Švedija ir Suomija pirmauja internetinės bankininkystės srityje

Bendrovė "Moody's Investors Service Incorprated" pranešė, kad Šiaurės Europos valstybės yra itin gerai pasirengusios internetinei bankininkystei.
Tačiau Danija ir Norvegija šioje srityje vis dar kiek atsilieka nuo Švedijos ir Suomijos, teigiama pranešime.

Pasak "Moody's", trumpalaikio kredito reitingų interneto plėtra neturėtų paveikti, tačiau ilgalaikiai kredito reitingai gali ir pasikeisti tiek į gerąją, tiek į blogąją pusę.

"Išplitęs naudojimasis internetu sukuria solidų pagrindą elektroninės komercijos plėtrai Šiaurės regione, ypač Suomijoje ir Švedijoje, kurios šiame regione, taip pat ir visoje Europoje, pirmauja internetinės bankinkystės srityje", teigia "Moody's" analitikas ir studijos "Šiaurės internetinė bankininkystė" autorius Edwardas Vincentas (Edvardas Vinsentas).

"Moody's" pabrėžė, jog Šiaurės Europos valstybės yra itin gerai pasirengusios pokyčiams bankininkystės srityje. Pavyzdžiui, Suomijoje 82 proc. visų pervedimų atliekama ne čekiais, bet elektroniniu būdu.

Taip pat akcentuojama ir WAP bankininkystė, kurioje derinamas interneto ir bevielio ryšio naudojimas. Pasak "Moody's", Švedija ir Suomija pirmauja ir šioje srityje.

"Moody's" teigimu, interneto plėtra paskatins didesnių skirtumų tarp bankų kredito reitingų atsiradimą.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Neturintiems namų – naujas projektas (26)

Iš Šilutės pl. 8 esančių nakvynės namų čia pernakvoti ateinantys benamiai per dvejus metus bus iškraustyti į Dubysos gatvę.

Sąžiningi pirkėjai JAV parduotuvei grąžino rastus 10 tūkst. dolerių (1)

Vienoje iš parduotuvių šiaurinėje Niujorko dalyje pirkinių vežimėlyje buvo rasta beveik 10 tūkstančių dolerių.

V. Vasiliauskas: euro zonos augimas – ne toks, kokio norėtųsi (3)

Euro zona po truputį auga, nors augimas nėra toks, kokio visiems norėtųsi. Sako Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas.

Pieno produktų vartotojai galės sužinoti pieno kilmę (9)

Šalies vartotojai jau nuo kitų metų sausio 1-osios galės sužinoti, iš kokioje šalyje primelžto pieno Lietuvoje pagamintus pieno produktus jie valgo.

Belgija vilkina ES ir Kanados prekybos susitarimą (3)

Vėlyvą ketvirtadienio vakarą įvykusio pasitarimo metu nebuvo prieitas susitarimas dėl Europos Sąjungos ir Kanados prekybos susitarimo, Belgijos Valonijos regionui dar kartą išsakius savo prieštaravimus, praneša BBC.