Tabako reklama palaužė Seimo valią

 (6)
Seimas, pritrūkęs valios iki galo išnagrinėti vieną įstatymo projektą dėl tabako reklamos draudimo atidėjimo, antradienį ėmėsi kito.
Parlamentarai po pateikimo pritarė centristės Jūratės Matekonienės inicijuotiems Tabako kontrolės įstatymo bei jo įgyvendinimo įstatymo projektams, kuriais siūloma patikslinti tabako gaminių rėmimo bei reklamos sąvokas bei atidėti tabako reklamos draudimą dar keleriems metams.

Už projektą balsavo 46, prieš - 17, susilaikė - 7 parlamentarai. Griežčiausiai projektui prieštaravo Krikščionių demokratų frakcijos nariai Kazimieras Kuzminskas, Julius Beinortas ir Arimantas Raškinis.

Seimo Ekonomikos komiteto Verslo pakomitečio pirmininkė J. Matekonienė siūlo, kad tabako gaminių reklamos spaudos leidiniuose draudimas įsigaliotų nuo 2002 metų liepos, o tabako reklama išorinėse reklamos priemonėse, radijo bei televizijos programose bei naudojant kitas reklamos perdavimo priemones būtų uždrausta nuo 2003 metų liepos 30 dienos.

Reklamos draudimas nebūtų taikomas informaciniams pranešimams, skirtiems tik profesinei veiklai, susijusiai su tabako verslu, pristatant pardavimui skirtus tabako gaminius, reklamai specializuotose tabako prekybos įmonėse bei reklamai, kuri skelbiama kitose valstybėse leidžiamuose ir spausdinamuose leidiniuose, kurie parduodami Lietuvoje, tačiau nėra jai specialiai skirti.

Tabako gaminių reklamos platintojai privalėtų skelbti socialinę reklamą apie kenksmingą tabako poveikį žmonių sveikatai, kuris būtų lengvai perskaitomas ir sudarytų ne mažiau kaip 10 proc. viso skelbimo ploto.

Anot J. Matekonienės, jos pateikto projekto nuostatos atitinka Europos Parlamento ir Europos Tarybos direktyvą, reglamentuojančią tabako reklamą ir rėmimą.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Kanada nutraukia CETA derybas su Valonija (16)

Laisvosios prekybos susitarimui tarp Europos Sąjungos (ES) ir Kanados (CETA) iškilo pavojus, praneša agentūra „Reuters“.

Nesuradusi partnerių, „Twitter“ kapanosis pati (2)

Potencialiems partneriams nesusidomėjus, „Twitter“ gali tekti rinktis rizikingą kelią: pradėti restruktūrizaciją ir atleisti dalį savo 4 tūkst. darbuotojų, praneša „Reuters“.

Pernai mažiausias biudžeto deficitas ES užregistruotas Lietuvoje (14)

Europos Sąjungos statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, 2015 metais, palyginti su 2014 metais ir atsižvelgus į sezono svyravimus, euro zonos valstybių narių vyriausybių biudžeto deficito ir šalių bendrojo vidaus produkto (BVP) santykis sumažėjo nuo 2,6 iki 2,1 procento.

„Coca-Cola“ atleidžiamiems darbuotojams jau plaukia pasiūlymai (80)

Alytuje uždaromos „Coca-Cola“ gamyklos darbuotojams darbo atsirastų, tik abejojama, ar siūlomos darbo vietos jiems bus patrauklios.

Neturintiems namų – naujas projektas (60)

Iš Šilutės pl. 8 esančių nakvynės namų čia pernakvoti ateinantys benamiai per dvejus metus bus iškraustyti į Dubysos gatvę.