Telekomo akcijos vilioja pirkėjus

Per dvi dienas Lietuvos investuotojai pareiškė ketinimų įsigyti "Lietuvos telekomo" akcijų už beveik 1 mln. litų.
Neoficialiais duomenimis, vien Vilniaus banke užsiregistravę gyventojai pareiškė norą įsigyti telekomo akcijų už 600 tūkst. litų, o trečdalis šios sumos jau pervesta į sąskaitas.

Vilniaus bankas ir finansų maklerio įmonė "Suprema" nuo pirmadienio Lietuvoje pradėjo registruoti norinčius įsigyti telekomo akcijų. "Suprema" registruoja institucinius investuotojus taip pat Latvijoje ir Estijoje.

"Supremos" valdybos pirmininkas Aidas Galubickas sakė, kad per pirmąsias tris savaites tikėtasi vos kelių gyventojų, norinčių pirkti akcijų, todėl tokia paklausa pirmosiomis dienomis nustebino.

Pasak Vilniaus banko prekybos skyriaus finansų maklerio Lino Grinevičiaus, paklausa yra labai didelė, registruojasi ne tik didmiesčių, bet ir visos Lietuvos gyventojai.

Finansų makleris Kęstutis Kupšys mano, kad beveik milijonas litų per pirmąsias dvi dienas yra gana mažai. Jis teigė nenustebsiąs, jeigu Lietuvoje būtų surinkta 50-100 mln. litų. Jo nuomone, trečdalio viso akcijų paketo Lietuvoje tikrai nepavyks išplatinti.

Gyventojų paraiškos pirkti akcijų bus priimamos nuo gegužės 29-osios iki birželio 7 dienos, o institucinių investuotojų - iki birželio 9-osios.

Valstybė birželio 12 dieną parduos 35 proc. telekomo akcijų paketą, už kurį, manoma, bus gauta apie 1,2 mlrd. litų.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

„Swedbank“ vyresnioji ekonomistė: netikėti JAV prezidento rinkimų rezultatai sukeltų atgarsių ir Lietuvoje

JAV prezidento rinkimų kampanija jau eina į pabaigą – lapkričio 8 d. JAV piliečiai nuspręs, kam toliau patikėti valdyti galingiausią pasaulio ekonomiką. Rinkėjų apklausos prognozuoja, jog prezidento postas atiteks demokratų atstovei Hillary Clinton. Pastarosios pergalė rinkimuose greičiausiai būtų sutikta teigiamai tiek finansų rinkų, tiek populizmo išvargintų Europos šalių lyderių. Tačiau apklausos neretai klysta – respublikonų atstovas Donaldas Trumpas turi realių šansų tapti JAV prezidentu. Visgi netikėta milijardieriaus verslininko bei televizijos žvaigždės pergalė turėtų neigiamų pasekmių JAV ir viso pasaulio ekonomikai, neaplenkiant ir Lietuvos.

IKEA atšaukia iš prekybos stulpelius

IKEA atšaukia iš prekybos stulpelius ELVARLI, nes jų netinkamai įtaisytos žiedinės veržlės trukdo arba neleidžia tinkamai pritvirtinti stulpelių prie lubų bei grindų. Manoma, kad šis daiktų laikymo derinys gali atsikabinti ir nukristi. Stulpeliai ELVARLI yra viena iš daiktų laikymo sistemos ELVARLI dalių. IKEA ragina pirkėjus grąžinti stulpelius ELVARLI į parduotuvę ir atgauti pinigus.

„Maxima LT": populiarėja elektroninės Vėlinių žvakės ir dirbtinės gėlės (3)

Lietingi pastarųjų savaičių orai pasiruošimo artėjančioms Vėlinėms nesutrukdė - rodo prekybos tinklo „Maxima" spalio mėnesio pardavimų duomenys. Lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai, šiemet spalį pastebimai išaugo kapų žvakių, gėlių sodinukų ir dirbtinių gėlių pardavimai. Be to, šį rudenį šalies pirkėjai vis daugiau dėmesio skiria ir elektroninėms žvakėms, kurios pirmąkart tinklo parduotuvėse pristatytos pernai.

Baltarusijos turistai į Lietuvą kviečiami ne tik apsipirkti (8)

Ketvirtadienį Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos (VTD) Baltarusijos turizmo ir žiniasklaidos profesionalus kviečia į Lietuvos sveikatos turizmo naujienų pristatymo renginį Minske.

Brangius LVŽS užmojus įmanoma įgyvendinti nedidinant valstybės skolos? (198)

Didesnės pensijos, labiau prieinamas aukštasis mokslas, ugdymo įstaigų plėtra, minimalios mėnesio algos didinimas, medikų atlyginimų kėlimas ir techninių sąlygų gerinimas – tik dalis „valstiečių“ užmojų, kurie gali kainuoti brangiai.