TVF sutiko padidinti Lietuvos fiskalinį deficitą iki 3,3 proc.

Jei TVF direktorių taryba gruodžio mėnesį patvirtins naują rodiklį, šių metų fiskalinis šalies deficitas bus 1,475 mlrd. litų.

Kovo mėnesį pasirašytame memorandume Vyriausybė buvo įsipareigojusi šiemet išlaikyti 1,225 mlrd. litų arba 2,8 proc. BVP fiskalinį deficitą. Tačiau pirmąjį pusmetį Vyriausybei nepavyko įvykdyti savo įsipareigojimo, todėl, prognozuodama dar sudėtingesnę padėtį antrąjį pusmetį, Vyriausybė prašė fondo padidinti fiskalinį deficitą 300 mln. litų iki 1,525 mlrd. litų arba 3,5 proc. BVP.

Vyriausybės padėtį labiausiai komplikuoja bloga "Sodros" padėtis. Prognozuojama, kad šio fondo biudžeto deficitas metų pabaigoje sieks apie 250 mln. litų.

"3,5 proc. buvo mūsų maksimalistinis noras. Mes pasiekėme kompromisą, kuris iš esmės mus tenkina", BNS sakė vyriausioji Lietuvos derybininkė su TVF, finansų viceministrė Dalia Grybauskaitė.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Naujienos

Darbdaviai tikisi greito Darbo kodekso priėmimo (1)

Darbdavių atstovai norėtų, kad naujasis Darbo kodeksas Seime būtų patvirtintas balandį, nes tai leistų verslui iki liepos pradžios prisitaikyti prie naujų darbo santykių. Darbdaviai taip pat tikisi, kad parlamentarai nekeis Trišalėje taryboje sutartų nuostatų.

„Twitter“ svarsto galimybę įvesti mokestį už paslaugas

„Twitter“ svarsto galimybę pristatyti naują populiarios programėlės „Tweetdeck“ versiją, skirtą profesionalams, ir pirmą kartą pradėti imti mokestį už paslaugas iš kai kurių vartotojų, ketvirtadienį informuoja „Reuters“, remdamasi bendrovės duomenimis.

„Startup Lithuania“ įvardytas kaip sektinas ekosistemos skatinimo pavyzdys

Pasaulio ekonomikos forumo ir Europos investicijų banko šią savaitę išleistoje ataskaitoje „Verslios Lietuvos“ startuolių ekosistemos platforma „Startup Lithuania“ buvo įtraukta tarp 25 pavyzdinių verslumo ir inovacijų skatinimo iniciatyvų.

Vengrija siekia uždrausti „komunistinę“ „Heineken“ žvaigždę (9)

Garsi raudona žvaigždė Nyderlandų alaus milžinės „Heineken“ logotipe Vengrijoje gali būti uždrausta, jeigu bus priimtas vyriausybės pasiūlymas, kuriuo siekiama uždrausti „totalitarinių“ simbolių naudojimą komerciniais tikslais.

ES kreipėsi į Braziliją dėl mėsos importo

Europos Sąjunga (ES) kreipėsi į Braziliją su prašymu savo noru pristabdyti mėsos importą, tam, kad nebūtų įvedamas oficialus draudimas, bet Lotynų Amerikos šalies vyriausybė tokį prašymą atmetė, praneša naujienų agentūra „Reuters“ remdamasi ES diplomatijos šaltiniais.