TVF ginasi

"Žiniasklaidoje iš anksto buvo paskelbta informacija apie fondo misijos laiką ir tikslus. Be to, misija suteikė informacijos diskusijų su Seimo ir verslo atstovais metu", rašoma ketvirtadienį išplatintame TVF atstovo Lietuvoje Marko Alano Hortono pranešime spaudai.

Pasak jo, derybos vyko laikantis TVF šalims narėms taikomų procedūrų, kuriomis siekiama skatinti sprendimų atvirumą ir aiškumą bei atsižvelgti į finansų rinkoms opią informaciją.

M. A. Hortonas priminė gruodžio mėnesį išplatintą savo pranešimą spaudai, kuriame esą suteikta informacijos apie diskusijas ir rengiamo susitarimo esmę.

Minėtame pranešime TVF rašė, jog laukia subalansuoto 2000 metų "Sodros" biudžeto, padidintų elektros kainų bei Vyriausybės sprendimo iki buvusio lygio sumažinti importo muitus, padidintus 1998 metų lapkritį.

TVF atstovas ketvirtadienį patvirtino, kad Lietuvos valdžia ketina išspausdinti ketinimų laišką kartu su Ekonominės politikos memorandumu ir kitais dokumentais iškart po to, kai bus priimtas TVF direktorių valdybos sprendimas.

Vyriausybės ir TVF susitarimas turėtų būti patvirtintas kovo 8 dieną. Jis galios nuo 2000-ųjų sausio iki 2001 metų kovo pabaigos.

Pagal susitarimą, esant būtinybei, Lietuva galės pasiskolinti iš fondo 80 mln. dolerių, jis taip pat garantuos 100 mln. dolerių Pasaulio banko paskolą.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Užkarpatės regione investuoja ir Lietuvos verslininkai

Užkarpatės regiono finansų ir ekonomikos sostinėje Mukačevėje veikia ir lietuviško kapitalo įmonių. Į gamyklą šioje Ukrainos vietoje investavę Lietuvos tekstilininkai sako, kad jau ir čia trūksta kvalifikuotos darbo jėgos. Norėdami darbuotojus išlaikyti, darbdaviai nemokamai juos vežioja ir maitina.

Emigrantai pristabdė perlaidas po svaro nuvertėjimo (26)

Prekes ir paslaugas į Jungtinę Karalystę eksportuojančios Lietuvos bendrovės, svarais sterlingų atlyginimus ten gaunantys emigrantai ir jų perlaidų Lietuvoje laukiantys giminaičiai – visi jie stebi, kas toliau dėsis su svaro kursu.

Rinkimų laimėtojų planai: kurie iš jų virs realybe?

Rinkimus laimėjusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai žada kai kurių radikalių permainų. Ekonomistai nesutaria, kaip naujos valdžios darbai paveiks eilinio piliečio gyvenimą ir visos šalies ekonomiką.

Belgijos premjeras sako negalįs pasirašyti ES ir Kanados laisvosios prekybos sutarties (18)

Belgija negali užbaigti istorinės Europos Sąjungos ir Kanados laisvosios prekybos sutarties pasirašymo po to, kai Valonijos ir kitų šalies regionų administracijos atsisakė uždegti žalią šviesą federalinei vyriausybei, pirmadienį pareiškė ministras pirmininkas Charles'is Michelis.

Kokia juoda katė prabėgo tarp S. Jakeliūno ir A. Butkevičiaus (156)

Deryboms dėl galimos koalicijos su socialdemokratais vadovauti ketinantis ekonomistas Stasys Jakeliūnas sako, kad neįsivaizduoja galimybės kalbėtis su premjeru Algirdu Butkevičiumi. „Manau, jis taip pat“, – priduria valstiečių ir žaliųjų kandidatas į finansų ministrus.