Tabakas - nuodai, o jo reklama - nepateisinama

 (7)
Nacionalinė sveikatos taryba paragino nebeatidėti tabako reklamos draudimo ir nedelsiant įgyvendinti "naudingas valstybei ir jos žmonėms" Tabako kontrolės įstatymo pataisas.
Pernai priimtomis įstatymo pataisomis tabako reklama Lietuvoje uždrausta nuo gegužės 1 dienos, bet jau ketvirtadienį Seimas turėtų svarstyti naujos įstatymo pataisos projektą, kuriame siūloma tabako reklamą išorinėmis reklamos priemonėmis pratęsti iki 2001 metų vidurio.

Tabako reklamos uždraudimui viešai labiausiai priešinasi žiniasklaidos priemonių, gaunančių iš jos dideles pajamas, savininkai.

Verslo liberalizavimą propaguojantis Lietuvos laisvosios rinkos institutas šią savaitę pareiškė, kad tabako reklamos draudimas esąs "žalinga ir neįgyvendinama reguliavimo priemonė", kuri "nuskurdins Lietuvos informacijos rinką, žiniasklaidą, sumažins išteklius ir darbo vietas".

Nacionalinė sveikatos taryba kreipimesi į Seimo pirmininką ir prezidentą Valdą Adamkų pažymi, kad "tabako reklamos apologetų manipuliavimas demokratijos ir informacijos laisvės sąvokomis, nutylint ar iškraipant mokslinius faktus, teigiant, kad tabako pramonė bei verslas duoda ekonominę naudą šaliai, o draudimas daro žalą žiniasklaidai, tėra demagogiškas siekimas suklaidinti visuomenę, siekiant asmeniškos naudos".

Kaip pažymima trečiadienį paskelbtame kreipimesi, rūkymas Lietuvoje pastaraisiais metais sparčiai plinta, ir viena to priežasčių - "neribojama tabako gaminių reklama, skatinanti jaunus žmones pradėti rūkyti".

Taryba primena, kad tabakas yra narkotinę priklausomybę ir daugelį ligų sukeliantis produktas ir "visokia veikla, skatinanti pavojingus žmogaus sveikatos reiškinius, siekiant iš to pasipelnyti, turėtų būti laikoma ne tik neetiška ar nekonstitucinė, bet ir nusikalstama, kaip, pavyzdžiui, prekyba narkotikais".

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Kanada nutraukia CETA derybas su Valonija (27)

Laisvosios prekybos susitarimui tarp Europos Sąjungos (ES) ir Kanados (CETA) iškilo pavojus, praneša agentūra „Reuters“.

Nesuradusi partnerių, „Twitter“ kapanosis pati (2)

Potencialiems partneriams nesusidomėjus, „Twitter“ gali tekti rinktis rizikingą kelią: pradėti restruktūrizaciją ir atleisti dalį savo 4 tūkst. darbuotojų, praneša „Reuters“.

Pernai mažiausias biudžeto deficitas ES užregistruotas Lietuvoje (23)

Europos Sąjungos statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, 2015 metais, palyginti su 2014 metais ir atsižvelgus į sezono svyravimus, euro zonos valstybių narių vyriausybių biudžeto deficito ir šalių bendrojo vidaus produkto (BVP) santykis sumažėjo nuo 2,6 iki 2,1 procento.

„Coca-Cola“ atleidžiamiems darbuotojams jau plaukia pasiūlymai (109)

Alytuje uždaromos „Coca-Cola“ gamyklos darbuotojams darbo atsirastų, tik abejojama, ar siūlomos darbo vietos jiems bus patrauklios.

Neturintiems namų – naujas projektas (65)

Iš Šilutės pl. 8 esančių nakvynės namų čia pernakvoti ateinantys benamiai per dvejus metus bus iškraustyti į Dubysos gatvę.