Rusijos dujų milžinė "Gazprom" už 34 proc. "Lietuvos dujų" akcijų paketą sumokės 100 milijonų litų ir kartu su Vyriausybe bei Vokietijos kompanija "Ruhrgas" valdys "Lietuvos dujų" įmonę. Tokią galutinę perkamo akcijų paketo kainą žurnalistams paskelbė Rusijos koncerno "Gazprom" valdybos pirmininko pavaduotojas Aleksandras Riazanovas po susitikimo su Premjeru Algirdu Brazausku.
"Lietuvos dujos"
© "Lietuvos dujos"
Vyriausybės vadovas informuotas apie ketvirtadienį Vilniuje Lietuvos ir "Gazprom" atstovų parafuotą "Lietuvos dujų" akcijų pirkimo-pardavimo sutartį. Jau anksčiau buvo parafuota nauja akcininkų sutartis. Derybos dėl šio sandorio pradėtos beveik prieš pusantrų metų.

A. Riazanovas tikisi, kad iki metų pabaigos abiem pusėms pavyks atlikti visas procedūras, kad būtų galima pasirašyti šiam sandoriui reikalingus susitarimus. "Lietuvos dujų" akcijų pirkimui turi pritarti "Gazprom" direktorių taryba, bendrovė turi gauti Rusijos centrinio banko leidimą kapitalo išvežimui. "Lietuvos dujų" akcijų pirkimo-pardavimo sutartis bus teikiama tvirtinti Privatizavimo komisijai, Vyriausybei. Tikėtina, kad pinigus už "Lietuvos dujų" akcijas "Gazprom" sumokės kitų metų pradžioje.

"Galima teigti, jog pasiektas kompromisas, todėl užtikrintas įsipareigojimų, akcijų kainos, dujų tiekimo garantijų, dujų kainų balansas", - trumpai derybų rezultatus apibūdino Premjero patarėjas Saulius Spėčius.

Būtina mūsų šalies sąlyga baigti šį sandorį - sudaryta ilgalaikė dujų tiekimo Lietuvai sutartis.

"Pagrindiniai dujų, parduodamų Lietuvai, kainos principai nurodyti akcijų pirkimo-pardavimo sutartyje. Bet konkretūs dujų tiekimo skaičiai bus fiksuoti ilgalaikėje dujų tiekimo sutartyje tarp "Lietuvos dujų" ir "Gazprom". Ji turi būti pasirašyta iki sandorio pabaigos. Be dujų tiekimo sutarties "Lietuvos dujų" akcijos "Gazprom" nebus perduotos", - pažymėjo S. Spėčius.

"Lietuvos dujų" generalinis direktorius Viktoras Valentukevičius minėjo, kad sutartis turėtų būti sudaryta laikotarpiui iki 2015 metų ir turėtų būti palanki vartotojams, nes bus siekiama užsitikrinti dabartines dujų tiekimo sąlygas. Dujų kainos turėtų likti mažesnės negu Vakarų Europos šalims.

"Suprantame, kad jeigu kelsime kainas, atsiras alternatyvių energijos šaltinių, tarp jų - ir mazutas. Mes suinteresuoti, kad dujų tiekimas į Lietuvą išliktų dabartinės apimties, o gal net augtų", - sakė "Gazprom" atstovas.

Rusijos koncernas sutiko kartu su strateginiais Vokietijos investuotojais pariteto sąlygomis įsigyti būsimą 70 milijonų litų "Lietuvos dujų" akcijų emisiją, kurios lėšos bus skirtos bendrovės plėtrai. Pasak A. Riazanovo, emisiją numatyta išleisti kitais metais. S. Spėčius minėjo, kad Vyriausybė tos emisijos akcijų neplanuoja pirkti.

A. Riazanovas patvirtino, kad "Gazprom" įsipareigojo pateikti "Lietuvos dujoms" ne mažiau kaip 70 proc. visų mūsų šaliai skirtų dujų (be dujų "Achemai" ir Kauno elektrinei). V. Valentukevičius minėjo, kad pagal šią schemą dujų tiekimas turėtų būti pertvarkomas kitų metų pirmąjį pusmetį - po to, kai bus baigtas sandoris su "Gazprom". Šiuo metu didžiausia dujų tiekėja Lietuvoje yra "Dujotekana".

A. Riazanovas neatskleidė, kokių permainų bus "Lietuvos dujų" administracijoje, atėjus į šią įmonę "Gazprom", tik minėjo, jog "aišku, kad mūsų atstovai bus greta vokiečių".

"Gazprom" valdybos vadovas teigė, jog per derybas dėl "Lietuvos dujų" padarė daug nuolaidų mūsų šaliai. Kaip pavyzdį jis nurodė kainą už akcijas - esą ji ekonominiu vertinimu turėtų būti mažesnė nei mokės "Gazprom". "Bet mūsų verslo partneriai davė per aukštą kainą, ir mes turėjome į tai atsižvelgti. Tai vienas iš esminių momentų, dėl to teko diskutuoti", - sakė A. Riazanovas. Kartu jis nurodė, kad šiemet "Lietuvos dujos" dirba gana sėkmingai, ir tai būsimiesiems įmonės akcininkams teikia vilties, jog investicija atsipirks.

"Ruhrgas" ir "E.On Energie" susivienijimas už 34 proc. AB "Lietuvos dujų" akcijų paketą Vyriausybei pernai sumokėjo 116 mln. Lt, o dar 34 mln. Lt pervedė į sąlyginio deponavimo sąskaitą banke "Vereins-und Westbank AG". Iš tos sąskaitos valstybė iš vokiečių gali gauti papildomai 17 mln. Lt po trejų metų, dar 17 mln. Lt - po šešerių metų, jeigu strateginius investuotojus patenkins dujų rinkos reguliavimo taisyklės Lietuvoje.

"Lietuvos dujos" šiemet per tris ketvirčius uždirbo 68,9 mln. Lt grynojo neaudituoto pelno. Pernai bendrovė uždirbo 57,325 milijono litų grynojo audituoto pelno.

Š. m. liepos 1 d. bendrovės "Lietuvos dujos" akcininkai buvo: VĮ Valstybės turto fondas (58,36 proc.), "Ruhrgas AG" ir "E.ON Energie AG" konsorciumas (35,70 proc.), kiti akcininkai (5,94 proc.).

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Dėl teroro aktų Ispanijoje atpigusios aviakompanijų akcijos nusitempė žemyn visą Europos akcijų rinką (2)

Europos vertybinių popierių rinka penktadienį smuktelėjo, nes dėl Ispanijoje įvykdytų kelių...

Pertvarkoma Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (4)

Pertvarkoma Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba ( VVTAT ): jai perduodamos Europos...

Krintant svarui, toliau daugėja Didžiąją Britaniją lankančių turistų skaičius (5)

Didžiąją Britaniją birželį aplankiusių turistų skaičius, palyginti su tuo pačiu 2016 m....

B. Bradauskui priklausantis „Lamantinas“ šiemet uždirbo 471 tūkst. eurų pelno (38)

Lietuvos ne gyvybės draudimo bendrovė „Lamantinas“ pirmąjį šių metų pusmetį uždirbo 471...

Apklausa: 6 iš 10 pažįstamiems atskleidžia, kokią algą gauna (14)

Dauguma darbuotojų sutinka, kad darbo užmokesčio duomenys yra privatus klausimas ir labai jautri...

Top naujienos

Į populiarumo viršūnes braunasi primiršta šventė: išleidžia tūkstančius eurų (55)

Jei anksčiau prabangiausia šeimos švente buvo įvardijamos vestuvės , tai pastaruoju metu į...

Naktis Vilniuje: netikėtai atpažintas kelių erelis ir vienas už kitą įdomesni pažeidėjai (11)

Naktį iš penktadienio į šeštadienį Vilniaus policijos pareigūnai surengė reidą. Pylimo...

Hobis tapo antrąja profesija (8)

Garsiausiame Pietų Dzūkijos turguje, veikiančiame Lazdijų rajono Veisiejų miesto pakraštyje,...

Orai: įspūdingą karštį nuplaus liūtys (7)

Panašu, kad šį savaitgalį vėl sulauksime panašios karščio kulminacijos kaip ir praėjusį:...

Laisvalaikio veikla lietuviui atnešė milijonus: atskleidė sėkmės formulę (26)

Vienas iš „ Vinted “ įkūrėjų Justas Janauskas , atsimindamas studijų laikus Vilniaus...

Sutemus į „Karklę“ sugūžėjo minios: konfiskuoja ir alkoholį, ir narkotikus papildyta 23:40 (81)

Penktadienio vidurdienį duris atvėrusio festivalio „ Karklė “ apsaugos darbuotojai nesnaudžia...

Ekspertai kai kuriuos Laisvės aikštės pertvarkos projektus pavadino isteriškais (26)

Dailės galerijoje aptarus 10 pateiktųjų projektų, kaip atnaujinti Laisvės aikštę ir jos...

Kai katės pervertina savo galimybės: bando įsirangyti į kelis kartus mažesnes vietas (9)

Yra vienas dalykas, kurį katės mėgsta daryti labiau nei valgyti ir tinginiauti - bandyti sutilpti...

Socialiniame tinkle paatviravo apie sekso metu patirtus sužalojimus (22)

Seksas turėtų būti malonus dalykas, bet kartais jis pasisuka priešinga linkme ir tampa…...

Šiltesni nei įprasta orai išsilaikys ne tik rugpjūtį, bet ir rugsėjį (12)

Pagal dabar turimą informaciją, ne tik rugpjūčio pabaiga, bet ir rugsėjo pradžia turėtų būti...