Telekomo akcijos biržoje turėtų brangti

Finansų makleriai prognozuoja, jog “Lietuvos telekomo” akcijos bus sėkmingai išplatintos, o jų kaina biržoje pirmosiomis prekybos dienomis kils.
Pasak Dmitrijaus Dutovo, FMI “Baltijos vertybiniai popieriai” Prekybos skyriaus viršininko, pastaruoju metu girdėti vis daugiau teigiamų atsiliepimų nei neigiamų.

“Rinkoje tikimasi, kad paklausa pasiūlą viršys 2-3 kartus, o akcijos kaina pirmosiomis prekybos savaitėmis gali pakilti apie 10–30%”,– prognozuoja p. Dutovas. Jis pažymėjo, jog teigiamą įtaką Lietuvos telekomo akcijų kainai gali daryti atsigaunantys kaimyninių šalių telekomai bei kylantis JAV technologijų biržos NASDAQ indeksas.

“Lietuvos telekomo” privatizavimo patarėjų “Dresdner Kleiwort Benson” bei “CA IB Investmentbank” konsorciumas, nustatęs mažesnę nei tikėtasi telekomo akcijų pardavimo kainos intervalą, savo sprendimą motyvavo krentančiomis tarptautinių bei Vidurio Europos telekomunikacijų bendrovių akcijų kainomis.

Preliminarus “Lietuvos telekomo” akcijų pardavimo intervalas yra 3–3,80 Lt, o anksčiau buvo prognozuota, jog valstybė už savo akcijas gaus bent po 4 Lt. Užsienio finansų analitikų teigimu, nors ir Lietuvoje jaučiamas telekomo akcijų pirkimo bumas, užsienio investuotojai (kurie pirks didžiąją dalį akcijų) telekomo akcijas vertina atsargiai.

Vienas finansų analitikas iš Švedijos teigė, jog dėl nestabilių ir sunkiai prognozuojamų užsienio rinkų telekomo akcijos kaina gali būti apie 3,50 Lt, nors paklausa pasiūlą viršys 3-4 kartus.

Valstybė parduoda 35,03% “Lietuvos telekomo” akcijų. Šiandien paskutinė paraiškų pirkti akcijų Lietuvos gyventojams diena. Iš institucinių investuotojų jos bus priiamamos dviem dienomis ilgiau.

Prekyba akcijomis prasidės birželio 12 d. Vilniaus bei Londono vertybinių popierių biržose. Vakar Nacionalinės vertybinių popierių biržos valdyba nusprendė "Lietuvos telekomo" akcijas įtraukti į biržos sąrašą.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Nesutarimai dėl CETA atspindi rimtas ES problemas (2)

Tarsi problemų dar būtų negana, Europos Sąjungai pagalį į ratus įkišo mažutė regioninė vyriausybė – Belgijos Valonijos regionas neseniai blokavo CETA susitarimą su Kanada. Ir tik šį ketvirtadienį, jau po to, kai jau buvo atšauktas ES ir Kanados viršūnių susitikimas sutarčiai pasirašyti, valonai nusileido ir sutarčiai pritarė. Pasak „Deutsche Welle“ korespondento Briuselyje Berndo Riegerto, priežasčių, kodėl viskas klostėsi būtent taip, yra įvairių.

„Boso valanda su S. Jovaišu”: L. Paukštė apie tai, ko tikėtis ieškant patalpų biurui

Vis didesnė informacinių technologijų raida pakeitė tradicinį požiūrį į darbo vietą. Darbuotojai tapo mobilesni ir dažnai, užuot dirbę prie savo darbo stalo, darbui pasirenka namus, kavos kavinę, ar aukščiausio namo stogą, nuo kurio atsiveria puikus vaizdas.

Kanados užsienio reikalų ministras pasveikino susitarimą dėl sutarties su ES (2)

Kanados užsienio reikalų ministras Stephane'as Dionas ketvirtadienį pasveikino Belgijos politinių lyderių pasiektą susitarimą, pralaužiantį kelią istorinei Europos Sąjungos ir jo šalies laisvosios prekybos sutarčiai.

Ką darys su būsimų pensininkų sukauptu turtu

Šiuo metu per milijoną dirbančiųjų kaupia pensiją antros pakopos pensijų fonduose, kurių turtas vertinamas milijardais eurų. Ką su šiais pinigais ir pačiu pensijų kaupimu planuoja daryti Seimo rinkimuose daugiausia balsų laimėjusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS)?

Žemės savininkai jau gali sužinoti, kiek mokės žemės mokesčio (7)

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad nors žemės mokesčio deklaracijas mokėtojams VMI turi pateikti iki lapkričio 2 d., žemės savininkai VMI Elektroninio deklaravimo sistemoje (EDS) (http://deklaravimas.vmi.lt), taip pat „Mano VMI" sistemoje jau gali susipažinti su deklaracijų duomenimis, rašoma pranešime spaudai.