Kol už lango termometro stulpeliai vangiai kyla į viršų, Lazdynų gyventojai daugiabučiuose sėdi sušalę. Kai kurie karšto vandens neturi beveik savaitę, nešildomas ir gyvatukas, todėl itin sunku ištverti šeimoms su mažais vaikais.
© Shutterstock nuotr.

DELFI sulaukė pasipiktinusių gyventojų skundų, kodėl būtent dabar atjungtas karštas vanduo, kai temperatūra lauke nedžiugina, ir kodėl taip ilgai. Kiti neslėpė pykčio, kad apie atjungimą net nebuvo informuoti.

„Esu piktas ir nesiprausęs“, – rašė vienas Lazdynų Žėručio gatvės gyventojas.

Karštas vanduo jų gyvenamajam daugiabučiui buvo atjungtas gegužės 8 dienos vakare, nors apie tai gyventojai nebuvo informuoti.

„Atjungė vandenį VISUOSE Lazdynuose, ir niekas nesiteikė jokio lapuko iškabinti net. Kas per gyvenimas, jūs man pasakykite. Svarbiausia, kad laiptinėje yra iškaba, jog bus dezinfekuojamas konteineris, todėl negalima mesti šiukšlių, o kad vandens nebus tai tie, kas atjungė, gal galvojo, kad niekas nepastebės“, – nesuprato jis.

Lazdynai
Lazdynai
© DELFI

Kita Lazdynuose gyvenanti moteris pranešimą gavo, tačiau ją papiktino, kad vanduo atjungiamas būtent dabar, kai oro temperatūra nelepina.

„Tie profilaktiniai patikrinimai kasmet būna, bet labai keista, kad jie kažkaip labai mistiškai sutampa su atšalimu. Norėtųsi, kad netaisytų tų vamzdžių, kada šalta, gal galima būtų atidėti, kada vidutinė temperatūra bent bus normali ir priimtina“, – DELFI sakė ji.

Mažus vaikus auginančią moterį itin sunervino tai, kad nuo gegužės 8 iki 10 dienos turėjęs vykti tikrinimas buvo pratęstas net iki gegužės 15 dienos.

Pranešimas, informuojantis apie karšto vandens atjungimą Lazdynuose
Pranešimas, informuojantis apie karšto vandens atjungimą Lazdynuose
© Facebook

„Savaitė be karšto vandens – daugoka. Ypač, kai tokia temperatūra, gyvatukų šiltų bent norėtųsi, ypač kadangi daug šeimų augina mažus vaikus“, – sakė ji.

Susargdino šeimą

Dar viena DELFI skaitytoja, nenurodžiusi, kuriame Vilniaus rajone yra įsikūrusi, tvirtino, kad vandens atjungimas susargdino jos šeimą ir pridarė daug nemalonumų.

„Prieš savaitę buvome informuoti, kad nuo gegužės 9 dienos 00:00 val. bus atjungtas karštas vanduo. Sinoptikai jau buvo pateikę prognozes apie ateinančius šalčius, sniegą. Neslėpsiu, su nerimu laukiau tos dienos, nes vyrui rytinis dušas būtinas, be to, auginame mažamečius vaikus... Guodė tik tai, kad gegužės 10 d. 15:00 val. karštas vanduo ir vėl tekės.

Ir ką gi – šiandien pamačiau prie įėjimo į laiptinę – ogi karštas vanduo tik penktadienį po pietų bus.

Žinote, man tas pats, kad kilo gedimai betikrinant sistemas, tas pats, kad to negali numatyti! Esame priversti leisti vandenį iš karšto čiaupo, nes ne ledinis ten kurį laiką buvo – kas man kompensuos tai? Kodėl visai to vandens neatjungia? Ar čia eilinis pasipinigavimas eilinio piliečio sąskaitą? Vyras jau sloguoja, namai šalti, drėgni – už lango gi ne plius 18.

Noriu paklausti, kokie gudročiai sugalvojo pavasarį karštą vandenį atjunginėti? Kodėl nebuvo atidėti darbai, atsižvelgiant į orų prognozę? Kaip tai susiję su šildymo pajungimu ar atjungimu, kažkodėl baksnojama į temperatūros vidurkį. Vilniaus šilumos tinklams turėtų būti gėda už tokius savo veiksmus XXI amžiuje. Turi būti prisiimta atsakomybė už gyventojų papildomas išlaidas vandeniui, jo pašildymui, galų gale, vaistams po keturių dienų ledinio dušo!“, – rašė ji.

Tūkstančiai vilniečių priversti tenkintis lediniu dušu: tai laukia visų sostinės gyventojų
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Kitam lazdyniečiui, gyvenančiam Architektų gatvėje, pasisekė labiau – jam vanduo turėtų būti įjungtas jau rytoj. Visgi jį stebina, kodėl be karšto vandens gyventojai laikomi kone savaitę.

„Kodėl taip ilgai? Be to, prisimenant tas legioneliozės bakterijas, kurios buvo užteršusios vandenį, gyventojai turėjo nuleidinėti vandenį ir mokėti už tuos nuleidinėjimus. Tai dabar dar turi mokėti už papildomai kaitinamą vandenį“, – atkreipė dėmesį į išaugsiančias sąnaudas.

Vilniaus šilumos tinklai: perkelti vėliau – rizikinga

Vilniaus šilumos tinklų (VŠT) komunikacijos vadovė Edita Sirutienė DELFI komentavo, kad šilumos tinklų hidraulinius bandymus ir remonto darbus galima atlikti tik pasibaigus šildymo sezonui ir būtina užbaigti iki kito šildymo sezono pradžios.

„Darbai yra pradedami iš karto, kai baigiamas šildymo sezonas – dažniausiai balandžio mėnesio antroje pusėje.

VŠT turi atlikti šilumos tinklų hidraulinius bandymus ir remonto darbus, kurie apima 7740 šilumos punktų arba objektų.

Tai yra milžiniškas objektų kiekis ir didžiulės darbų apimtys, jų atlikti per vieną savaitę ar mėnesį techniškai neįmanoma, šie darbai turi būti derinami ir prie kitų įmonės planuojamų arba vykdomų tinklo renovacijos darbų. Todėl darbų grafikas yra sudaromas ir vykdomas 5 mėnesius iki naujo šildymo sezono.

Šiais metais darbų grafiką reikėjo pakoreguoti perkeliant jų vykdymą į vėlesnį laikotarpį dėl neplanuotai ilgo šildymo sezono Vilniaus mieste.

Taigi, laikas privalomiems darbams atlikti sutrumpėjo beveik 2 savaitėmis, lyginant su ankstesniais sezonais. Suplanuotus darbus atidėlioti ar perkelti į vėlesnį laikotarpį būtų rizikinga, nes laiko jiems atlikti šiemet yra gerokai mažiau, juolab, kad nežinome, ar nereikės anksčiau pradėti naujo šildymo sezono“, – sakė ji.

E. Sirutienė pažymėjo, kad karšto vandens atjungimas dažniausiai trunka tik 2-3 paras, labai retais atvejais 4-5 paras.

„Ilgesnį laiką lemia sudėtingesni darbai ar nenumatyta situacija, kuri paaiškėja darbų vykdymo metu. Hidrauliniai bandymai ir iš anksto numatomi remonto darbai nevykdomi savaitgaliais.
Turbūt galima sutikti, kad įmanoma išgyventi 2-3 paras be karšto vandens tam, kad vėliau nereiktų patirti diskomforto dėl avarinių situacijų ir kur kas ilgesnį laiką nesinaudoti karštu vandeniu“, – svarstė ji.

Tūkstančiai vilniečių priversti tenkintis lediniu dušu: tai laukia visų sostinės gyventojų
© Shutterstock nuotr.

Ji informavo, kad Lazdynų mikrorajone šilumos tinklų hidrauliniai bandymai ir remonto darbai buvo planuoti gegužės 8-10 d. pagal vieną adresų grupę ir gegužės 10-12 d. pagal kitą adresų grupę. Visgi ji tvirtina, kad pratęsti darbus net iki gegužės 15 d., kaip buvo patikslinta kai kuriems gyventojams Lazdynų mikrorajone, nebuvo numatyta.

„Planuotus darbus gegužės 8-10 d. teko pratęsti dėl remonto sudėtingumo, tai paaiškėjo pradėjus darbus, tačiau stengiamės viską užbaigti kaip ir planavome – t. y. šiandien. Iki gegužės 15 d. nebuvo numatyta tęsti šių darbų.

Be karšto vandens liks dauguma vilniečių

Apie tai, kad kai kurie gyventojai apie karšto vandens atjungimą nebuvo informuoti, E. Sirutienė pateikė tokį komentarą:

„Apie planuojamus darbus ir trumpalaikį karšto vandens išjungimą iš anksto informuojame daugiabučių namų šilumos punktų prižiūrėtojus, kurie privalo sudaryti technines sąlygas darbų atlikimui ir užtikrinti gyventojų informavimą apie laikiną karšto vandens išjungimą ne vėliau kaip prieš 3 paras.

Mūsų bendrovė informaciją šilumos punktų prižiūrėtojams Lazdynuose išsiuntė ir darbus suderino balandžio mėn. Kodėl kai kurie Lazdynų namų gyventojai nebuvo informuoti iškabinant skelbimus – turėtų atsakyti tų namų šilumos punkto prižiūrėtojai.“

Visgi ji pažymėjo, kad bandymai ir remonto darbai yra ir bus vykdomi įvairiose sostinės vietose, todėl karštas vanduo bus atjungtas didžiajai daugumai vilniečių.

„Gegužę ir birželį suplanuotų hidraulinių bandymų ir remonto darbų ir su jais susijusio karšto vandens išjungimų grafikus galima matyti mūsų tinklapyje www.chc.lt, rubrika – „Planuojami karšto vandens atjungimai“).

Ateityje planuojame juos skelbti ir Vilniaus miesto dienraštyje. Artimiausiu metu planuojame operatyviai skelbti mūsų tinklalapyje ir iš anksto nesuplanuotus tinklo remonto darbus ir su jais susijusį laikiną karšto vandens išjungimą“, – informavo ji.

Pasitikrinti, kada karštas vanduo bus atjungtas jūsų gatvėje, galite nuspaudę šią nuorodą: http://www.chc.lt/lt/musu-veikla/karsto-vandens-atjungimai/92

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Neseniai po rekonstrukcijos atidarytoje „Maximoje“ – sujudimas: evakuojami pirkėjai (152)

Vilniuje vos prieš dešimt dienų po keturis mėnesius trukusio atnaujinimo atidarytoje Mindaugo g....

Loterijų asociacija: nauji reikalavimai gali užkirsti kelią Lietuvoje rengti loterijas „Eurojackpot“ ir „Vikinglotto“ (51)

Nauji reikalavimai loterijų organizatoriams, kuriais siekiama mažinti loterijų prieinamumą ir...

Rekordiškai padaugėjo Didžiojoje Britanijoje dirbančių ES šalių piliečių (13)

Didžiojoje Britanijoje dirbančių Europos Sąjungos šalių piliečių skaičius antrąjį šį...

Dėl teroro aktų Ispanijoje atpigusios aviakompanijų akcijos nusitempė žemyn visą Europos akcijų rinką (8)

Europos vertybinių popierių rinka penktadienį smuktelėjo, nes dėl Ispanijoje įvykdytų kelių...

Pertvarkoma Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (10)

Pertvarkoma Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba ( VVTAT ): jai perduodamos Europos...

Top naujienos

Neseniai po rekonstrukcijos atidarytoje „Maximoje“ – sujudimas: evakuojami pirkėjai (152)

Vilniuje vos prieš dešimt dienų po keturis mėnesius trukusio atnaujinimo atidarytoje Mindaugo g....

Artėja visiškas Saulės užtemimas: kaip į tai reaguos gyvybė Žemėje (63)

Veikiausiai girdėjote, kad rugpjūčio 21 dieną įvyks Saulės užtemimas. Tūkstančiai žmonių...

Šią savaitę orai nelepins: skėčio reikės beveik kasdien (1)

Šią savaitę skėčių beveik nepaleisime iš rankų, ypač savaitės pradžioje. Antroje savaitės...

Vilniaus oro uosto tako remontas – tik pradžia (32)

Laiku baigtas Vilniaus oro uosto tako remontas buvo tik pradžia – per artimiausius kelerius metus...

Lietuva apsisprendė – pažadas NATO bus įgyvendintas, bet džiaugsmą lydi nerimo signalai (1245)

Kitąmet Lietuva pirmą sykį per pastaruosius du dešimtmečius gynybai skirs 2 proc. BVP –...

Šešis ne savo vaikus auginanti moteris: dabar apsisukti ir išeiti negaliu (7)

Pasibeldus į vieno iš „ SOS vaikų kaimo “ namelio duris, pirmasis mane lojimu pasitinka prie...

R. Valatka. Pagonišką nuotykių ilgesį aitrina nedegantys kumečių laiškai iš praeities (346)

Aksominis sezonas. Turėjo baigtis su Žoline. Bet nesibaigė. Užplūdusi šiluma ir akivaizdžiai...

Nematyta Anykščių pusė: daug netikėtų atradimų – vos per vieną dieną (34)

Anykščiai – miestas siurprizas. Tarp ežerų ir miškų įsikūręs nedidelis miestelis jau nuo...

Ar žinote, kuo gali baigtis per trumpos atostogos? (6)

Sakoma, dar­­bas iš bež­džio­nės pa­da­rė žmo­gų. O ką dar­bas be po­il­sio...

6 stiliaus patarimai moterims su didele krūtine (20)

Bičiulės su mažesne krūtine kas kartą varto akis, kai skundžiatės savo apvaliomis formomis? Jos...