Telekomas gali atgaivinti Lietuvos biržą

 (2)
Tačiau, anot jų, likus penkioms savaitėms iki to momento, kai Vilniaus ir Londono biržose bus pradėtas pardavinėti 285,5 mln. "Lietuvos telekomo" akcijų paketas, Vilniaus biržoje turėtų būti dar ramiau nei iki šiolei, nes investuotojai kaupia lėšas telekomo akcijoms.

"Visi tikisi, kad viešas pardavimas privilios naujų investuotojų ir sukels naują susidomėjimą Lietuvos rinka", sakė finansų maklerio įmonės "Baltijos vertybiniai popieriai" makleris Dmitrijus Dutovas.

Pasak jo, "jei šis viešas pasiūlymas bus sėkmingas, turėtų išaugti ir kitų akcijų kainos".

Tikimasi, kad gegužės 29 - liepos 9 dienomis įvyksiantis viešas pardavimas atneš iki 1,2 mlrd. litų. Tai turėtų būti didžiausias viešas pardavimas Baltijos šalyse - gerokai didesnis nei viešas Estijos telekomo akcijų pardavimas 1998-ųjų vasarį, kurio metu gauta 880 mln. litų.

60 proc. "Lietuvos telekomo" akcijų priklauso Suomijos telekomunikacijų bendrovei "Sonera" ir Švedijos telekomunikacijų bendrovei "Telia", dar 5 proc. "Lietuvos telekomo" akcijų valdo įmonės darbuotojai.

Viešas pasiūlymas turėtų gerokai pakeisti Lietuvos akcijų rinką. "Lietuvos telekomas" taps didžiausia Nacionalinėje vertybinių popierių biržoje listinguojama bendrove, be vargo pralenkdamas "Lietuvos energiją", kurios kapitalizacija yra 920 mln. litų.

Bendra Nacionalinės vertybinių popierių biržos kapitalizacija turėtų išaugti daugiau nei 3,2 mlrd. litų. Manoma, kad apie 90 proc. viešo pasiūlymo akcijų bus parduota Londone, tačiau net ir šiuo atveju Lietuvos biržai, kurios akcijų kapitalizacija tėra 4,4 mlrd. litų, o prekybos akcijomis apyvarta dabar retokai siekia 400 tūkst. litų, nauda yra akivaizdi.

"Žinoma, laukiame pasiūlymo, nes jis padidins ir kapitalizaciją, ir apyvartas. Tai turėtų padėti investuotojams iš naujo atrasti Lietuvą", sakė Nacionalinės vertybinių popierių biržos (NVPB) direktoriaus pavaduotoja Dalia Jasulaitytė, tačiau ji pridūrė, kad "jei prekiaujama bus tik užsienyje, naudos mūsų kapitalo rinkoms nebus".

NVPB pastarieji dveji metai nebuvo itin palankūs, nes perspektyviausios ir likvidžiausios Lietuvos bendrovės buvo nupirktos ar prijungtos prie stambesnių.

Visai neseniai likvidžiausias biržoje ir vienintelis patrauklus stambioms investicijoms iš užsienio Vilniaus bankas prisijungė antrą pagal likvidumą "Hermio" banką.

Tačiau tai smulkmena, palyginti su 1998-ųjų rugpjūčio finansų krizės pasekmėmis. Krizė išbaidė užsienio investuotojus iš viso Baltijos šalių regiono. Dalis jų šiais metais sugrįžo, tačiau dauguma į Lietuvos rinką neskuba, nes Lietuvos ekonomika po krizės atsigauna lėčiau nei Latvijos ar Estijos.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Atleistas J. Milius nori grįžti ir reikalauja pinigų (192)

Buvęs Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas Jonas Milius, kurį įsibėgėjus koldūnų skandalui iš pareigų atleido Vyriausybė, rankų nenuleidžia. Jis per teismą siekia sugrįžti į pareigas ir prisiteisti pinigų.

V. Vasiliauskas: nuotolinis tapatybės nustatymas paskatintų finansų technologijų įmones ateiti į Lietuvą (8)

Galimybė nuotoliniu būdu nustatyti asmens tapatybę galėtų į Lietuvą pritraukti pasaulinių finansų technologijų bendrovių, sako Lietuvos banko (LB) vadovas.

Lobistas L. Sesickas pažeidė Lobistinės veiklos įstatymą (1)

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nusprendė, kad registruotas lobistas Linas Sesickas pažeidė Lobistinės veiklos įstatymo reikalavimus, VTEK teikiamose lobistinės veiklos ataskaitose nenurodęs savo lobistinės veiklos atstovaujant Nacionalinės lošimų ir žaidimų verslo asociacijos (NLŽVA) bei Lietuvos smulkiųjų vartojimo kreditų asociacijos (LSVKA) interesams.

Sustabdyta lobisto G. Karsoko veikla (7)

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) sustabdė Giedriaus Karsoko lobistinę veiklą. G. Karsoko lobistinė veikla sustabdyta jo paties prašymu, VTEK sprendimu į lobistų sąrašą jis buvo įtrauktas 2007-ųjų sausį.

„Swedbank“ keičia paslaugų kainodarą (154)

Nuo gruodžio 1 d. „Swedbank“ privatūs klientai galės užsisakyti ir pradėti naudotis paslaugų planais. Už vieną fiksuotą mėnesio mokestį bankas pasiūlys neribotus elektroninius mokėjimus eurais, naujos kartos bekontaktę kortelę, visų sąskaitų aptarnavimą bei mokėjimų eurais įskaitymus, rašoma pranešime spaudai.