Telekomas ieško ten, kur pigiau

 (17)
AB “Lietuvos telekomas” dalį skambučių iš savo į “Bitės GSM” tinklą nukreipia ne tiesiogiai, o per kitą mobiliojo ryšio operatorių “Omnitel”, taip išvengdamas dalies sujungimo mokesčių.
Todėl galimi telekomo akcijų pirkėjai baiminasi, jog telekomas gali veikti ir prieš juos.

Tarp “Lietuvos telekomo” ir “Bitės GSM” pasirašytoje sutartyje numatyta, jog skambučiai tarp šių tinklų yra apmokestinami.

"Bitė GSM” ir “Omnitel” susitarę, jog skambučiai tarp šių operatorių neapmokestinami. Todėl telekomas, skambučius nukreipdamas per “Omnitel” tinklą, išvengia mokėjimų “Bitei GSM”, nors pagal sutartį juos turėtų nukreipti tiesiogiai.

Dėl šios priežasties kartais pastaruoju metu "Bitės GSM" klientai, priimdami skambutį iš telekomo tinklo, nematydavo numerio arba matydavo neegzistuojančius “Omnitel” numerius.

Taip telekomas bandydavo slėpti savo skambučius, todėl nesimatydavo skambinančiojo asmens numerio ir nebūdavo galima perskambinti atgal. Minutės kaina skambinant iš “Bitės GSM” į telekomą yra nuo 0,10 Lt iki 1,15 Lt mažesnė negu skambinant atvirkščiai.

“Omnitel” atstovai susidariusios padėties VŽ nesugebėjo pakomentuoti. Oficialių “Lietuvos telekomo” atstovų teigimu, “visų tinklų sujungimo sutarčių su Lietuvoje veikiančiais operatoriais buvo ir bus laikomasi”.

Ar dalis skambučių iš telekomo į “Bitę GSM” buvo nukreipiama per “Omnitel” ir kodėl, telekomo atstovai atsisakė komentuoti, teigdami, jog ryšio kokybė buvo gera.

"Bitės GSM” klientų aptarnavimo skyriuje teigė, jog tai yra telekomo problema, tačiau oficialiai "Bitė GSM" to nekomentavo.

Neatmetama galimybė, jog sudaryti sandorį tarp “Omnitel” ir “Lietuvos telekomo” ir taip išvengti dalies mokėjimų, galėjo paskatinti bendri šių bendrovių akcininkai.

Skandinavijos telekomai “Telia” ir “Sonera” kartu valdo 60% “Lietuvos telekomo” ir 55% “Omnitel” akcijų.

“Omnitel” ir “Lietuvos telekomas” taip pat yra pranešę apie kuriamas bendras paslaugas.

Šiuo metu vykstant galutiniam telekomo privatizavimui telekomo akcijų kainą mažina tai, jog telekomas neužsiima mobiliojo ryšio verslu, todėl bendradarbiavimas su “Omnitel” gali padidinti akcijų vertę.

Tačiau investuotojai baiminasi, ar telekomas bei jo savininkai vykdys sąžiningą verslą ir didesnės dalies pelno iš telekomo ir “Omnitel” bendradarbiavimo nenukreips pastarajai bendrovei.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Užkarpatės regione investuoja ir Lietuvos verslininkai

Užkarpatės regiono finansų ir ekonomikos sostinėje Mukačevėje veikia ir lietuviško kapitalo įmonių. Į gamyklą šioje Ukrainos vietoje investavę Lietuvos tekstilininkai sako, kad jau ir čia trūksta kvalifikuotos darbo jėgos. Norėdami darbuotojus išlaikyti, darbdaviai nemokamai juos vežioja ir maitina.

Emigrantai pristabdė perlaidas po svaro nuvertėjimo (26)

Prekes ir paslaugas į Jungtinę Karalystę eksportuojančios Lietuvos bendrovės, svarais sterlingų atlyginimus ten gaunantys emigrantai ir jų perlaidų Lietuvoje laukiantys giminaičiai – visi jie stebi, kas toliau dėsis su svaro kursu.

Rinkimų laimėtojų planai: kurie iš jų virs realybe?

Rinkimus laimėjusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai žada kai kurių radikalių permainų. Ekonomistai nesutaria, kaip naujos valdžios darbai paveiks eilinio piliečio gyvenimą ir visos šalies ekonomiką.

Belgijos premjeras sako negalįs pasirašyti ES ir Kanados laisvosios prekybos sutarties (18)

Belgija negali užbaigti istorinės Europos Sąjungos ir Kanados laisvosios prekybos sutarties pasirašymo po to, kai Valonijos ir kitų šalies regionų administracijos atsisakė uždegti žalią šviesą federalinei vyriausybei, pirmadienį pareiškė ministras pirmininkas Charles'is Michelis.

Kokia juoda katė prabėgo tarp S. Jakeliūno ir A. Butkevičiaus (156)

Deryboms dėl galimos koalicijos su socialdemokratais vadovauti ketinantis ekonomistas Stasys Jakeliūnas sako, kad neįsivaizduoja galimybės kalbėtis su premjeru Algirdu Butkevičiumi. „Manau, jis taip pat“, – priduria valstiečių ir žaliųjų kandidatas į finansų ministrus.