Jai teko pradėti dirbti nuo 15 metų, nes reikėjo žūtbūt padėti namiškiams.
Zhou Qunfei
© Vida Press

Dabar 45-erių Zhou Qunfei – turtingiausia Kinijos moteris. Jai turtus pavyko susikrauti praktiškai nuo nulio – uoliu savo triūsu. Dabar moteris – kompanijos „Lens Technology" vadovė ir valdo milijardinį turtą.

Į žiniasklaidos dėmesio centrą Zhou patenka nedažnai. Su žiniasklaida ji bendrauja itin retai, tačiau jos sėkmės paslaptį pavyko atskleisti.

Z. Qunfei gimė 1970 m. Siansiano mieste (Hiunanio provincija, Kinija). Jos mama mirė, kai mažylei buvo tik penkeri. Tėvas neturėjo galimybių tinkamai auklėti jauniausią ir iš trijų vaikų dukterį, nes dar prieš sutuoktinės mirtį nelaimingo atsitikimo metu buvo praradęs regėjimą.

Todėl sulaukus 15-os,Zhou teko mesti mokyklą ir eiti uždirbti duoną šeimai.

Mergina svajojo tapti madų dizainere, tačiau savo karjerą pradėjo regos lęšių gamykloje. Ši veikė netoli universiteto, todėl Zhou nusprendė pamėginti suderinti darbą ir studijas. Ji išmoko buhalterinės apskaitos, programavimo, muitinės operacijų ir net įgijo sunkvežimių vairuotojos pažymėjimą.

Tačiau darbo sąlygos Zhou nelepino.

„Dirbdavau nuo 8 iki 24 valandos, o kartais ir iki 2 val. nakties, - prisimena moteris. – Darbo pamainų pas mus nebuvo, dirbome dešimt žmonių – visi poliruodavome stiklą. Toks darbas man neteikė malonumo. Tad po trijų mėnesių nusprendžiau palikti darbovietę ir parašau viršininkui prašymą atleisti iš darbo."

1993 m., sukakus 22 m., mergina ėmėsi verslo – į jį investavo visas savo santaupas (3 tūkst. dolerių). Imtis verslo paskatino jos brolis. Jos įmonėlė siūlė klientams kokybiškesnius stiklo lęšius laikrodžiams. Visi kompanijos rūpesčiai gulė ant Zhou pečių. Ji projektavo gamybinę techniką, pati mokėsi trafaretinės spaudos būdų ir kitų sudėtingų technologijų.

Zhou Qunfei
Zhou Qunfei
© Vida Press

Taip po kelių metų gimė kompanija „Lens Technology". Vėliau ji tapo išmaniųjų telefonų ir planšetinių kompiuterių liečiamų ekranų stiklo gamybos pasauline lydere. Beje, įmonei suklestėti ypač padėjo bendradarbiavimas su „Apple".

Z. Qunfei savo darbą išmano iki smulkmenų. „Kartais ji pati sėda prie staklių ir tikrina, ar gamybos procese nėra klaidų, - savo viršininkę giria „Lens Technology" generalinis direktorius Jamesas Czao. – Jei iškyla kokių nors nesklandumų, ji klausia: Kodėl jūs neatkreipėte į tai dėmesio? Tada jaučiuosi ypač nesmagiai."

Pasaulinės liečiamų ekranų gamybos rinkos lyderės steigėja Kinijoje tapo naujo socialinio sluoksnio – moterų-verslininkių, kapitalą uždirbusių savo žiniomis ir kompetencijomis – pamatu. Tai – retas reiškinys verslo pasaulyje.

Žurnalo „Forbes" duomenimis, Japonijoje tokių nuo nulio pradėjusių verslininkių milijardierių apskritai nebuvo. O daugelis JAV ir Europos moterų milijardierių turtus paveldėjo.

Jokioje kitoje pasaulio valstybėje nėra tiek daug nepriklausomų verslininkių-milijardierių, kiek yra Kinijoje. Masačiusetso technologijų institute MIT (JAV) dirbančio tarptautinės vadybos specialisto ir Kinijos verslo eksperto Chuano Jašeno nuomone, galbūt tam įtakos turėjo komunistinių laikų nuostata dėl moterų ir vyrų lygybės.

„Lens Technology kompanijoje Zhou priklausantis akcijų paketas vertinamas 7,2 mlrd. dolerių. Tačiau ji – ne tokia kinų verslo garsenybė kaip internetinių pardavimų milžino Alibaba steigėjas, milijardierius Džekas Ma. Kinijoje apie Zhou mažai kas girdėjęs.

„Huanio provincijos dialektu tokias moteris vadiname „ba de man" – taip vadinamas žmogus, išdrįsęs imtis to, ko daugelis baiminasi imtis, - sako jos brolis, dabar – „Lens Technology" direktorių tarybos narys.

Darbuodamasi savo įmonėje Zhou ištekėjo už buvusio viršininko, susilaukė kūdikio ir... išsiskyrė. Vėliau ištekėjo dar kartą ir susilaukė antro kūdikio – šįkart jos sutuoktiniu tapo seniai pažįstamas kolega iš cecho. Jis dabar irgi „Lens Technology" direktorių tarybos narys.

Zhou Qunfei
Zhou Qunfei
© Vida Press

Zhou darbo stilius labai primena maniją. Kompanijos būstinė įrengta pramoniniame pastate. Erdviame jos kabinete vienos durys veda į nedidelį gyvenamąjį kambarį. Taip ji turi galimybę pasivaikščioti savo gamyklos cechais ir dieną, ir naktį.

Milijardinį turtą Zhou uždirbo mobiliųjų telefonų dėka. 2003 m. jos įmonė vis dar gamino stiklo lęšius laikrodžiams, kai įmonės vadovei nelauktai paskambino kompanijos „Motorola" atstovai ir pasiteiravo, ar ji nenorėtų padėti jiems tobulinti stiklo ekraną naujam telefono modeliui „Razr V3".

Tada daugelis mobiliųjų telefonų ekranų buvo gaminami iš plastiko. Motorolos vadovams norėjosi stiklinio ekrano – tačiau tokio, kuris būtų tvirtas, atsparus smūgiams, įbrėžimams ir kad jame ryškiau matytųsi informacija, nuotraukos ir kitos multmedijos bylos.

„Jie paskambino man ir pasakė: Tiesiog sakykite mums taip arba ne. Jei vis dėlto sutiksite, mes padėsime viską suorganizuoti, - prisimena Zhou. – Aš sutikau."

Netrukus ji sulaukė ir kitų mobiliųjų telefonų gamintojų atstovų skambučių. Skambino iš HTC, Nokia, Samsung. 2007 m. rinkoje pasirodė liečiami iPhone ekranai ir radikaliai pakeitė mobiliųjų telefonų ekranų rinką. Vis dėlto korporacija Apple pasirinko Lens kaip ekranų gamintoją, todėl Zhou bendrovė tapo viena iš Kinijos verslo lyderių.

Zhou negailėdama investavo į naujas technologijas, nusamdė aukštos kvalifikacijos techninį personalą. Kolegos prisimena, kad dėl naujų paskolų bankams ji užstatydavo absoliučiai viską. Trijuose Kinijos miestuose naujos gamyklos buvo statomos penkerius metus.

„Ji – aistringa verslininkė, kuri į projektus įsitraukia visa galva, - pasakoja su „Lens Technology"bendradarbiaujančios bendrovės „Corning„ direktorius Džeimsas Holisas. – Stebėjau jos kompanijos augimą. Dabar ji turi daugiau kaip 100 konkurentų. Vis dėlto „Lens Technology" – aukščiausios klasės žaidėjas."

„Lens" dirba visą parą: į tris gamyklas, Čanši regione užimančias apie 800 akrų, ateina 75 tūkst. darbuotojų. Kasdien kompanija iš pasaulinių gamybos įmonių (pvz., „Corning" iš JAV arba „Asahi Glass" iš Japonijos) gauna stambių stiklo partijų.

Stiklas pjaustomas, šlifuojamas, poliruojamas, kol pasiekiamas idealus skaidrumas. Po to stiklas grūdinamas kalio jonų tirpale, dažomas, šalinami trūkumai. Galiausiai apsauginiai liečiamų ekranų stiklai nuvalomi ir padengiami hidrofobine plėvele.

Zhou koordinuoja beveik kiekvieną gamybos žingsnį. Ji dėmesingai vertina kiekvieną proceso smulkmeną – taip ją auklėjo vaikystėje.

„Kai tėtis prarado regėjimą, visus daiktus dėdavome tiksliai ten, kur jie turi būti, nes menkiausi netikslumai būtų sukėlę jam rūpesčių, - pasakojo moteris. – To paties darbe iš kitų reikalauju ir aš."

Dabar moteris gyvena 27 mln. dolerių vertės būste Hongkonge, privačiu lėktuvu skraido į Silicio slėnį ir Seulą tartis su stambiausias verslo partneriais – „Apple" ir „Samsung". Jos kompanijos būstinėje viešėjo Kinijos vadovas.

Tačiau jaukiausiai moteris jaučiasi vaikščiodama gamyklos cechais ir kuruodama gamybos procesus. Ji visada pasiruošusi panardinti rankas į indus su vandeniu ir įvertinti, ar vanduo yra reikiamos temperatūros. Ji sugeba paaiškinti subtiliausius stiklo šildymo jonizuoto kalio tirpale niuansus. Prie šlifavimo staklių gali nutikti taip, kad ji paprašys darbuotoją trumpam užleisti jai darbo vietą.

Jos sėkmės istorija įkvepia daug kitų Kinijos verslininkių. „Dėkoju savo konkurentams ne tik už tai, kad padėjo man įkurti „Lens Technology", bet ir už tai, kad užgrūdino mano charakterį", - dėkojo turtingiausia Kinijos moteris.

Pasaulio biržose „Lens Technology" akcijos kotiruojamos nuo kovo. Tačiau dėl neseniai įvykusios Kinijos rinkos kracho „Lens" kompanijos akcijos prarado 45 proc. savo vertės. Vis dėlto ir dabar jos vertė siekia apie 8 mlrd. dolerių.

Viename iš retų interviu Zhou pareiškė, kad sėkmingos moters šlovė ją slegia.

„Svarbios moters vaidmuo – ne man, - neslėpė moteris. – Mano įsitikinimu, svarbiausia – neužriesti nosies, jei tau sekasi, ir nenuleisti jos, jei nesiseka."

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

„Maxima Latvija“ sužeistiems per Zolitudės tragediją išmokės įspūdingą sumą (16)

„Maxima Latvija“ ir draugija „Zolitude 21.11“ pasiekė susitarimą, pagal kurį sužeistiems...

D.Kuprys neatsisako planų teismui skųsti atleidimą iš NŽT vadovų (9)

Daugiau nei metus Nacionalinei žemės tarnybai (NŽT) vadovavęs Danielius Kuprys paliko tarnybą....

Alkoholio akcizai: pajamos auga, pardavimai – ne (40)

Alkoholio akcizų pajamos, kovą smukusios dėl pastebimai išaugusių tarifų, atsigauna ir...

Ekonomistų nuomonės dėl bankų įtakos išsiskyrė (75)

Įtakingiausiais Lietuvoje laikomi ekonomistai sutaria, kad kita didžiulė pasaulinė ekonomikos...

Kauno rajono gyventojams sugrąžintos mokesčių permokos

Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (AVMI) pranešė pervedusi visą gyventojų pajamų...

Top naujienos

Vaizdas pro langą į Europą: Baltijos regionas Kremliui – tik viena jo baisios strategijos detalė (15)

Su rusų ekonomistu, žurnalistu Dmitrijumi Travinu DELFI susitiko Europos universitete Sankt...

Paėmusieji būsto paskolas viliojami galimybe sutaupyti nemenką sumą (5)

Tūkstančiai šalies gyventojų įsigydami nuosavą būstą skolinosi pinigų iš bankų....

Azija kuria savo pasaulio tvarką (4)

Pastaruoju metu daug pasakyta apie tai, kaip Donaldo Trumpo administracijos politika kertasi su tuo,...

Orai: pajusime tikrą rudens alsavimą (11)

Iki pat savaitės pabaigos šalyje išsilaikys gaivūs orai , dažnai varvės dangus, įsismarkaus...

Traukinys Maskva-Vladivostokas: lietuviai juo vyko, tikėdamiesi nuotykių ir problemų (234)

Šią vasarą aš – Tadas, ir mano brolis Mantas, atostogoms nusprendėme pasirinkti kiek...

Geriausi pusryčiai norintiems sulieknėti (1)

Norintys mesti svorį gali lengviau atsikvėpti – šį kartą nereikės valgyti nieko neįprasto. Ir...

Atlikėjas iš P. Afrikos GSLIM žmoną ir ramybę rado Lietuvoje: dar visai neseniai ten mūsų santykiai būtų buvę nelegalūs (5)

Pusę metų Lietuvoje gyvenantis dainininkas iš Pietų Afrikos GSLIM (Gabriel Sweet Life In Music)...

Sezoninį darbą pasirinko dėl neįprastos priežasties: šis įdarbinimas buvo pats svarbiausias (17)

Dauguma jaunuolių sezoninį darbą renkasi dėl paprastų priežasčių, vieni nori užsidirbti...

Eksperimentas: 7 absoliutaus pritarimo vyrui dienos (24)

Kas bus, jei ištisą savaitę pamėginsime pritarti bet kokiam vyro sprendimui? Eksperimentas, kurį...

Tris kartus už nuosavus tvirtesni dantys – per parą (58)

„ Dantys per vieną valandą – dantys vienai valandai“, – anksčiau ironizuodavo...