Telekomo akcijų pardavimas - finišo tiesiojoje

 (29)
Trečiadienį baigiasi laikas, kai Lietuvos gyventojai gali pateikti paraiškas pirkti "Lietuvos telekomo" akcijų.
Antradienį didieji Vilniaus banko skyriai priėmė vidutiniškai po 100 paraiškų, panašaus srauto tikimasi ir trečiadienį.

"Suprema" priima vis daugiau institucinių Baltijos šalių investuotojų paraiškų - tikimasi, kad trečiadienį daugiausia jų pateiks Latvijos ir Estijos, o ketirtadienį-penktadienį - Lietuvos investuotojai.

"Šiandien, ko gero, yra pagrindinė diena, kai Lietuvos investuotojai turės galutinai apsispręsti - turi būti išspręsti visi techniniai klausimai", BNS sakė "Supremos" direktorius Aidas Galubickas.

Kol kas neaišku, ar telekomo privatizavimo patarėjai šiomis dienomis paskelbs, kiek gyventojų panoro pirkti "Lietuvos telekomo" akcijų. Banko CAIB padalinio Baltijos šalyse vadovas Tomas Marcinkus užtikrino, kad šie skaičiai tikrai bus paskelbti pirmadienį, birželio 12-ąją. Ar duomenys galėtų būti paskelbti anksčiau, jis dar negalėjo pasakyti.

35 proc. telekomo akcijų paketas Lietuvos ir užsienio investuotojams bus parduodamas birželio 12 dieną.

Tuo tarpu rinkos analitikai prognozuoja, kad telekomo akcijų paklausa birželio 12-ąją viršys pasiūlą 2-3 kartus, o akcijos kaina pirmosiomis prekybos savaitėmis gali pakilti apie 10-30 proc.

Finansų maklerio įmonės "Baltijos vertybiniai popieriai" Prekybos skyriaus viršininkas Dmitrijus Dutovas dienraščiui "Verslo žinios" sakė, kad teigiamą įtaką telekomo akcijų kainai gali daryti atsigaunantys kaimyninių šalių telekomai bei kylantis JAV technologijų biržos NASDAQ indeksas.

Užsienio finansų analitikai mano, kad nors Lietuvoje ir jaučiamas telekomo akcijų bumas, užsienio investuotojai jas vertina atsargiai.

Vienas Švedijos analitikas dienraščiui sakė, kad dėl nestabilių ir sunkiai prognozuojamų užsienio rinkų telekomo akcija gali kainuoti apie 3,50 lito, o paklausa pasiūlą viršys 3-4 kartus.

"Tokia kaina būtų geras ženklas investuotojams, kad telekomo akcijos turės potencialą brangti biržoje", sakė Švedijos analitikas.

Paskelbtas telekomo akcijos kainos intervalas yra 3-3,80 lito, o Tarptautinio depozitoriumo sertifikato (GDR), kurį sudaro 10 akcijų - 7,5-9,5 JAV dolerio.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Užkarpatės regione investuoja ir Lietuvos verslininkai

Užkarpatės regiono finansų ir ekonomikos sostinėje Mukačevėje veikia ir lietuviško kapitalo įmonių. Į gamyklą šioje Ukrainos vietoje investavę Lietuvos tekstilininkai sako, kad jau ir čia trūksta kvalifikuotos darbo jėgos. Norėdami darbuotojus išlaikyti, darbdaviai nemokamai juos vežioja ir maitina.

Emigrantai pristabdė perlaidas po svaro nuvertėjimo (21)

Prekes ir paslaugas į Jungtinę Karalystę eksportuojančios Lietuvos bendrovės, svarais sterlingų atlyginimus ten gaunantys emigrantai ir jų perlaidų Lietuvoje laukiantys giminaičiai – visi jie stebi, kas toliau dėsis su svaro kursu.

Belgijos premjeras sako negalįs pasirašyti ES ir Kanados laisvosios prekybos sutarties (13)

Belgija negali užbaigti istorinės Europos Sąjungos ir Kanados laisvosios prekybos sutarties pasirašymo po to, kai Valonijos ir kitų šalies regionų administracijos atsisakė uždegti žalią šviesą federalinei vyriausybei, pirmadienį pareiškė ministras pirmininkas Charles'is Michelis.

Kokia juoda katė prabėgo tarp S. Jakeliūno ir A. Butkevičiaus (150)

Deryboms dėl galimos koalicijos su socialdemokratais vadovauti ketinantis ekonomistas Stasys Jakeliūnas sako, kad neįsivaizduoja galimybės kalbėtis su premjeru Algirdu Butkevičiumi. „Manau, jis taip pat“, – priduria valstiečių ir žaliųjų kandidatas į finansų ministrus.

Tvyrant nežiniai dėl „Brexit“, prancūzai britų bankus vilioja į Paryžių (1)

Londone įsikūrę tarptautiniai bankai rengiasi jau kitais metais perkelti dalį savo operacijų į kitas šalis, teigia įtakingas bankų atstovas.