"Švyturys" uždirbo 16,2 mln. litų pelno

Lietuvos alaus rinkos lyderė - bendrovė "Švyturys" pirmąjį šių metų pusmetį uždirbo 16,215 mln. litų pelno.
Bendrovės ikimokestinis ir grynasis pelnas buvo toks pat, nes įmonei taikomas nulinis pelno mokesčio tarifas. Iš šių metų uždirbto pelno 9,46 mln. litų jau panaudota investicijoms.

Pernai tuo pačiu laikotarpiu bendrovė gavo 15,821 mln. litų pelno, BNS pranešė laikinai einantis "Švyturio" generalinio direktoriaus pareigas Severinas Klioštoraitis.

Planuojama, kad trečiąjį šių metų ketvirtį "Švyturys" uždirbs apie 10 mln. litų pelno.

Klaipėdos bendrovės apyvarta sausio-birželio mėnesiais buvo 51,583 mln. litų - 27,5 proc. didesnė nei pirmąjį 1999-ųjų pusmetį, kai ji buvo 40,467 mln. litų.

Pirmąjį pusmetį "Švyturys" pardavė 2,58 mln. dekalitrų alaus - daugiausiai iš visų šalies daryklų - ir užėmė 26,4 proc. Lietuvos alaus rinkos.

Bendrovės alus "Ekstra" birželio mėnesį sulaukė pripažinimo - jis laimėjo sidabro apdovanojimą Pasaulio alaus taurėje.

Didžiausia "Švyturio" akcininkė yra Danijos alaus bendrovė "Carlsberg", valdanti 57,7 proc. akcijų.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Naujienos

Darbdaviai tikisi greito Darbo kodekso priėmimo (1)

Darbdavių atstovai norėtų, kad naujasis Darbo kodeksas Seime būtų patvirtintas balandį, nes tai leistų verslui iki liepos pradžios prisitaikyti prie naujų darbo santykių. Darbdaviai taip pat tikisi, kad parlamentarai nekeis Trišalėje taryboje sutartų nuostatų.

„Twitter“ svarsto galimybę įvesti mokestį už paslaugas

„Twitter“ svarsto galimybę pristatyti naują populiarios programėlės „Tweetdeck“ versiją, skirtą profesionalams, ir pirmą kartą pradėti imti mokestį už paslaugas iš kai kurių vartotojų, ketvirtadienį informuoja „Reuters“, remdamasi bendrovės duomenimis.

„Startup Lithuania“ įvardytas kaip sektinas ekosistemos skatinimo pavyzdys

Pasaulio ekonomikos forumo ir Europos investicijų banko šią savaitę išleistoje ataskaitoje „Verslios Lietuvos“ startuolių ekosistemos platforma „Startup Lithuania“ buvo įtraukta tarp 25 pavyzdinių verslumo ir inovacijų skatinimo iniciatyvų.

Vengrija siekia uždrausti „komunistinę“ „Heineken“ žvaigždę (9)

Garsi raudona žvaigždė Nyderlandų alaus milžinės „Heineken“ logotipe Vengrijoje gali būti uždrausta, jeigu bus priimtas vyriausybės pasiūlymas, kuriuo siekiama uždrausti „totalitarinių“ simbolių naudojimą komerciniais tikslais.

ES kreipėsi į Braziliją dėl mėsos importo

Europos Sąjunga (ES) kreipėsi į Braziliją su prašymu savo noru pristabdyti mėsos importą, tam, kad nebūtų įvedamas oficialus draudimas, bet Lotynų Amerikos šalies vyriausybė tokį prašymą atmetė, praneša naujienų agentūra „Reuters“ remdamasi ES diplomatijos šaltiniais.