"Švyturiui" UAB netapti

Nors trečiadienį vykusiame AB "Švyturys" akcininkų susirinkime buvo priimtas sprendimas įmonę reorganizuoti į UAB, jis greičiausiai nebus įgyvendintas.
Likus savaitei iki susirinkimo vienas iš akcininkų įvykdė savo grasinimą ir išplatino savo turėtas 80 (norėta už jas gauti 200.000 Lt) įmonės akcijų. Taip akcininkų skaičius išaugo nuo 46 iki 91.

"Ėjimas arkliu", - rusiškai šį akcininko šantažą įvardijo "Švyturio" valdybos narys Algimantas Stanaitis.

Švyturys tikisi, kad netolimoje ateityje bus pakeistas akcinių bendrovių įstatymas ir UAB galės turėti iki 100 akcininkų, tačiau minėtas akcininkas greičiausiai dar turi galimybę padidinti akcininkų skaičių.

Keletas kitų smulkių akcininkų pareiškė norą parduoti savo turimas akcijas.

Pernai "Švyturys" uždirbo 25,5 mln. Lt grynojo pelno. Akcininkai, kaip ir prieš metus, nutarė 2,5 mln. Lt skirti dividentams (po 1 Lt už 10 Lt nominalios vertės akciją atskaičius mokesčius).

Bendrasis įmonės pelnas praėjusiais metais buvo 36,5 mln. Lt. Pelno mokesčio sumokėta 2 mln. Lt.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

„Eurostat“: antrąjį 2016 m. ketvirtį pakilo realiosios namų ūkių pajamos vienam asmeniui euro zonoje

Europos Sąjungos (ES) statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, atsižvelgus į sezoninius svyravimus, antrąjį 2016 metų ketvirtį, palyginti su ankstesniais trimis mėnesiais, euro zonoje namų ūkių realiosios pajamos vienam asmeniui pakilo 0,2 proc. Ankstesnį ketvirtį šis rodiklis augo 1,0 proc. tempais. Viso regiono realusis vartojimas vienam asmeniui pirmąjį šių metų ketvirtį išaugo 0,9 proc., o antrąjį ketvirtį šis rodiklis išliko stabilus.

Pirmą šių metų pusmetį įmonių bankrotų pradėta trečdaliu daugiau nei pernai (5)

Pirmą šių metų pusmetį, palyginti su 2015-ųjų pirmu pusmečiu, pradėtų įmonių bankroto procesų skaičius padidėjo 33,4 proc.

Oficiali statistika: kiek žmonių darbą gavo per pažįstamus

Beveik kas antras (45,8 proc.) 15-34 metų amžiaus gyventojas mokydamasis dirbo ar (ir) atliko nemokamą praktiką, savanoriavo.

Perversmas bankų įkainiuose: ateina galas brangioms būtiniausioms paslaugoms (127)

Nuo 2017 m. vasario 1 d. bankai ir kredito unijos privalės suteikti galimybę visas būtiniausias mokėjimo paslaugas gauti už ne didesnę kainą kaip 1,5 Eur, nepasiturintiems gyventojams – 0,75 Eur per mėnesį, rašoma Lietuvos banko pranešime spaudai.

„Avesco AG“ Lietuvoje įsigijo 100 proc. „Witraktor“ akcijų paketą

Pasaulyje žinoma statybinių mašinų pardavimo, nuomos ir priežiūros įmonė „Avesco AG“ Lietuvoje įsigijo 100 proc. įmonės „Witraktor“ akcijų. Įmonė atstovauja pasauliniam statybinės technikos gamintojui „Caterpillar“ (Cat). Po sandorio įmonei toliau vadovaus dabartinis vadovas Rasantas Valaitis. Iki šiol „Witraktor“ priklausė Suomijos „Wihuri“ įmonių grupei. Po sandorio, „Witraktor“ keičia pavadinimą į UAB „Avesco Lithuania“. Sandorio suma neatskleidžiama.