Stojant į PPO Lietuvai teks atsisakyti eksporto subsidijų

 (1)
Tai BNS tvirtino derybininkas su PPO, užsienio reikalų viceministras Algimantas Rimkūnas.

"Nė viena nuo 1995 metų į Pasaulinę prekybos organizaciją įstojusi valstybė, išskyrus Bulgariją, netapo jos nare, savo ūkio paramai taikydama eksporto subsidijas", sakė A. Rimkūnas.

Bulgarijai 1996 metais buvo padaryta išimtis, nes ji įtikino PPO, kad karas Bosnijoje ir Hercegovinoje jos ūkiui atnešė kelis milijardus nuostolių.

Šiemet Lietuva ūkiui paremti kol kas nemoka eksporto subsidijų.

A. Rimkūnas prognozuoja, kad jau šių metų liepos mėnesį bus užbaigtos derybos dėl Lietuvos narystės PPO.

"Šios savaitės derybų raundą pavadinčiau derybų atomazgos raundu. Derybose dėl narystės gerokai pažengėme į priekį rinkos atvėrimo srityje", sakė A. Rimkūnas.

Su JAV, Kanados, Australijos ir Naujosios Zelandijos - valstybių, su kuriomis šiuo metu deramasi, - atstovais Lietuvos delegacija susitiko gegužės 22 dieną.

Dar du derybų raundai numatyti birželį ir liepą. "Tikėtina, kad spalio mėnesį Lietuva gali patekti į pirmąjį po vasaros generalinės tarybos posėdį, kuriame oficialiai būtų pranešta apie derybų baigtį", mano užsienio reikalų viceministras.

Pasak jo, derybos su Australija iš esmės jau baigtos, ir birželį įvyksiančiame derybų raunde ketinama pasirašyti derybų su šia valstybe pabaigos protokolą.

Lietuva sutiko sumažinti didžiausio palankumo statusą turinčioms valstybėms taikomą cukraus importo muitą.

Naujoji Zelandija norėtų iš Lietuvos išsiderėti mažesnį sviesto importo muitą, kuris šiuo metu yra 60 procentų.

Kanada pageidauja, kad Lietuva sumažintų dabar šiai šaliai taikomų 40 proc. kiaulienai ir 30 proc. rapsų aliejui importo muitų "lubas", o JAV - kad būtų sumažintas paukštienos muitas. Šaldytai ir gabalinei paukštienai iš JAV dabar taikomas 30 proc. muitas.

A. Rimkūnas mano, kad Lietuvos žemdirbiai turėtų pradėti galvoti apie žemės ūkio produkcijos savikainos mažinimą, kad produktai konkurencingi pasaulyje būtų ir be eksporto subsidijų.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

V. Antonovas ketina skųsti Maskvos arbitražo teismo sprendimą

Rusijos verslininkas, didžiausias bankrutavusio banko „Snoras“ akcininkas Vladimiras Antonovas skųs penktadienį priimtą Maskvos arbitražo teismo sprendimą nutraukti jo daugiau kaip 40 mlrd. rublių vertės ieškinio Lietuvai nagrinėjimą.

Iš pareigų traukiasi EK vicepirmininkė

Europos Komisijos (EK) vicepirmininkė, Bulgarijos deleguota Europos finansinių programų ir biudžeto komisarė Kristalina Georgieva traukiasi iš pareigų, praneša EK.

Belgijoje Valonijos parlamentas patvirtino ES ir Kanados prekybos sutartį (1)

Belgijoje Valonijos regiono parlamentas penktadienį pritarė svarbiai ES ir Kanados vadinamajai Išsamiosios ekonomikos ir prekybos sutarčiai (Comprehensive Economic and Trade Agreement, CETA) po tikro derybų maratono, kuris baigėsi kompromisu, atvėrusiu kelią Europos Sąjungai pasirašyti šį paktą.

Daugiau kaip 0,5 mln. eurų iššvaistęs įmonės vadovas neteko laisvės (35)

Šiandien Klaipėdos apygardos teismas už iššvaistytą didelės vertės įsiskolinusios ir prie bankroto ribos atsidūrusios bendrovės turtą 61 metų P. J. skyrė dvejų metų laisvės atėmimo bausmę, rašoma Klaipėdos apygardos teismo pranešime spaudai.

JAV ekonomikos augimas – sparčiausias per dvejus metus (16)

Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) ekonomika trečiąjį šių metų ketvirtį augo sparčiausiai per dvejus metus, atskleidė pirminiai duomenys. Apie tai praneša BBC.