Pastaruoju metu Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijoje iš seniau čia dirbančių specialistų gali išgirsti įdomių dalykų. Ne spaudai teigiama, kad uosto direkcija tarsi turi du vadovus – generalinį direktorių Sigitą Dobilinską ir šešėlį.
Uostas
© ELTA
Dar Uosto direkcijoje kalbama, kad tas šešėlis, vadinamas pilkuoju kardinolu, ją ir valdo – inkorporuoja į šią valstybės įstaigą savus darbuotojus, deda leteną ant kai kurių viešųjų pirkimų sutarčių.

Prieš pusmetį „Klaipėdos“ interneto svetainėje buvo atsiliepimas į straipsnį apie tai, kaip uoste proteguojama viena danų kompanija. Jame išreikšta tokia kontroversiškai vertintina nuomonė: „Klaipėdos valstybiniam jūrų uostui nurodinėja ir surenka duoklę p. Z. Petrauskas iš Kauno, o uosto gen. direktorius S. Dobilinskas yra tik marionetė. Ši tiesa yra seniai žinoma visiems uosto darbuotojams“.

Kaunietiškos šaknys

Zigmas Petrauskas yra vienas iš konsorciumo „Klaipėdos terminalas“ savininkų. Prieš tapdamas Klaipėdos valstybinio jūrų uosto generaliniu direktoriumi, šiame konsorciume direktoriumi dirbo ir S. Dobilinskas. Kaunietis Z.Petrauskas Klaipėdos uoste apsireiškė prieš dešimtmetį. Dar 1994 metais jis kartu su kitu kauniečiu Gintaru Skobu ir dar keliais asmenimis išsidalino Klaipėdos terminalo akcijas. Daugiau nei pusė akcijų tuomet atiteko Z.Petrauskui. Tarp akcininkų buvo ir po Klaipėdos terminalo akcionavimo praėjus dviems mėnesiams nužudyto garsaus kauniečio Gintaro Pluščiausko žmona Jorinda. Ji po vyro mirties savo akcijas pardavė.

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto generalinis direktorius S. Dobilinskas į Klaipėdą taip pat atvyko iš Kauno. Prieš skiriant jį uosto generaliniu direktoriumi buvo tirta, ar iš paskos nesitempia kokios nors „praeities uodegos“. S.Dobilinskas žurnalistams yra pabrėžęs, kad akcijų „Klaipėdos terminale“ neturi. Tačiau ryšiai su buvusiu darbdaviu liko.

Keistas sprendimas

Spalio 14 dieną Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos Viešųjų pirkimų komisija Klaipėdos uosto 82-89-osios krantinių konkurso nugalėtoju pripažino kompaniją „Josef Miobius Bau - Aktiengesellschaft“ iš Hamburgo (Vokietija). Tai padaryta pažeidžiant viešųjų pirkimų procedūras.

Vokietijos bendrovė nepateikė Lietuvos aplinkos ministerijos licencijos, kuri suteikia teisę vykdyti ypatingų statinių, kokios ir yra uosto krantinės, statybą. Šią licenciją ji turėjo pateikti per 30 dienų po vokų atplėšimo konkurse rugsėjo 9 d. Iki šiol jokių statybų Klaipėdos uoste nevykdžiusiai Vokietijos kompanijai „Josef Miobius Bau -Aktiengesellschaft“, neturinčiai reikalingų dokumentų, leista statyti uosto objektą, kurio vertė apie 40 mln. litų.

Toks sprendimas atrodo labai keistai, nes Klaipėdos uostas jau yra „nusvilęs nagus“ nuo užsienio rangovų. Prisiminkime 7-9-ąją uosto krantines, kurias statė belgai. Prie jų negalima gilinti iki 14 metrų, baiminantis, kad krantinės gali sugriūti.

Priimant sprendimą dėl kompanijos „Josef Miobius Bau -Aktiengesellschaft“ viešųjų pirkimų komisijos posėdyje dalyvavo pats Uosto direkcijos generalinis direktorius S. Dobilinskas, nors jis nėra komisijos narys ir neprivalo dalyvauti. Manoma, kad jo buvimas turėjo daryti įspūdį komisijos nariams. Formaliai generalinis direktorius lyg ir niekuo dėtas. Uosto direkcijos viešųjų pirkimų komisijai vadovauja infrastruktūros direktorius Algirdas Kamarauskas.

Paliko pėdsaką

Vokietijos kompanija konkursą laimėjo nustūmusi hidrotechninius objektus Klaipėdos uoste nuolat statančias „Klaipėdos hidrotechnikos“ bendrovę ir statybos darbų įmonę „Lokys“. Konkursas yra konkursas ir nieko nebūtų nuostabaus, jei ne viena aplinkybė. Yra įtarimų (redakcija turi tai patvirtinantį dokumentą), kad Vokietijos kompaniją konkurse stūmė jau minėtasis Zigmas Petrauskas. Jo vardu, pavarde ir parašu patvirtinta, kad iš vienos valstybinės įmonės gautas kompanijai „Josef Miobius Bau -Aktiengesellschaft“ siųstas oficialus dokumentas.

Scenarijus panašus

Prieš pusmetį „Klaipėda“ rašė, kad Klaipėdos valstybinės jūrų uosto direkcijos skelbtą uosto akvatorijos valymo konkursą Danijos kompanija „Rohde Nielsen“ laimėjo konkurso metu net neturėdama žemsiurbės. Jau tuomet iškėlėme versiją, kad Danijos kompaniją kažkas specialiai „stūmė“. Neoficialiais duomenimis, tokio „stūmimo“ kaina - iki 10 proc. sandorio vertės. Tuomet „stūmikas“ taip ir nebuvo įvardintas, nes jokių parašų ant oficialių dokumentų niekas iš šalies nepaliko.

Tačiau situacijos tuomet, kai konkursą laimėjo „Rohde Nielsen“, ir dabar, kai laimėjo Vokietijos kompanija „Josef Miobius Bau -Aktiengesellschaft“, panašios kaip du vandens lašai. Abiem atvejais užsienio kompanijos neįsiteko į viešųjų konkursų procedūrų apibrėžtus reikalavimus, tačiau abiem atvejais jos sugebėjo laimėti konkursus.

Be komentarų

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto generalinis direktorius S.Dobilinskas nepanoro komentuoti konkurso, susijusio su Vokietijos kompanija „Josef Miobius Bau -Aktiengesellschaft“, teigdamas, kad vyksta konkursinės procedūros. Redakcijos žiniomis, Uosto direkcija ignoravo ir Viešųjų pirkimų komisijos, esančios prie Vyriausybės, prašymą pateikti dokumentus, susijusius su konkursu dėl 82-89-osios krantinių.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

„New Balance“ dėl prekės ženklo pažeidimų Kinijoje prisiteisė 1,5 mln. JAV dolerių

Kinijos teismas įsakė trims vietos batų gamintojams dėl prekių ženklo pažeidimų sumokėti 1,5...

Rusijos vyriausybė uždraudė neapmuitinamą gintaro įvežimą į Kaliningrado sritį (1)

Rusijos vyriausybė uždraudė neapmuitinamą žaliavinio ir apdirbto gintaro, taip pat gintaro...

VPT: „Ukmergės vandenys“ turi nutraukti 1,7 mln. eurų vertės sutartis (1)

Ukmergės rajono savivaldybės valdoma vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo bendrovė „Ukmergės...

Britų bankai šiemet uždarys rekordinį skaičių filialų (1)

Išlaidas mažinantys bei vis daugiau operacijų į internetinę erdvę keliantys Didžiosios...

Uždaromas ir „Swedbank“ skyrius Vilniaus centre (22)

Sostinės Gedimino prospekte ilgus metus veikęs vieno iš didžiausių šalies komercinių bankų...

Top naujienos

A. Čekuolio receptas ilgam ir energingam gyvenimui (49)

Palikęs televiziją, žurnalistas, rašytojas Algimantas Čekuolis toliau rašo knygas ir beria...

Ekonomikos žvaigždė: rusų oligarchai į užsienį išvežė pusę šalies turto (56)

Turtingi rusai ofšoruose laiko tiek pat turto, kiek visi Rusijos gyventojai turi šalies viduje kartu...

T. Janonis. „Valstiečiai“, apsidairykite, kas vyksta jums už nugaros (49)

Valdantiesiems šokinėjant iš laimės, kad pavyko pradėti urėdijų reformą, urėdai laiko...

Artėjančio rudens prognozė: šalnos ir šalčiai – dar rugsėjį (84)

Rugsėjį jau galime sulaukti šalnų ir šalčių, tiesa, bent sniego tikimybė, laimei, išlieka...

Ketvirtadalis balsavusiųjų už „Brexit“ mano, kad buvo apmauti (1)

Naujausia apklausa atskleidė, kad jei referendumas dėl „Brexit“ vyktų dabar – Jungtinė...

Gyvai / Po sproginėjančių baterijų skandalo grįžta „Samsung Note“ gyvai nuo 18 val. (20)

Trečiadienio vakarą JAV, Niujorke, pristatomas naujausias „Samsung“ telefonas, tai...

Greitai paruošiama vakarienė: kepame žuvį (1)

Kai pietų ar vakarienės norisi čia ir dabar, puikiausia išeitis – greitai paruošiama...

Uždaromas ir „Swedbank“ skyrius Vilniaus centre (22)

Sostinės Gedimino prospekte ilgus metus veikęs vieno iš didžiausių šalies komercinių bankų...

„Iš viršaus“: kas laimėjo „Cavaliers“ ir „Celtics“ mainuose?

Pastarąją naktį įvykę Klivlando „Cavaliers“ ir Bostono „Celtics“ mainai iššaukė...

Kosmetologė patarė, kokia turėtų būti ideali kasdienė odos priežiūra (8)

Trečiadienio popietę DELFI TV Gyvai konferencijoje viešėjusi „ Sothys “ partnerė...