TVF ragina informuoti visuomenę apie sandorį su "Williams"

 (3)
Tarptautinis valiutos fondas ragina Lietuvos Vyriausybę paskelbti visuomenei daugiau informacijos apie "Mažeikių naftos" pardavimo sandorį.
Informacija turėtų būti paskelbta šią arba kitą savaitę. Tai yra viena paskutinių TVF sąlygų pasirašyti 15-kos mėnesių prevencinį susitarimą.

TVF atstovas Lietuvoje Markas Hortonas BNS sakė, jog su Vyriausybe dar tariamasi, kokia konkreti informacija, kokia forma ir kur turėtų būti paskelbta. TVF siūlymu ji galėtų būti publikuota internete.

Ūkio ministro patarėja Viktorija Babičienė BNS patvirtino, kad dėl šios informacijos paskelbimo tariamasi ir ji turėtų pasirodyti artimiausiu metu.

"Siekdami viešumo, mes norime, kad Vyriausybė praneštų, ką konkrečiai ji susitarė su "Williams International" - pavyzdžiui, koks yra Vyriausybės indėlis į "Mažeikių naftą", kokios geros šios investicijos pusės, kokio dydžio rezervo fondas sudaromas ir kiek pinigų iš jo bus panaudota, kokios numatytos mokesčių lengvatos ir panašiai", BNS sakė M. Hortonas.

Pernai spalio 29-ąją Vyriausybė ir "Williams International" pasirašė dviprasmiškai vertinamą sutartį dėl 33 proc. "Mažeikių naftos" akcijų pardavimo. Amerikiečiams buvo perduota ir naftos koncerno valdymo teisė.

Vyriausybė neseniai visuomenei leido susipažinti su kai kuriais sutarčių dokumentais, tačiau iki šiol didelio susidomėjimo jie nesulaukė.

M. Hortonas pabrėžė, kad TVF neragina skelbti slaptos informacijos, kuri galėtų pakenkti komerciniams "Mažeikių naftos" interesams.

TVF atstovas Lietuvoje tikisi, jog susitarti su Vyriausybe pavyks iki penktadienio.

Penktadienį premjeras Andrius Kubilius ir LB valdybos pirmininkas Reinoldijus Šarkinas turėtų pasirašyti bei išsiųsti vadinamąjį ketinimų laišką TVF vadovybei.

Laiškas reikštų Lietuvos prašymą patvirtinti 15-kos mėnesių prevencinį susitarimą su TVF. Jį lydėtų 15-kos puslapių ekonominės ir finansinės politikos memorandumas bei TVF ekspertų pranešimas apie dabartinę Lietuvos padėtį bei paskutinius šalies įvykius.

15-kos mėnesių prevencinis susitarimas būtų laikomas įsigaliojusiu nuo šių metų sausio 1-osios. Pagal jį Vyriausybė, tik esant būtinybei, pasiskolintų iš Fondo 80 mln. JAV dolerių. Be to, susitarimas atvertų kelią gauti 100 mln. dolerių Pasaulio banko paskolą.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

„Boso valanda su S. Jovaišu”: L. Paukštė apie tai, ko tikėtis ieškant patalpų biurui

Vis didesnė informacinių technologijų raida pakeitė tradicinį požiūrį į darbo vietą. Darbuotojai tapo mobilesni ir dažnai, užuot dirbę prie savo darbo stalo, darbui pasirenka namus, kavos kavinę, ar aukščiausio namo stogą, nuo kurio atsiveria puikus vaizdas.

Kanados užsienio reikalų ministras pasveikino susitarimą dėl sutarties su ES

Kanados užsienio reikalų ministras Stephane'as Dionas ketvirtadienį pasveikino Belgijos politinių lyderių pasiektą susitarimą, pralaužiantį kelią istorinei Europos Sąjungos ir jo šalies laisvosios prekybos sutarčiai.

„Twitter“ panaikins 9 proc. darbo vietų

Paskelbusi apie lėtą pajamų augimą, „Twitter“ nusprendė panaikinti 9 proc. darbo vietų – atleisti apie 300 darbuotojų, praneša BBC.

Prašymų gauti bedarbio pašalpą JAV mažėja (6)

Amerikiečių, pateikiančių prašymus bedarbio pašalpai gauti, skaičius praėjusią savaitę sumažėjo, rodydamas stiprią darbo rinką ir tvirtą ekonomikos augimą, praneša „Reuters“.

Nedarbas Ispanijoje pirmą kartą per šešerius metus nesiekia 20 proc. (2)

Nedarbas Ispanijoje pirmą kartą per šešerius metus smuko žemiau 20 proc. ribos. Trečiąjį ketvirtį jis siekė 18,9 proc., ketvirtadienį pranešė statistikos departamentas, kuriuo remiasi agentūra AFP.