Pastarąjį dešimtmetį Japonijos elektronikos milžinę "Sony Corp" kamuoja ta pati problema - vidaus rinkai tenka pusė su elektronikos prietaisų gamyba susijusių sąnaudų, tačiau tuo pat metu Japonijoje tegaunama 30 proc. pajamų.
Problemą imtasi spręsti po to, kai balandžio mėnesį "Sony" paskelbė apie kovą pasibaigusį ketvirtąjį ketvirtį patirtus 1 mlrd. JAV dolerių nuostolius.

"Paprastos funkcijos nebūtinai turi būti atliekamos Japonijoje - galime įsigyti įrengimus ir išmokyti jų operatorius", - praėjusią savaitę sakė "Sony" gamybos vadovas Minoru Morio (Minorus Morijas).

Darbo vietų mažinimas, įmonių uždarymas ir gamybos perkėlimas į Kiniją taps karčia piliule bendrovei, kurios įkūrėjas Akio Morita (Akijas Morita ) savo autobiografiją pavadino "Pagaminta Japonijoje". Knygoje "Sony" įkūrėjas teigia, kad bendrovės gaminami elektronikos prietaisai pagerino Japonijos įvaizdį pasaulyje.

Japonijos elektronikos gamintojams teks suderinti poreikį perkelti gamybą į užsienį ir taip išlikti konkurencingiems kitų Azijos šalių atžvilgiu su būtinybe neatbaidyti Japonijos vartotojų, kuriuos jaudina vietinio pramonės sektoriaus padėtis.

"Hitachi Ltd", kuri yra didžiausia pagal gaunamas pajamas Japonijos elektronikos gamintoja, naudojasi šūkiu "Pagaminta Japonijoje", tačiau iki 2005 metų į užsienį ketina perkelti 60 proc. buitinių prietaisų gamybos. Dabar "Hitachi" užsienio šalyse gamina 40 proc. savo buitinių prietaisų.

Tuo tarpu "Sony" dar šiais metais ketina nutraukti didelės apimties katodinio vamzdžio televizorių gamybą dviejose Japonijos gamyklose. Bendrovė planuoja atleisti 20 tūkst. darbuotojų, iš jų 7 tūkst. Japonijoje.

M. Morio, kuris devintąjį dešimtmetį vadovavo "Sony" vaizdo kamerą "Handy-cam" sukūrusiai grupei, dabar turi mažinti gamybos sąnaudas. "Gaminti tuos pačius produktus visuose penkiuose mūsų regionuose (Japonijoje, Jungtinėse Valstijose, Azijoje ir Kinijoje) turbūt nėra pati geriausia mintis, - aiškino "Sony" gamybos ir klientų aptarnavimo padalinio vadovas. - Kiekvienas regionas turėtų atlikti skirtingą vaidmenį".

Šis ideologinis pokytis yra svarbiausias spalį paskelbto "Sony" persitvarkymo plano aspektas. Bendrovė tikisi, kad reformos padės iki 2006-2007 finansinių metų padidinti veiklos pelną iki 10 proc. pardavimų vertės (pernai veiklos pelnas tesudarė 2,5 proc. pardavimų).

M. Mori) siekia iki 2006-2007 finansinių metų metines veiklos sąnaudas sumažinti 80 mlrd. jenų (739 mln. JAV dolerių), prilystančių maždaug 1 proc. visų pardavimų. Sąnaudų taupymo bus siekiama 30 proc. sumažinant paslaugų, platinimo ir gamybos patalpų plotą bei 90 proc. apkarpant naudojamų sudedamųjų dalių skaičių.

"Sony" plane teigiama, kad bendrovė turėtų investuoti 500 mlrd. jenų į puslaidininkius ir kitą svarbią įrangą, kuria, pasak "Sony", ateityje bus svarbu išsiskirti iš konkurentų. "Nauja įranga bus gaminama Japonijoje, - "Sony" būstinėje Tokijuje sakė M. Morio. - Pavyzdžiui, optiniai davikliai, kurie nuskaito ir įrašo kompaktinius ir skaitmeninius universalius (DVD) diskus, yra sudėtingi gaminiai. Kadangi jie kuriami Japonijoje, čia bus ir gaminami".

Anot M. Morio, ne tokią sudėtingą įrangą, pavyzdžiui, daviklius, kurie įrašus tik nuskaito, reikia standartizuoti, kad ji galėtų būti pigiau gaminama Kinijoje, o vėliau - pristatoma visame pasaulyje įsikūrusioms surinkimo gamykloms. Minėti davikliai yra naudojami DVD grotuvuose, kompaktinių diskų ausinukuose ir net "Sony" žaidimų pultuose "PlayStation 2".

"Tik 10 proc. surinkimo sąnaudų yra susijusios su darbu, nes 90 proc. išlaidų tenka dalių įsigijimui, - sakė jau 40 metų "Sony" dirbantis M. Morio. - Jei atvežame dalis į Kiniją ir jas čia surenkame, tai nėra taip pigu dėl platinimo sąnaudų. Gamybos Kinijoje privalumai yra susiję su tokiais gaminiais, kuriems ten galime įsigyti dalių".

Per kitus 12-18 mėnesių "Sony" į gamybos didinimą Kinijoje ketina investuoti apie 10 mlrd. jenų. Šios investicijos padės pasiekti bendrovės tikslą iki 2006 kovą pasibaigsiančių finansinių metų padidinti pardavimus Kinijoje keturis kartus - iki 500 mlrd. jenų.

Praėjusiais metais "Sony" pardavimai Kinijoje sudarė apie 1 mlrd. JAV dolerių, arba maždaug 2 proc. koncerno pajamų. Pajamos Kinijoje turėtų padidėti, nes praėjusią savaitę "Sony" paskelbė nuo gruodžio 20 dienos šalyje pradėsianti siūlyti žaidimų pultus "PlayStation 2".

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

„Maxima Latvija“ sužeistiems per Zolitudės tragediją išmokės įspūdingą sumą (16)

„Maxima Latvija“ ir draugija „Zolitude 21.11“ pasiekė susitarimą, pagal kurį sužeistiems...

D.Kuprys neatsisako planų teismui skųsti atleidimą iš NŽT vadovų (9)

Daugiau nei metus Nacionalinei žemės tarnybai (NŽT) vadovavęs Danielius Kuprys paliko tarnybą....

Alkoholio akcizai: pajamos auga, pardavimai – ne (40)

Alkoholio akcizų pajamos, kovą smukusios dėl pastebimai išaugusių tarifų, atsigauna ir...

Ekonomistų nuomonės dėl bankų įtakos išsiskyrė (75)

Įtakingiausiais Lietuvoje laikomi ekonomistai sutaria, kad kita didžiulė pasaulinė ekonomikos...

Kauno rajono gyventojams sugrąžintos mokesčių permokos

Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (AVMI) pranešė pervedusi visą gyventojų pajamų...

Top naujienos

Vaizdas pro langą į Europą: Baltijos regionas Kremliui – tik viena jo baisios strategijos detalė (15)

Su rusų ekonomistu, žurnalistu Dmitrijumi Travinu DELFI susitiko Europos universitete Sankt...

Paėmusieji būsto paskolas viliojami galimybe sutaupyti nemenką sumą (5)

Tūkstančiai šalies gyventojų įsigydami nuosavą būstą skolinosi pinigų iš bankų....

Azija kuria savo pasaulio tvarką (5)

Pastaruoju metu daug pasakyta apie tai, kaip Donaldo Trumpo administracijos politika kertasi su tuo,...

Orai: pajusime tikrą rudens alsavimą (11)

Iki pat savaitės pabaigos šalyje išsilaikys gaivūs orai , dažnai varvės dangus, įsismarkaus...

Traukinys Maskva-Vladivostokas: lietuviai juo vyko, tikėdamiesi nuotykių ir problemų (234)

Šią vasarą aš – Tadas, ir mano brolis Mantas, atostogoms nusprendėme pasirinkti kiek...

Geriausi pusryčiai norintiems sulieknėti (1)

Norintys mesti svorį gali lengviau atsikvėpti – šį kartą nereikės valgyti nieko neįprasto. Ir...

Atlikėjas iš P. Afrikos GSLIM žmoną ir ramybę rado Lietuvoje: dar visai neseniai ten mūsų santykiai būtų buvę nelegalūs (5)

Pusę metų Lietuvoje gyvenantis dainininkas iš Pietų Afrikos GSLIM (Gabriel Sweet Life In Music)...

Sezoninį darbą pasirinko dėl neįprastos priežasties: šis įdarbinimas buvo pats svarbiausias (17)

Dauguma jaunuolių sezoninį darbą renkasi dėl paprastų priežasčių, vieni nori užsidirbti...

Eksperimentas: 7 absoliutaus pritarimo vyrui dienos (24)

Kas bus, jei ištisą savaitę pamėginsime pritarti bet kokiam vyro sprendimui? Eksperimentas, kurį...

Tris kartus už nuosavus tvirtesni dantys – per parą (58)

„ Dantys per vieną valandą – dantys vienai valandai“, – anksčiau ironizuodavo...