai užsienio investuotojų, norinčių užsitikrinti kuo geresnes pozicijas tuo metu, kai šalies energetikos privatizavimas įsibėgės.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Kanada nutraukia CETA derybas su Valonija (18)

Laisvosios prekybos susitarimui tarp Europos Sąjungos (ES) ir Kanados (CETA) iškilo pavojus, praneša agentūra „Reuters“.

Nesuradusi partnerių, „Twitter“ kapanosis pati (2)

Potencialiems partneriams nesusidomėjus, „Twitter“ gali tekti rinktis rizikingą kelią: pradėti restruktūrizaciją ir atleisti dalį savo 4 tūkst. darbuotojų, praneša „Reuters“.

Pernai mažiausias biudžeto deficitas ES užregistruotas Lietuvoje (16)

Europos Sąjungos statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, 2015 metais, palyginti su 2014 metais ir atsižvelgus į sezono svyravimus, euro zonos valstybių narių vyriausybių biudžeto deficito ir šalių bendrojo vidaus produkto (BVP) santykis sumažėjo nuo 2,6 iki 2,1 procento.

„Coca-Cola“ atleidžiamiems darbuotojams jau plaukia pasiūlymai (100)

Alytuje uždaromos „Coca-Cola“ gamyklos darbuotojams darbo atsirastų, tik abejojama, ar siūlomos darbo vietos jiems bus patrauklios.

Neturintiems namų – naujas projektas (61)

Iš Šilutės pl. 8 esančių nakvynės namų čia pernakvoti ateinantys benamiai per dvejus metus bus iškraustyti į Dubysos gatvę.