Telekomas plečia "Comliet" ryšio tinklą

Siekdamas panaikinti eiles telefonui įvesti, "Lietuvos telekomas" per dvejus metus į "Comliet" belaidžio telefono tinklo plėtrą ketina ivestuoti 30 mln. litų.
Apie tai pranešama penktadienį "Lietuvos telekomo" išplatintame pranešime spaudai.

Penktadienį telekomas pasirašė sutartį su bendrove "Nokia" dėl įrangos pirkimo. 2000-2001 metais telekomunikacijų bendrovė ketina įsigyti 120 bazinių NMT-450 stočių, turinčių 1700 radijo kanalų.

Šios stotys turėtų palengvinti telefono ryšio tiekimą atokiose šalies vietovėse įsikūrusiems gyventojams. Panaikinti eiles telefonui įvesti "Lietuvos telekomas" tikisi per porą metų.

Teisę pasinaudoti NMT-450 standarto korinio radijo ryšio sistema paslaugoms teikti "Lietuvos telekomas" įgijo 1999-ųjų pabaigoje įsigijęs šio standarto mobiliojo ryšio bendrovę "Comliet".

Klientui pagal panaudos sutartį nemokamai suteikiama reikalinga įranga - NMT-450 radijo imtuvas-siųstuvas, prireikus - išorinė ar kryptinė antena. Įranga suteikiama visam sutarties galiojimo laikui, tačiau išlieka "Comliet" nuosavybe.

NMT-450 ryšio linijos įvedimo mokestis yra prilygintas skaitmeninės stoties tinklo laidinės linijos įvedimo mokesčiui, o paslaugų tarifai yra tokie pat kaip ir laidinio ryšio.

Planuojama, kad šiais ir ateinančiais metais "Comliet" belaidžio telefono ryšio tinklo talpa bus išplėsta iki 45 tūkst. abonentų. Dabar šios bendrovės fiksuoto ryšio paslauga naudojasi apie 9 tūkst. abonentų.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Bankininkai įspėja apie finansinių kompanijų pasitraukimą iš JK (11)

Didžiosios Britanijos bankininkų asociacijos vadovas įspėjo, kad finansų kompanijos ruošiasi palikti Londoną jau artimiausiomis savaitėmis dėl tvyrančios nežinios apie Jungtinės Karalystės (JK) išstojimą iš Europos Sąjungos.

Kanada nutraukia CETA derybas su Valonija (42)

Laisvosios prekybos susitarimui tarp Europos Sąjungos (ES) ir Kanados (CETA) iškilo pavojus, praneša agentūra „Reuters“.

Nesuradusi partnerių, „Twitter“ kapanosis pati (4)

Potencialiems partneriams nesusidomėjus, „Twitter“ gali tekti rinktis rizikingą kelią: pradėti restruktūrizaciją ir atleisti dalį savo 4 tūkst. darbuotojų, praneša „Reuters“.

Pernai mažiausias biudžeto deficitas ES užregistruotas Lietuvoje (48)

Europos Sąjungos statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, 2015 metais, palyginti su 2014 metais ir atsižvelgus į sezono svyravimus, euro zonos valstybių narių vyriausybių biudžeto deficito ir šalių bendrojo vidaus produkto (BVP) santykis sumažėjo nuo 2,6 iki 2,1 procento.

„Coca-Cola“ atleidžiamiems darbuotojams jau plaukia pasiūlymai (117)

Alytuje uždaromos „Coca-Cola“ gamyklos darbuotojams darbo atsirastų, tik abejojama, ar siūlomos darbo vietos jiems bus patrauklios.