Telekomo privatizavimo patarėjai - netikę

 (3)
Finansų analitikė Margarita Starkevičiūtė dar kartą pareiškė, kad "Lietuvos telekomo" privatizavimo patarėjai yra netikę.
Vyriausybei šių metų birželio 12 dieną ruošiantis parduoti 35 proc. telekomo akcijų paketą, jai pataria konkurso būdu parinktas patarėjų konsorciumas, kurį sudaro investicijų bankai "Dresdner Kleinwort Benson" ir CA IB.

"Reikėtų informuoti kitų šalių vyriausybes, kurios ruošia privatizavimo konkursus, apie minėtų užsienio patarėjų taktiką, taikytą privatizuojant "Lietuvos telekomą", kad jos galėtų nuspręsti, ar joms verta samdyti juos panašiems darbams savo šalyse", BNS pareiškė M. Starkevičiūtė.

Pirmadienį pareiškusi kritinių pastabų, kad būsimieji telekomo investuotojai, ypač Lietuvos gyventojai yra prastai informuojami apie telekomą ir patį akcijų pardavimą, M. Starkevičiūtė trečiadienį sukritikavo patarėjų bei Finansų ministerijos atsakymus.

"CA IB atstovo paaiškinimai apie telekomo akcijų privatizavimo tvarką sudaro įspūdį, kad telekomo akcijų paskirstymas tiesiogiai priklausys tik nuo užsienio patarėjų asmeninės nuomonės. Tokia privatizavimo tvarka sudaro sąlygas patarėjams piktnaudžiauti, nes apie tai, kam ir kokio dydžio akcijų paketas atiteks, bus sprendžiama uždaruose pasitarimuose, viešai neinformuojant kitų investuotojų ir visuomenės", sakė finansų analitikė.

Anot jos, pavėluotai pateikta vieša informacija apie telekomo veiklos rezultatus gali atbaidyti dalį investuotojų arba net sumažinti akcijų paklausą bei pardavimo kainą.

M. Starkevičiūtė mano, kad Finansų ministerijos atsakymas neliudija tinkamo pasiruošimo už telekomą gautų lėšų tvarkymui.

Jos nuomone, lėšų apskaita ir panaudojimo tvarka turi būti griežtai reglamentuota normatyviniais dokumentais, todėl ministerijos komentarai, kad lėšos nebus naudojamos, kol nepatvirtinti rezervo fondo nuostatai, teisiniu požiūriu yra niekiniai.

Analitikei kelia abejonių ir vieno trečdalio lėšų - apie 400 mln. litų - panaudojimo investicinėms programoms efektyvumas.

"Žinant, kad Lietuvos ekonomikoje susidarė daug sudėtingų problemų dėl vėluojančių ūkio reformų, būtų tikslinga lėšas visų pirma skirti toms reformoms paspartinti. Bet kuriuo atveju turi būti surengtas viešas telekomo lėšų panaudojimo galimybių aptarimas, dalyvaujant visuomeninių institucijų atstovams", tvirtino M. Starkevičiūtė.

Ji įsitikinusi, kad turi būti sudaryta speciali komisija, kuri prižiūrėtų lėšų panaudojimą ir nuolat informuotų apie tai visuomenę.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Kanada nutraukia CETA derybas su Valonija (27)

Laisvosios prekybos susitarimui tarp Europos Sąjungos (ES) ir Kanados (CETA) iškilo pavojus, praneša agentūra „Reuters“.

Nesuradusi partnerių, „Twitter“ kapanosis pati (2)

Potencialiems partneriams nesusidomėjus, „Twitter“ gali tekti rinktis rizikingą kelią: pradėti restruktūrizaciją ir atleisti dalį savo 4 tūkst. darbuotojų, praneša „Reuters“.

Pernai mažiausias biudžeto deficitas ES užregistruotas Lietuvoje (26)

Europos Sąjungos statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, 2015 metais, palyginti su 2014 metais ir atsižvelgus į sezono svyravimus, euro zonos valstybių narių vyriausybių biudžeto deficito ir šalių bendrojo vidaus produkto (BVP) santykis sumažėjo nuo 2,6 iki 2,1 procento.

„Coca-Cola“ atleidžiamiems darbuotojams jau plaukia pasiūlymai (108)

Alytuje uždaromos „Coca-Cola“ gamyklos darbuotojams darbo atsirastų, tik abejojama, ar siūlomos darbo vietos jiems bus patrauklios.

Neturintiems namų – naujas projektas (69)

Iš Šilutės pl. 8 esančių nakvynės namų čia pernakvoti ateinantys benamiai per dvejus metus bus iškraustyti į Dubysos gatvę.