Valstybė įsikibusi alkoholio monopolio

Socialdemokratai "dutūkstantininkai" ragina kuo ilgiau išlaikyti valstybės monopolį alkoholio pramonėje.
"Bent iki tol, kol netapsime Europos Sąjungos nariais, turėtų būti valstybės monopolis (alkoholio pramonėje - BNS), nes tai yra pakankamai rentabili ūkio šaka, duodanti didelius pinigus visuomenei", pirmadienį spaudos konferencijoje teigė Seimo frakcijos "Socialdemokratija 2000" seniūnas Jonas Valatka.

Socialdemokratai "dutūkstantininkai" priešinasi centristų siūlymui privatizuoti valstybės valdomas alkoholio įmones. Jų nuomone, valstybė turi ir toliau išlaikyti valstybės monopolį alkoholio pramonėje bei siūlo leisti privačioms bendrovėms "Sema" ir "Lietuviškas midus" ir po 2001 metų gaminti alkoholinius gėrimus, kuriuose alkoholio stiprumas neviršija 22 procentų.

Pagal Alkoholio kontrolės įstatymą, iki 2000 metų gruodžio 31 dienos teisę gaminti alkoholio produktus, kurių tūrinė etilo alkoholio kocentracija viršija 22 proc., suteikiama tik valstybės įmonėms ir specialiosios paskirties bendrovėms, tai yra "Stumbrui", "Vilniaus degtinei", "Alitai" ir "Anykščių vynui".

J. Valatkos nuomone, šalies alkoholio įmonių privatizavimas yra ne mažiau pelningas nei "Lietuvos telekomo" privatizavimas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Kanada nutraukia CETA derybas su Valonija (26)

Laisvosios prekybos susitarimui tarp Europos Sąjungos (ES) ir Kanados (CETA) iškilo pavojus, praneša agentūra „Reuters“.

Nesuradusi partnerių, „Twitter“ kapanosis pati (2)

Potencialiems partneriams nesusidomėjus, „Twitter“ gali tekti rinktis rizikingą kelią: pradėti restruktūrizaciją ir atleisti dalį savo 4 tūkst. darbuotojų, praneša „Reuters“.

Pernai mažiausias biudžeto deficitas ES užregistruotas Lietuvoje (30)

Europos Sąjungos statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, 2015 metais, palyginti su 2014 metais ir atsižvelgus į sezono svyravimus, euro zonos valstybių narių vyriausybių biudžeto deficito ir šalių bendrojo vidaus produkto (BVP) santykis sumažėjo nuo 2,6 iki 2,1 procento.

„Coca-Cola“ atleidžiamiems darbuotojams jau plaukia pasiūlymai (102)

Alytuje uždaromos „Coca-Cola“ gamyklos darbuotojams darbo atsirastų, tik abejojama, ar siūlomos darbo vietos jiems bus patrauklios.

Neturintiems namų – naujas projektas (71)

Iš Šilutės pl. 8 esančių nakvynės namų čia pernakvoti ateinantys benamiai per dvejus metus bus iškraustyti į Dubysos gatvę.