Švedų "Vattenfall" traukiasi iš Kauno

 (29)
Pirmadienį Stokholme posėdžiavusi bendrovės "Vattenfall" stebėtojų taryba nepritarė "Kauno energijos" bendrovės nuomos projektui.
Pasak pranešimo, neigiamą sprendimą lėmė "Kauno energijos" projekto "socialinis ir politinis jautrumas". Jame pažymima, kad Lietuvoje švedų bendrovė pagrindinį dėmesį skirs elektros energijos paskirstymo verslui.

Be to, kol derėjosi dėl "Kauno energijos", "Vattenfall" sėkmingai investavo kitose Centrinės Europos šalyse, todėl stebėtojų taryba nutarė bendrovės finansinius ir žmogiškuosius išteklius sutelkti į jau pradėtus projektus, tvirtinama pranešime.

Sausio pabaigoje dar ankstesniosios kadencijos Kauno miesto taryba nutarė išnuomoti miesto šilumos ūkį Švedijos koncernui "Vattenfall", kuris laimėjo 1998 metais paskelbtą tarptautinį konkursą.

Tada švedai įsipareigojo padengti "Kauno energijos" skolas, modernizuoti ūkį ir po 15 metų nereikalauti jokių kompensacijų už investicijas. "Vattenfall" žadėjo investuoti 400 mln. litų, iš jų 70 proc. - per pirmuosius trejus metus.

Tačiau švedai delsė pasirašyti nuomos sutartis, kol kovą nebuvo išrinkta nauja Kauno miesto taryba ir nebuvo aiški jos pozicija dėl "Vattenfall" investicijų.

Balandžio viduryje susitikime su naujuoju Kauno meru Vytautu Šustausku ir tarybos nariais "Vattenfall" projekto Kaune vadovas Jaris Tielinenas pareiškė, kad švedai nori tęsti pradėtą darbą ir įgyvendinti ilgalaikį projektą Kaune.

Tada "Vattenfall" atstovas tvirtino, kad rinkimų rezultatai neturi daryti įtakos ekonominiams santykiams.

"Vattenfall" projekto vadovas tąkart patvirtino, kad dabar Kaune galiojantis šilumos energijos tarifas nepatenkina švedų ir neatitinka jų verslo plano. Jis taip pat priminė, kad "Kauno energija" paveldėjo didelę dalį "Lietuvos energijos" skolų.

Pernai bendrovė "Kauno energija", neaudituotais duomenimis, patyrė apie 41 mln. litų nuostolių, o iki 1999 metų gruodžio 31 dienos sukauptas bendrovės nuostolis buvo 50,7 mln. litų.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

„Boso valanda su S. Jovaišu“: V. Kudinskas apie tai, kaip vadovauti efektyviai (2)

„Vadovas yra pagrindinis įmonės resursas, todėl ir jo darbo efektyvumas - vienas svarbiausių veiksnių kiekvienai įmonei“, - sako šios savaitės „Boso valanda su S. Jovaišu“ svečias verslo valdymo konsultacijų bendrovės „Mažeika ir partneriai“ partneris Vytenis Kudinskas. Tad ir kasdieniame savo darbe pašnekovui daugiausiai tenka ieškoti priemonių, kaip palengvinti vadovų dalią ir kartu padėti išspręsti verslą kamuojančius valdymo klausimus ir ir taip padidinti ne tik konkurencingumą, pelningumą, bet ir darbo efektyvumą.

Londonas nori glaudžių santykių su ES ir po „Brexit" (15)

Londonas ir po planuojamo šalies pasitraukimo iš Europos Sąjungos (ES) sieks glaudaus ryšio su Bendrija, praneša agentūra „Reuters“.

F. Hollande'as: jei Th. May nori kieto „Brexit“, tai ir derybos bus kietos (27)

Prancūzijos prezidentas Francois Hollande'as ketvirtadienį perspėjo Didžiosios Britanijos ministrę pirmininkę Theresa May – jeigu ji nori kieto „Brexit“, tuomet derybos dėl Britanijos pasitraukimo iš ES taip pat bus kietos.

Paskelbti geriausi 2016 metų darbdaviai Baltijos šalyse (9)

Penktus metus iš eilės apdovanoti „Aon Best Employers“ titulus pelnę darbdaviai, rašoma konkurso organizatorių pranešime spaudai.

Šiltas rugsėjo oras neskatino britų išlaidauti

Nauji duomenys atskleidė, kad Britanijos piliečiai rugsėjį vangiau pirko maistą, avalynę ir drabužius, praneša BBC.