"Statoil" kuria plėtros planus

Norvegijos naftos bendrovė "Statoil" iki 2005 metų Lietuvoje planuoja pastatyti 32 naujas degalines, kurių statybai investuos 128 mln. litų.
"Lietuva Statoil" vadovas Jonas Sokas dienraščiui sakė, jog įrengusi naujas degalines bendrovė tikisi savo rinkos dalį padidinti nuo 12 iki 25 procentų.

Rengdama investicijų planus "Statoil" atsižvelgė ir į kitų naftos produktų bendrovių plėtros planus Lietuvoje.

Be jau seniai besiplečiančių bendrovių "LUKoil" ir "Fortum" ("Neste"), Lietuvos rinkoje aktyviai pradėjo veikti JAV ir Norvegijos bendrovė "Hydro Texaco", steigianti automatines degalines "Uno-X", savų nežinomų planų turi ir JUKOS.

J. Sokas spėjo, jog veiklą gali suaktyvinti ir pastaruoju metu pasyviai besielgiantis Didžiosios Britanijos ir Olandijos koncernas "Shell".

Dabar "Statoil" Lietuvoje yra investavusi 180 mln. litų, jai priklauso 31 degalinė. 1999 metais "Lietuva Statoil" apyvarta siekė 319 mln. litų.

Anot J. Soko, "Statoil" svarsto ir galimybę dalyvauti Baltijos jūros šalių dujų tiekimo žiedo projektuose.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Užkarpatės regione investuoja ir Lietuvos verslininkai

Užkarpatės regiono finansų ir ekonomikos sostinėje Mukačevėje veikia ir lietuviško kapitalo įmonių. Į gamyklą šioje Ukrainos vietoje investavę Lietuvos tekstilininkai sako, kad jau ir čia trūksta kvalifikuotos darbo jėgos. Norėdami darbuotojus išlaikyti, darbdaviai nemokamai juos vežioja ir maitina.

Emigrantai pristabdė perlaidas po svaro nuvertėjimo (25)

Prekes ir paslaugas į Jungtinę Karalystę eksportuojančios Lietuvos bendrovės, svarais sterlingų atlyginimus ten gaunantys emigrantai ir jų perlaidų Lietuvoje laukiantys giminaičiai – visi jie stebi, kas toliau dėsis su svaro kursu.

Belgijos premjeras sako negalįs pasirašyti ES ir Kanados laisvosios prekybos sutarties (18)

Belgija negali užbaigti istorinės Europos Sąjungos ir Kanados laisvosios prekybos sutarties pasirašymo po to, kai Valonijos ir kitų šalies regionų administracijos atsisakė uždegti žalią šviesą federalinei vyriausybei, pirmadienį pareiškė ministras pirmininkas Charles'is Michelis.

Kokia juoda katė prabėgo tarp S. Jakeliūno ir A. Butkevičiaus (154)

Deryboms dėl galimos koalicijos su socialdemokratais vadovauti ketinantis ekonomistas Stasys Jakeliūnas sako, kad neįsivaizduoja galimybės kalbėtis su premjeru Algirdu Butkevičiumi. „Manau, jis taip pat“, – priduria valstiečių ir žaliųjų kandidatas į finansų ministrus.

Tvyrant nežiniai dėl „Brexit“, prancūzai britų bankus vilioja į Paryžių (1)

Londone įsikūrę tarptautiniai bankai rengiasi jau kitais metais perkelti dalį savo operacijų į kitas šalis, teigia įtakingas bankų atstovas.