Klaipėdos Tilžės turgus užsimojo tapti atsvara didiesiems prekybos centrams. Prekeiviai viliasi, jog po prekyvietės rekonstrukcijos sulauks ir daugiau, ir turtingesnių pirkėjų. Tilžės gatvės prekyvietės rekonstrukciją nuspręsta atlikti pasikeitus jos administratoriams. Nuo kovo pradžios turgų administruojanti bendrovė „Tilžės turgus“ yra ir turgavietės sklypo valdytoja.
Turgus, bulvės
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
„Prekyvietė buvo stipriai nuniokota, visur žiojėjo duobės ir telkšojo pelkės. Anksčiau turgavietę administravusi įmonė „Senasis turgus“ netinkamai ją prižiūrėjo.

Kentėjo ir pirkėjai, ir prekeiviai“, – tvirtino įmonės „Tilžės turgus“ direktorius Arūnas Norvaišas. Lietuvos smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų asociacijos Klaipėdos skyriaus pirmininkas Donatas Botyrius aiškino, jog savivaldybės bendrovė neinvestavo, nes turgavietės sklypas nebuvo jų nuosavybė. „Kas duos pinigų svetimo sklypo tvarkymui?“ – klausė D.Botyrius.

Įrengė kameras

Tilžės turguje naujovių netrūksta. Pasikeitus administratoriams, prekyvietė aptverta tvora. D.Botyrius tvirtino, jog tvora padėjo išspręsti daug problemų. Kol jos nebuvo, naktimis į prekyvietę suvažiuodavo ir joje sumaištį keldavo vandalai. Jie ne kartą išvartė ir degino prekeivių pastoges, teršė teritoriją. Tokie išpuoliai ypač dažni buvo vasarą.

„Būdavo baisu žiūrėti, ką rasdavome atėję į prekyvietę turgaus dieną“, – prisiminė D.Botyrius.

Nusiskundimų administracija sulaukdavo ir dėl pravirų šoninių vartų. Šalia esančio kvartalo gyventojai, įstaigos piktindavosi, kad pirkėjai mašinomis užstato įvažiavimus į kiemus, garažus.

„Vartus uždarėme. Taip saugiau ir prekeiviams, nes žino, kad iš už nugaros niekas neateis ir neapvogs. Šie vartai bus atidaromi tik išskirtiniu atveju“, – tikino D.Botyrius.

Vis dėlto buvo keli atvejai, kai žmonės nupjaudavo ant vartų pakabintą spyną. Į turgavietę galima įeiti keturiose vietose, tačiau prie šių vartų žmonės vis dar ateina iš įpročio. Tilžės prekyvietėje įrengtos ir vaizdo stebėjimo kameros. Taip siekiama užtikrinti tvarką.

Prekyvietės bus vienodos

Turgavietėje pradėti ir rekonstrukcijos darbai. Dabar remontuojama automobilių stovėjimo aikštelė – tvarkoma jos danga. Į šią aikštelę planuojama investuoti ketvirtį milijono litų. Žadama įrengti ir dar vieną. Tuomet šalia prekyvietės bus trys aikštelės. Įvažiavimas į dabar esančias kainuoja du litus.

Planuojama remontuoti ir prekyvietės dangą. Čia bus užlygintos duobės, įrengta lietaus kanalizacija, numatoma įrengti ir apšvietimą. Prekeiviams bus pastatytos naujos, vienodos pastogės.

„Šie laikinieji statiniai bus pagaminti pagal vieną modelį. Dabar turguje netvarka. Visų prekeivių pastogės skirtingos – vienų aukštesnės, kitų – žemos“, – teigė A.Norvaišas.

Planuojama stogą pastatyti ir virš takų tarp prekyviečių. Po turgų vaikščiojantiems pirkėjams nereikės braidžioti po balas, jiems nelis ant galvos. D.Botyrius įsitikinęs, jog tai labai geras sprendimas.

Tilžės prekyvietėje planuojama pastatyti ir stacionarų, šešių vietų konteinerinį tualetą moterims ir vyrams. Naujajame tualete bus įvestas ir vanduo.

Dabar prekyvietėje yra du stacionarūs ir devyni biotualetai. A.Norvaišas negalėjo pasakyti, kada bus baigta turgavietės rekonstrukcija.

„Šiemet turėtume sutvarkyti dangas, įrengti apšvietimą ir pradėti statyti pastoges prekybininkams, įrengti konteinerinį tualetą“, – aiškino direktorius.

Varžysis su „Akropoliu“

Iš viso į Tilžės prekyvietę numatoma investuoti 5 mln. litų. A.Norvaišas vylėsi, kad šios investicijos atsipirks. Tikimasi, jog rekonstruotoje turgavietėje pradės dirbti daugiau prekeivių.

D.Botyrius pasakojo, jog verslininkai, išgirdę, jog turgavietėje bus geresnės sąlygos, ėmė domėtis vietų nuoma. Kreipėsi žmonės, kurie turi parduotuves, dirba paviljonuose.

„Visi laukia geresnių sąlygų. Nuomoti vietą turguje pigiau nei patalpas „Akropolyje“. Be to, čia dideli žmonių srautai – lietuviai yra įpratę lankytis turguje“, – aiškino Lietuvos smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų asociacijos Klaipėdos skyriaus pirmininkas.

D.Botyrius tikisi, kad po rekonstrukcijos į prekyvietę suplūs ir daugiau pirkėjų. Dabar jaučiamas šioks toks sumažėjimas. Tačiau tokio, kaip manyta, kad atsidarius prekybos centrui „Akropolis“ visi pirkėjai pabėgs, nebuvo. Į turgavietę retai užsuka tik senamiestyje gyvenantys klaipėdiečiai.

„Dabar kai kuriuos baugina prastos sąlygos. Negi žmogus, išlipęs iš mersedeso, braidys po pelkes. Tikiu, jog kai prekyvietė bus uždara, čia užsuks ir turtingesni klaipėdiečiai“, – vylėsi D.Botyrius.

Matuotis peruką – už litus

Turguje dirbantys prekeiviai kiekvieną mėnesį turi atseikėti 158 litus „Sodrai“, 10–20 litų ligonių kasoms. Už vietą nuolat turguje prekiaujantys asmenys per mėnesį turi sumokėti apie 190 litų. Prekių sandėliavimo paslauga jiems atsieina dar nuo 70 iki 250 litų.

Prekeiviai turi išsipirkti ir verslo liudijimus. Metams jis kainuoja 1,5 tūkst. litų. Nuo liepos šio liudijimo kainą žadama dar didinti.

„Mokesčiai tikrai dideli, o pasitaiko ir tokių dienų, kai nieko neparduodame. Tačiau pragyvename. Priešingu atveju čia prekeivių nebūtų“, – pabrėžė D.Botyrius.

Turguje pirkėjai vilioja pačiais įvairiausiais būdais. Vieni skelbia išpardavimus, kiti gundo šildomomis rūbų matavimosi kabinomis.

Klaipėdiečiai pasakojo, jog kai kurie prekeiviai už apsilankymą šiose kabinose ima penkių litų mokestį. Tačiau vakar turguje apsilankę „Klaipėdos“ dienraščio žurnalistai tokių dalykų neužfiksavo. Už rūbų pasimatavimą šildomose kabinose mokesčio niekas neprašė.

Kitaip yra perukų prekyvietėje. Juos pasimatavę, tačiau nepirkę klientai pardavėjai turi sumokėti penkis litus. Tai skelbia ant pastogės pakabintas plakatas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Rekordiškai padaugėjo Didžiojoje Britanijoje dirbančių ES šalių piliečių (11)

Didžiojoje Britanijoje dirbančių Europos Sąjungos šalių piliečių skaičius antrąjį šį...

Dėl teroro aktų Ispanijoje atpigusios aviakompanijų akcijos nusitempė žemyn visą Europos akcijų rinką (8)

Europos vertybinių popierių rinka penktadienį smuktelėjo, nes dėl Ispanijoje įvykdytų kelių...

Pertvarkoma Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (8)

Pertvarkoma Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba ( VVTAT ): jai perduodamos Europos...

Krintant svarui, toliau daugėja Didžiąją Britaniją lankančių turistų skaičius (10)

Didžiąją Britaniją birželį aplankiusių turistų skaičius, palyginti su tuo pačiu 2016 m....

B. Bradauskui priklausantis „Lamantinas“ šiemet uždirbo 471 tūkst. eurų pelno (50)

Lietuvos ne gyvybės draudimo bendrovė „Lamantinas“ pirmąjį šių metų pusmetį uždirbo 471...

Top naujienos

Ar kada susimąstėte, kaip iš tiesų dirba „Palangos bobutės“ (33)

300 kvadratinių metrų dydžio butas vasarai Palangoje jau atgyvena, sako „Ober-Haus“ Vakarų...

Kaip iš tikrųjų atrodo gyvenimas Rusijos glūdumoje (19)

Švintant saulei Jevdokimovas, kaimas Rusijos glūdumoje, tingiai bunda iš miego ir nyra iš trobas...

Po lietaus dalis sostinės gyventojų liko be elektros (29)

Į DELFI redakciją šeštadienio vakarą kreipėsi vilnietis, kurio teigimu, pusė sostinės...

Pridarytas klaidas išvardijęs D. Adomaitis pasiūlė priprasti prie tokio L. Lekavičiaus žibėjimo specialiai Krepšinis.lt iš Rygos (80)

Lietuvos krepšininkai galėjo savo kailiu patirti, kokį potencialą turi ši „auksine karta“...

Nematomi žvalgybininkų karai, pinigai ir naujas ginklas – moterys (85)

Mečys Laurinkus – pirmasis Nepriklausomos Lietuvos žvalgybos vadas. Koks šio profesionalo...

Latvijos talentų nesulaikiusi Lietuvos rinktinė kapituliavo Rygoje (1120)

Kontrolinėse rungtynėse Rygoje Europos čempionatui besirengianti Lietuvos rinktinė pralaimėjo...

Kaip iš siaubo filmo: Baltimorės monstras pardavinėjo aukų kūnus užkandinėje (52)

Neseniai mirė žudikas maniakas Josephas Roy’us Metheny’is, dažnai vadinamas Baltimorės...

Profesinė liga baigėsi kankinimo prietaisą primenančiame vežimėlyje (83)

Lazdomis varomas invalido vežimėlis . Kai kam jis panašus į kankinimo prietaisą, bet vos...

Atrodo paprasta, bet efektyvu: kaip miestai gelbėjasi nuo nepakeliamos kaitros (4)

Didmiesčiai visame pasaulyje ieško būdų, kaip išgyventi vasarą ir išsaugoti gyvybes. Kovoje su...

Po įgyvendinto plėtros projekto „Mega“ tapo sunkiai atpažįstama (64)

Po metus trukusių plėtros darbų didžiausias prekybos ir laisvalaikio centras vidurio Lietuvoje „...