Sumažės degalų kontrabanda

 (1)
Rusijos ketinimai 5,5–6 kartus padidinti naftos produktų akcizą Lietuvoje gali padaryti įtaką degalų kainoms tik pasienyje su Kaliningrado sritimi. Tokio Rusijos Dūmos sprendimo nelaukia ir krovinių vežėjai.
Agentūros Interfax-BNS duomenimis, Rusijoje padidinus degalų akcizą, jie kainuos 28–30% brangiau negu dabar. Šios šalies vyriausybė tikisi, kad antrąjį pusmetį, kaip planuojama, naftos produktų bus gaminama daugiau, tad dėl išaugusios pasiūlos degalai neturėtų labai brangti.

Dabar naftos produktai Baltijos valstybėse yra daugiau nei dvigubai brangesni negu Rusijoje, todėl akcizo padidinimas kainų atotrūkį sušvelnintų.

"Tiesioginis akcizų Rusijoje padidinimo poveikis bus tik toks, kad Lietuvoje daugiau bus naudojama Mažeikiuose gaminamų naftos produktų, nes gabenti degalus kontrabanda iš Kaliningrado srities jau neapsimokės",– VŽ prognozavo Vidmantas Mončiunskas, UAB "Lukoil Baltija" finansų direktorius.

Jo žiniomis, oficialiai iš Rusijos degalų įsivežama labai mažai dėl Lietuvoje nustatyto 15% naftos produktų importo iš Rytų Europos šalių muito. Be to, didžiųjų šalies didmenininkių sutartyse su AB "Mažeikių nafta" dėl naftos produktų pirkimo, VŽ duomenimis, yra smarkiai apribotos degalų importo galimybės.

Taigi naftos produktai gali brangti tik pasienyje su Kaliningrado sritimi esančiose degalinėse, kurios dabar, kai degalų kontrabanda iš Kaliningrado srities nepažabojama, priverstos nustatyti mažesnes kainas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Užkarpatės regione investuoja ir Lietuvos verslininkai

Užkarpatės regiono finansų ir ekonomikos sostinėje Mukačevėje veikia ir lietuviško kapitalo įmonių. Į gamyklą šioje Ukrainos vietoje investavę Lietuvos tekstilininkai sako, kad jau ir čia trūksta kvalifikuotos darbo jėgos. Norėdami darbuotojus išlaikyti, darbdaviai nemokamai juos vežioja ir maitina.

Emigrantai pristabdė perlaidas po svaro nuvertėjimo (21)

Prekes ir paslaugas į Jungtinę Karalystę eksportuojančios Lietuvos bendrovės, svarais sterlingų atlyginimus ten gaunantys emigrantai ir jų perlaidų Lietuvoje laukiantys giminaičiai – visi jie stebi, kas toliau dėsis su svaro kursu.

Belgijos premjeras sako negalįs pasirašyti ES ir Kanados laisvosios prekybos sutarties (13)

Belgija negali užbaigti istorinės Europos Sąjungos ir Kanados laisvosios prekybos sutarties pasirašymo po to, kai Valonijos ir kitų šalies regionų administracijos atsisakė uždegti žalią šviesą federalinei vyriausybei, pirmadienį pareiškė ministras pirmininkas Charles'is Michelis.

Kokia juoda katė prabėgo tarp S. Jakeliūno ir A. Butkevičiaus (150)

Deryboms dėl galimos koalicijos su socialdemokratais vadovauti ketinantis ekonomistas Stasys Jakeliūnas sako, kad neįsivaizduoja galimybės kalbėtis su premjeru Algirdu Butkevičiumi. „Manau, jis taip pat“, – priduria valstiečių ir žaliųjų kandidatas į finansų ministrus.

Tvyrant nežiniai dėl „Brexit“, prancūzai britų bankus vilioja į Paryžių (1)

Londone įsikūrę tarptautiniai bankai rengiasi jau kitais metais perkelti dalį savo operacijų į kitas šalis, teigia įtakingas bankų atstovas.