Telekomo akcija gali kainuoti 3,80 lito

 (1)
Tokiu atveju už 35 proc. telekomo akcijų paketą galima tikėtis gauti beveik 1,1 mlrd. litų.

Iš anksto paskelbta telekomo akcijos kainos riba yra 3,00-3,80 lito, o galutinė kaina bus nustatyta šeštadienį, atsižvelgus į paklausos ir pasiūlos santykį.

Svarbiausias kriterijus, nustatant kainą, bus didžiausių institucinių investuotojų pasiūlymai. Kitaip tariant, galutinę kainą lems paklausa Londone, kur, pasak nepatikrintų duomenų, paklausa viršija pasiūlą penkis kartus.

Penktadienį vakare telekomo privatizavimo patarėjai - bankai "Dresdner Kleinwort Benson" ir CAIB sudarys investuotojų pasiūlymų knygą, kuria remiantis šeštadienio rytą Lietuvos Vyriausybės ir Turto fondo atstovams pasiūlys galutinę kainą.

Turto fondas ir privatizavimo patarėjai yra pranešę, kad oficialiai kaina ir akcijų paskirstymas bus paskelbtas pirmadienį.

Privatizavimo komisijos pirmininkas E. Vilkas prieš išvykdamas į Londoną spėjo, kad akcijos kaina tikriausiai bus "visai arti jos viršutinės ribos".

"Reikalai daugiau kaip savaitę gerėja telekomo rinkose, jų kainos kyla. Kai buvo daroma apklausa ir prognozuojama kaina, buvo blogiausias metas. Po to reikalai pajudėjo", BNS tvirtino E. Vilkas.

Tarp Vilniaus maklerių sklando kalbos, jog galutinė telekomo akcijos kaina gali svyruoti nuo 3,40 iki 3,80 lito.

"Pardavimo kaina turėtų būti nustatyta ties viršutine riba, galbūt nuo 3,60 iki 3,75 lito", BNS sakė finansų maklerio įmonės "Baltijos vertybiniai popieriai" Vertybinių popierių prekybos skyriaus viršininkas Dmitrijus Dutovas.

Visą 35 proc. telekomo akcijų paketą numatoma parduoti birželio 12 dieną. Akcijų galės pirkti Lietuvos, Vakarų Europos ir JAV investuotojai.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Rekordinių santaupų prikaupę verslai dairosi, kur investuoti (4)

Verslo įmonių santaupos pasiekė rekordą – sąskaitose turimų indėlių suma perkopė daugiau nei 4 mlrd. eurų.

Lietuva smuktelėjo Pasaulio banko reitinge (17)

Pasaulio banko reitinge „Doing Business 2017“ Lietuva užėmė 21-ąją poziciją tarp 190 šalių - tai viena vieta žemiau, nei pernai.

Valonai pyksta ir grasina nutraukti ES ir Kanados derybas (16)

Belgijoje Valonijos regionas nutrauks derybas, kuriomis stengiamasi išgelbėti ES ir Kanados prekybos sutartį, jeigu jis gaus daugiau ultimatumų, pareiškė antradienį Valonijos lyderis Paulis Magnette.

Briuselyje ruošiamas susitarimas su „Gazprom“, kuris nepatiks Lietuvai (252)

Briuselis neilgai trukus gali pasirašyti su Rusijos gamtinių dujų milžine „Gazprom“ susitarimo projektą, kuris užbaigs penkerių metų trukmės antimonopolinį patikrinimą dėl per didelių kainų nustatymo. Ši žinia gali sulaukti nepalankaus įvertinimo iš Rytų Europos valstybių, pykstančių dėl galimybės „Gazprom“ išsisukti nuo baudos.

G. Žiemelis atidarė farmacijos fabriką Baltarusijoje (98)

Baltarusijoje atidarytas lietuvių valdomas farmacijos fabrikas „Nativita“ kartu su naujai įrengtomis tyrimų laboratorijomis, rašoma bendrovės pranešime spaudai.