Statybininkai šturmuos Kosovą

 (1)
Ūkio ministerija pritarė pramonininkų sumanymui Kosove steigti atstovybę, kuri padėtų Lietuvos statybininkams, statybos medžiagų, baldų ir maisto produktų gamintojams įsitvirtinti naujose, karo nusiaubtose rinkose.
"Atstovybė Kosove per metus kainuotų apie 400 tūkstančių litų. Tos lėšos grįžtų labai greitai, nes įvairių prekių poreikis Kosove didžiulis ir statybų apimtys planuojamos šimtais milijonų", – sako Antanas Ramutis Pačėsa, Lietuvos statybininkų asociacijos generalinio direktoriaus pavaduotojas.

Anot A.R.Pačėso, turtingi Jugoslavijos verslininkai pasiryžę pirkti lietuviškas prekes ir iš karto sumokėti 30% jų vertės, o likusią sumą grąžinti, kai prekės parduodamos. Bet ryšys dar neveikia, dažniau su vietos firmomis bendraujama elektroniniu paštu.

"Atstovybės darbuotojai bendradarbiautų su vietiniais verslininkais, užmegztų ryšius su Kosovo provincijų administracijomis ir Jungtinių tautų laikinąja administracija, per kurią skirstomos šalių donorių skirtos lėšos šiam kraštui atstatyti", – pasakoja A.R.Pačėsa. Pasak jo, atstovybę būtina įsteigti nedelsiant, per 1–2 mėn., nes užsienio firmos Kosovu ir statybų perspektyva jame labai domisi, regiono sostinės Prištinos viešbučiuose gausu užsieniečių.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

„Boso valanda su S. Jovaišu“: V. Kudinskas apie tai, kaip vadovauti efektyviai (2)

„Vadovas yra pagrindinis įmonės resursas, todėl ir jo darbo efektyvumas - vienas svarbiausių veiksnių kiekvienai įmonei“, - sako šios savaitės „Boso valanda su S. Jovaišu“ svečias verslo valdymo konsultacijų bendrovės „Mažeika ir partneriai“ partneris Vytenis Kudinskas. Tad ir kasdieniame savo darbe pašnekovui daugiausiai tenka ieškoti priemonių, kaip palengvinti vadovų dalią ir kartu padėti išspręsti verslą kamuojančius valdymo klausimus ir ir taip padidinti ne tik konkurencingumą, pelningumą, bet ir darbo efektyvumą.

Londonas nori glaudžių santykių su ES ir po „Brexit" (15)

Londonas ir po planuojamo šalies pasitraukimo iš Europos Sąjungos (ES) sieks glaudaus ryšio su Bendrija, praneša agentūra „Reuters“.

F. Hollande'as: jei Th. May nori kieto „Brexit“, tai ir derybos bus kietos (27)

Prancūzijos prezidentas Francois Hollande'as ketvirtadienį perspėjo Didžiosios Britanijos ministrę pirmininkę Theresa May – jeigu ji nori kieto „Brexit“, tuomet derybos dėl Britanijos pasitraukimo iš ES taip pat bus kietos.

Paskelbti geriausi 2016 metų darbdaviai Baltijos šalyse (9)

Penktus metus iš eilės apdovanoti „Aon Best Employers“ titulus pelnę darbdaviai, rašoma konkurso organizatorių pranešime spaudai.

Šiltas rugsėjo oras neskatino britų išlaidauti

Nauji duomenys atskleidė, kad Britanijos piliečiai rugsėjį vangiau pirko maistą, avalynę ir drabužius, praneša BBC.