Skandalingai pagarsėjęs buvęs Lietuvos taupomojo banko tarybos pirmininkas Robertas Preikša dabar užsiima nauju verslu. Jo vadovaujama UAB “Klaipėdos aerouostas” šalies verslininkams per 15 minučių siūlo įsteigti įmonę, korporaciją ar net gauti licenciją steigti bankui bet kurioje JAV valstijoje.
Seifas
UAB siūlo visą informaciją, kaip įvairiose pasaulio šalyse gauti antrą pasą ar anonimiškai pasikeisti vardą bei pavardę.

Klaipėdos rajone Dirvupių kaime veikiančios “Klaipėdos aerouosto” valdybos pirmininkas yra už finansinius nusikaltimus teistas ir skandalingai pagarsėjęs bankininkas Robertas Preikša. Jis buvo kaltinamas 1994-ųjų pabaigoje neteisėtai paėmęs iš Lietuvos taupomojo banko 3,9 ir 4,5 mln. Lt paskolas. Tuo pat metu R.Preikša kreipėsi į policiją dėl tariamų pasikėsinimų į jo gyvybę. 1994-aisiais R.Preikša deklaravo turįs turto, kurio vertė esą siekusi nuo 500 mln. iki 10 mlrd. Lt.

Prieš dešimtmetį R.Preikša aiškino, jog kapitalą susikrovęs gamindamas patobulintus kompasus orientacininkams, o po to savo turtą keliskart padidinęs konsultuodamas įvairias užsienio firmas. R.Preikša tvirtino, jog atlyginimą užsieniečiai jam mokėdavę brangakmeniais, kurie būdavo įteikiami laivuose neutraliuose vandenyse. Dabar R.Preikša vėl konsultuoja.

“Praeitis dabartiniam mano verslui netrukdo. Be to, bylos man buvo keliamos dėl politinių motyvų - mane puolė komunistai”, - prieš kelias dienas “Kauno dieną” tikino R.Preikša.

Buvęs Lietuvos taupomojo banko tarybos pirmininkas neslėpė, jog ir dabar turi priešų.

“Mūsų bendrovės teikiamų paslaugų paklausa labai didelė. Požiūris, kad per ofšorines firmas plaunami pinigai, pasenęs. Be to, šie priekaištai mūsų verslui nepakenks, nes mes siūlome registruoti įmones Jungtinėse Amerikos Valstijose, o jų niekas nevadina ofšorine zona”, - aiškino R.Preikša.

Tiesa, pašnekovas nepaneigė, kad, pavyzdžiui, Niujorko ar Delavero valstijose galima įsigyti ofšorines kompanijas, bet patikslino, kad jos veikia ne ofšorinėse, o laisvosiose ekonominėse zonose.

“Dažniausia lietuviškų firmų savininkai steigia ofšorines įstaigas plėsti biznį kitose šalyse, taigi įstatymai nepažeidžiami”, - tikino R.Preikša.

Iš kompanijų užsienyje steigimo paslaugų, pasak R.Preikšos, “Klaipėdos aerouostas” nedaug uždirba - tai papildoma veikla. “Pagrindinė mūsų veikla - aviacinės paslaugos. Mes ištraukėme aerodromą iš skolų ir dabar ruošiame įmonę parodyti investuotojams - ketiname steigti 5-7 papildomas įmones”, - optimistiškai kalbėjo R.Preikša.

Prieš kelerius metus naujieji aerodromo savininkai irgi pasakojo apie planus investuoti nuo kelių dešimčių iki šimtų milijonų litų ir konkuruoti net su Kauno oro uostu. Kalbėta ir apie ketinimus privatizuoti Palangos oro uostą. Tokios svajonės daug kam tada kėlė šypseną.

Tačiau “Kauno dienos” žiniomis, kaip tik aviacine veikla “Klaipėdos aerouostas” savo aerodrome kol kas neturi teisės užsiimti. Tiesa, “Klaipėdos aerouosto” savininkė Kauno aviacijos įmonė “Apatas” reklamuoja skrydžius net į Afriką, tačiau gal ne iš Klaipėdos aerodromo.

Tikėtina, kad “Klaipėdos aerouosto” finansiniai reikalai ne itin geri, nes “Apato” valdybos pirmininkas Vytautas Tamošiūnas, paklaustas apie tolesnes įmonės perspektyvas, matyt, pagalvojo, kad klausiame ironiškai, todėl atrėžė: “Aš su žurnalistais tokiais ir jokiais kitokiais klausimais nebendrauju, viso gero”.

Tokio užsisklendimo priežastis atskleidė Civilinės aviacijos administracijos Skrydžių saugos departamento Aerodromų ir oro eismo skyriaus vedėjas Piotras Orlovas: “Veiklos Klaipėdos aerodrome leidimas panaikintas, nes jo savininkai nevykdė privalomų reikalavimų. Neseniai jie pranešė, kad trūkumai pašalinti. Iki kovo pradžios patikrinsime - tada ir paaiškės, ar suteiksime leidimą”.

Klaipėdos oro uostą patikrinę Skrydžių saugos departamento inspektoriai konstatavo, kad jis netinkamas naudoti - neparengta orientyrų sistema, kilimo ir leidimosi takas apaugęs žole, lėktuvams trukdė pylimas ir kt.

Pasak P.Orlovo, aerodromo savininkai pažeidė ir privatizavimo sąlygas, kuriose buvo numatytas reikalavimas išsaugoti sanitarinę apsaugos zoną - nuo kilimo tako 25 metrų atstumu negalima vykdyti jokios veiklos.

“Klaipėdos aerouosto” interneto svetainėje siūloma ir daugiau paslaugų. Bendrovė skelbia turinti informaciją, kaip “teisėtai įvairiose pasaulio šalyse gauti antrą pasą”, “lengvai, anonimiškai ir teisėtai pasikeisti vardą ir pavardę”, “teisėtai įvairiose pasaulio šalyse įsigyti antrą vairuotojo pažymėjimą (jeigu pirmąjį praradote ar neturite vairuotojo pažymėjimo)”, “gauti slaptas bankų kreditines korteles” bei “atidaryti slaptas bankines sąskaitas”.

Visa tai, kaip užtikrina bendrovės atstovai, legalu ir patikima. Anot R.Preikšos, “Klaipėdos aerouostas” tik teikia informaciją, o paslaugas įvairiose pasaulio šalyse atlieka užsienio partneriai.

Už informacijos platinimą “Klaipėdos aerouostas” ima mokestį. “Įspūdingą ataskaitą” apie “legalias ir patikimas paslaugas” galima gauti pervedus 250 eurų.

Teisėsaugos pareigūnai, paprašyti pakomentuoti tokias bendrovės veiklos sritis, pripažįsta, jog siūlomos paslaugos iš pirmo žvilgsnio kelia abejonių dėl jų teisėtumo.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Italijoje tiriant fipronilo skandalą konfiskuota tūkstančiai kiaušinių ir vištų (3)

Italijos policija trečiadienį pranešė, kad konfiskavo daugiau nei 92 tūkst. kiaušinių ir 26...

„New Balance“ dėl prekės ženklo pažeidimų Kinijoje prisiteisė 1,5 mln. JAV dolerių (1)

Kinijos teismas įsakė trims vietos batų gamintojams dėl prekių ženklo pažeidimų sumokėti 1,5...

Rusijos vyriausybė uždraudė neapmuitinamą gintaro įvežimą į Kaliningrado sritį (4)

Rusijos vyriausybė uždraudė neapmuitinamą žaliavinio ir apdirbto gintaro, taip pat gintaro...

Vanilės deficitas pasaulyje ir rekordinės kainos kelia grėsmę ledų gamybai (13)

Dėl vanilės pasiūlos pasaulio rinkoje deficito jos kainos rekordiškai padidėjo, dešimtis kartų...

VPT: „Ukmergės vandenys“ turi nutraukti 1,7 mln. eurų vertės sutartis (6)

Ukmergės rajono savivaldybės valdoma vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo bendrovė „Ukmergės...

Top naujienos

Orai: paskutinį vasaros savaitgalį – šioks toks pagerėjimas (10)

Antroje savaitės pusėje orai bus vėjuotesni, vieną šalies pusę lietus merks labiau nei kitą....

Liūdna žinia: L. Lekavičius dėl traumos priverstas praleisti Europos čempionatą (97)

Atlikus tyrimus paaiškėjo, kad per rungtynes su Islandija Lukas Lekavičius patyrė sunkesnę...

Individualių statybininkų įkainiai priartėjo prie įmonių tarifų (200)

Būsto rinkos aktyvumas didina statybininkų darbo įkainius. Nors individualiai dirbantys meistrai...

Metė gerai apmokamą darbą Škotijoje ir grįžo į Lietuvą: nežinau, kur žmonės mato tiek negatyvo (206)

Agnė Butautaitė iš emigracijos grįžo pernai ir iškart ėmėsi veikti – Panevėžio centre,...

Atsarginį variantą jau paruošęs D. Adomaitis pyko: taip ir įvyksta kvailos traumos (20)

Sausakimšoje „Šiaulių“ arenoje Lietuvos rinktinė be didesnio vargo 84:62 susitvarkė su...

Be susižeidusio L. Lekavičiaus likusi Lietuvos rinktinė pranoko Islandiją (220)

Europos čempionatui besirengianti Lietuvos krepšinio rinktinė kontrolinėse rungtynėse Šiauliuose...

Jaunasis filosofas įvardijo, ko trūksta šiuolaikinei kartai (36)

Klasikinių mokslų magistro studijas Kembridže ( Jungtinė Karalystė ) su pagyrimu baigęs ir šiuo...

Nustebsite pamatę: dizaineris sukūrė išskirtinius vandens mylėtojų kostiumus (6)

Žmonėms, kuriems vanduo, jūros bangos ir smėlis yra visas gyvenimas, mados dizaineris Thomas...

Įspūdingomis asmenukėmis išgarsėjęs vaikinas visose savo nuotraukose slepia žinutę vienam žmogui (4)

Natūralu, kad tėvai paprastai nerimauja, kai jų vaikams tenka vykti į užsienį. Tad norėdamas...

Šį bruožą turintys žmonės labiau linkę į neištikimybę (21)

Visi, kurie būna neištikimi savo antrajai pusei, turi vieną bendrą bruožą. Tokią išvada...