V.Adamkus susirūpinęs dėl LAL nuostolių

Tokius bendrovės "Arthur Andersen" patvirtintus LAL audito rezultatus antradienį po susitikimo su prezidentu V. Adamkumi paskelbė įmonės generalinis direktorius Kęstutis Auryla.

Jo teigimu, finansinę ataskaitą ir nuostolius dar turės patvirtinti šią savaitę įvyksiantis bendrovės akcininkų susitikimas. 100 proc. LAL akcijų valdo Susisiekimo ministerija.

K. Auryla žurnalistams sakė, kad nuostolius lėmė padidėjusios naftos produktų kainos, pablogėjusi valstybės ekonominė padėtis.

Pasak Prezidentūros spaudos pranešimo, V. Adamkus mano, kad dalis kaltės dėl LAL nuostolių tenka Susisiekimo ministerijai.

Susitikime su prezidentu V. Adamkumi dalyvavęs susisiekimo ministras Rimantas Didžiokas sakė, kad bendrovės privatizavimas vyks, skelbiant viešą konkursą, tačiau jis neatmetė galimybės, jo dar iki šio proceso pradžios gali atsirasti strateginis partneris.

"Manau, tai vienas kitam netrukto", pažymėjo ministras.

LAL privatizavimo procedūros bus pradėtos, kai ministerija patvirtins LAL restruktūrizavimo planą, kurį numatoma svarstyti gegužės pradžioje. Privatizavimą planuojama pradėti šių metų antrąjį ketvirtį.

Pasak K. Aurylos, vertingiausia bendrovė dalis yra ne lėktuvai ar įstatinis kapitalas, o turima rinkos dalis. Jis pažymėjo, kad dabar "Lietuvos avialinijos" ir oro bendrovė "Lietuva" užima apie 60 proc. rinkos su maždaug 220 mln. litų metinės apyvartos.

Generalinio direktoriaus teigimu, būtina "išgryninti" bendrovės veiklą, atsisakyti jai nereikalingo balasto, pavyzdžiui, nuspręsti dėl Palangos filialo.

Preliminariais duomenimis, bendrovė šių metų pradžioje taip pat jau patyrė nuostolių. Tačiau K. Auryla tikisi, kad, atlikus restruktūrizavimą, sumažinus darbuotojų skaičių, perskirsčius maršrutus, bendrovė šiuos metus baigs be nuostolių, tačiau ir be pelno.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Kanada nutraukia CETA derybas su Valonija (26)

Laisvosios prekybos susitarimui tarp Europos Sąjungos (ES) ir Kanados (CETA) iškilo pavojus, praneša agentūra „Reuters“.

Nesuradusi partnerių, „Twitter“ kapanosis pati (2)

Potencialiems partneriams nesusidomėjus, „Twitter“ gali tekti rinktis rizikingą kelią: pradėti restruktūrizaciją ir atleisti dalį savo 4 tūkst. darbuotojų, praneša „Reuters“.

Pernai mažiausias biudžeto deficitas ES užregistruotas Lietuvoje (30)

Europos Sąjungos statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, 2015 metais, palyginti su 2014 metais ir atsižvelgus į sezono svyravimus, euro zonos valstybių narių vyriausybių biudžeto deficito ir šalių bendrojo vidaus produkto (BVP) santykis sumažėjo nuo 2,6 iki 2,1 procento.

„Coca-Cola“ atleidžiamiems darbuotojams jau plaukia pasiūlymai (102)

Alytuje uždaromos „Coca-Cola“ gamyklos darbuotojams darbo atsirastų, tik abejojama, ar siūlomos darbo vietos jiems bus patrauklios.

Neturintiems namų – naujas projektas (71)

Iš Šilutės pl. 8 esančių nakvynės namų čia pernakvoti ateinantys benamiai per dvejus metus bus iškraustyti į Dubysos gatvę.