JAV elektromobilių gamintojos „Tesla“ ir pasaulio žiniasklaidos susidomėjimą sukėlę jaunieji LietuvosMinecraft Gigafactory“ kūrėjai žengia tolesnius žingsnius. Artimiausiuose kūrybingų jaunuolių planuose – pastatyti tai, apie ką Elonas Muskas senai svajojo, ir atspausdinti pastatyto „Minecraft Tesla Gigafactory LT3D žemėlapį.
Lietuvių pastatytas virtualus „Tesla Motors“ gigafabrikas

„Pirmojo projekto metu kursime dar vieną statinį „Minecraft“ žaidime. Šį kartą priimsime iššūkį, kurį iškėlė E. Muskas savo „Twitter“ žinutėje – iškasti tunelį tarp Los Andželo oro uosto ir „SpaceX“ – kitos verslininko valdomos kompanijos – būstinės. Šiuo statiniu sieksime atkreipti pačio E. Musko dėmesį bei paskatinti žiniasklaidą tuo pačiu pasidomėti ir pirmuoju „Gigafactory“ statiniu. Kitas projektas – netrukus Kruonio LEZ teritorijoje pastatytas „Minecraft Gigafactory“ pastatas bus atspausdintas 3D spausdintuvu ir eksponuojamas Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje – vietoje, kur ir gimė visa projekto idėja. Mažesnę maketo versiją planuojame siųsti į „Tesla“ būstinę Kalifornijoje“, - kalbėjo vienas iš „Minecraft Gigafactory“ projekto organizatorių Vytautas Butkus.

Pasak jo, sulauktas didžiulis visuomenės palaikymas yra vienas iš didžiausių „Minecraft Gigafactory“ projekto pasiekimų.

„Labai daug Lietuvos žmonių, savo srities profesionalų, patikėjo šia „Teslos“ gigafabriko statybų Lietuvoje idėja. O įgyvendintas „Minecraft Gigafactory“ projektas juos dar labiau suvienijo. Projekto gerbėjų ribos išsiplėtė toli už originalios bendruomenės, kuri kūrė „Minecraft Gigafactory“. Žmonės aktyviai atsiliepia į kvietimą veikti, susitelkia naujų idėjų generavimui. Jų rankose veiksmų planai gimsta greitai, o jų įgyvendinimo metu kilę iššūkiai taip pat yra sprendžiami čia ir dabar“, - apie jaunųjų profesionalų požiūrį ir veikimo būdą kalba V. Butkus.

Projekto organizatoriai tiki, kad šie du sumanymai bus įgyvendinti taip pat sėkmingai, kaip vyko ir „Minecraft Gigafactory“ statybos.

„Kai tiki idėja, reikia mažiau galvoti, daugiau daryti. Nuo „Minecraft Gigafactory“ idėjos gimimo iki įgyvendinimo viskas vyko labai greitai. Iškart susibūrė talentinga kompiuterinių žaidimų žaidėjų ir transliuotojų bendruomenė, kompanija „CGTrader“ pasiūlė savo patalpas „Minecraft Gigafactory“ projektui įgyvendinti, sulaukėme „Investuok Lietuvoje“ palaikymo ir pagalbos komunikuojant su užsienio žiniasklaida, transliacijos metu žaidimų naujienų kanalas „Žaismo DNR“ pasirūpino maitinimu, sulaukėme įtakingų Lietuvos ir užsienio žmonių komentarų ir palaikymo. Nors iš pradžių niekas nežinojo, kaip gausis, bet visi labai tikėjo. Eigoje pamatėme, kad visos problemos yra išsprendžiamos. Pavyzdžiui, statant gigafabriką nuo apkrovų ėmė lydytis pagrindinis, visus geimerius jungiantis kompiuteris. Išsprendėme“, - įkvepiančiai pasakoja V.Butkus.

Primename, kad sausio 29-osios vakarą Vilniuje fejerverkais ir perkirpta raudona juostele buvo pažymėtas JAV elektromobilių gamintojo „Tesla“ gigafabriko atidarymas. Susivienijusi Lietuvos kompiuterinių žaidimų žaidėjų bendruomenė virtualiame pasaulyje atkūrė Kruonio LEZ aplinką ir joje pastatė Nevadoje egzistuojančio „Teslos“ gigafabriko repliką. Šiuo projektu jaunieji lietuviai išreiškė savo pilietinę poziciją ir pritarimą Lietuvos valdžiai, kuri siekia pritraukti „Tesla“ gigafabriko statybas į Lietuvą.

35 valandas trukusias gigafabriko statybas visam pasauliui tiesiogiai transliavo dešimt įtakingų Lietuvos „Youtube“ ir „Twitch“ platformų transliuotojų.

Idėjos Lietuvoje statyti „Tesla“ gigafabriką iniciatorius, verslininkas Vladas Lašas kalbėjo, jog labai svarbu, kad „Minecraft Gigafactory“ projektas subūrė daug entuziastų, dirbančių žaidimų industrijos srityje, ir jos mėgėjų.

„Šie žmonės iš tikrųjų dažnai yra nuomonės formuotojai ir daro įtaką sprendimams tos kartos, kuri ateina į studijas, į darbus ir nusprendžia, kokia bus ateitis. „Minecraft Gigafactory“ projektas rodo, koks yra šiuolaikinis pasaulis – greitas, entuziastingas, padarantis darbus per tokį laiką, kas anksčiau buvo planuojama ištisus mėnesius. Dabar suplanuojama ir padaroma per porą savaičių. Tad jeigu mes sugebame su šiais iniciatyviai jaunuoliais bendrauti, juos suprasti, padėti jiems įgyvendinti jų idėjas ir kartu tai parodyti pasauliui, tai Lietuvos ateitis atrodo puiki“, - įvertino verslininkas V. Lašas.

Šiuo metu lietuvių sukurtas ir transliuotas „Minecraft Gigafactory“ projektas internete perkopė 300 000 peržiūrų. Tikimasi, kad papildomi viešinimo projektai pritrauks dar daugiau žiūrovų.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Artėjančio rudens prognozė: šalnos ir šalčiai – dar rugsėjį (28)

Rugsėjį jau galime sulaukti šalnų ir šalčių, tiesa, bent sniego tikimybė, laimei, išlieka...

T. Janonis. „Valstiečiai“, apsidairykite, kas vyksta jums už nugaros (5)

Valdantiesiems šokinėjant iš laimės, kad pavyko pradėti urėdijų reformą, urėdai laiko...

Lietuviai vėl atakuoja Kremliaus propagandos ruporus: priminė Rusijai nemalonius faktus (423)

Rugpjūčio 23-oji Lietuvoje minima kaip Juodojo kaspino diena , prisimenant 1939 m. rugpjūčio...

ES piliečiai Jungtinėje Karalystėje priblokšti: gavo įspėjimą apie deportaciją (15)

Aukštas pareigas užimanti Londono Queen Mary universiteto istorikė Dr. Eva Johanna Holmberg...

Prezidento rinkimai: centro dešinėje prognozuojama tikra mėsmalė (14)

Centro dešinėje, kuriai sąlyginai galima priskirti liberalių ir konservatyvių politinių jėgų...

A. Užkalnis. Baikime beprotybę dėl mokyklų (149)

Jūs tik pažiūrėkite, kas darosi kiekvienais metais šalyje, artėjant rugsėjo pirmajai. Ant...

Kelionių planuotojai įspėja apie esminius „Wizzair“ pasikeitimus (19)

Pigių skrydžių bendrovei „ Wizzair “ nuo rugpjūčio 15 d. pakeitus savo taisykles, vien tik...

Kirpėjos verdiktas: po atostogų neprižiūrėtus plaukus teks nurėžti

Maloniai šildanti saulė , plaukus kedenantis lengvas vėjas, maudynės atviruose vandens...

Gydytojas rezidentas atvirai: kas paverčia gydytojus cinikais, ligoniais ir emigrantais (70)

Tai yra atviras laiškas, skirtas Lietuvos visuomenei, Kauno gyventojams, LR Vyriausybei ir Sveikatos...

Plagiato skandalas: J. Statkevičius prašo visuomenės padėti rasti iš jo vardo uždirbančius sukčius (14)

Dizaineris Juozas Statkevičius jau kelias savaites bando išsiaiškinti sukčius, besikraunančius...