"Sodra" gelbėjama pensininkų sąskaita

Valstybinio socialinio draudimo fondas ("Sodra") blogėjančią padėtį mėgina taisyti netradicinėmis priemonėmis - pensininkų ir net gimdyvių sąskaita.
Tai antradienį spaudos konferencijoje sakė Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkė Birutė Visokavičienė.

"Reikia stabdyti savavališkus "Sodros" veiksmus ir įpareigoti Vyriausybę vis dėlto laikytis priimtos Vyriausybės programos. Jei netenka didinti pensijų, tai bent jau negalima jų mažinti", teigė Seimo narė.

Pasak B. Visokavičienės, sprendimą dėl pensijų sumažinimo turėtų priimti pirmiausia "Sodros" taryba, o paskui jį turėtų tvirtinti Vyriausybė. Dabar, anot B. Visokavičienės, fondo direktorius neteisėtai išleido įsakymą mažinti pensijas asmenims, išeinantiems į pensiją nuo šių metų gegužės 1 dienos.

"Tai precendento neturintis atvejis. Vyriausybė neturėtų leisti savavaliauti pensininkų sąskaita", tvirtino B. Visokavičienė.

"Sodros" direktoriaus pavaduotoja Česlava Zabulėnienė BNS sakė, kad jei fondas ir nusižengė įstatymams, tai nusižengė dėl to, kad paliko tas pačias draudžiamąsias pajamas tiems pensininkams, kuriems pensijos buvo paskirtos iki gegužės 1-osios.

Pasak Č. Zabulėnienės, įstatymas reglamentuoja, kad yra apskaičiuojamos kiekvieno praėjusio ketvirčio draudžiamosios pajamos, kurios taikomos ateinantiems trims mėnesiams.

"Sodros" skaičiavimais, pensininkams, išeinantiems į pensiją nuo gegužės 1 dienos, senatvės pensija sumažės vidutiniškai 4,68 lito, o pats fondas iki metų pabaigos sutaupys apie 190 tūkst. litų.

B. Visokavičienė taip pat sakė, kad komitetas vienbalsiai nutarė sugrąžinti Vyriausybei Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymą, kuriame numatyta sumažinti minimalią motinystės atostogų išmoką beveik tris kartus. Anot Seimo narės, "Sodra" dirbančių motinų, išėjusių motinystės atostogų, sąskaita nori sutaupyti 14 mln. litų per metus.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Finansų ministerija išpirko dalį brangios skolos (4)

Finansų ministerija antrinėje rinkoje anksčiau laiko išpirko 200 mln. JAV dolerių nominaliosios vertės obligacijų, rašoma ministerijos pranešime spaudai.

R. Budbergytė ragina naują valdžią nepabloginti 2017-ųjų biudžeto (4)

Europos Komisijai pareikalavus Lietuvos pasiaiškinti dėl 2017 metų biudžeto projekto, finansų ministrė Rasa Budbergytė teigia, kad Komisija nori papildomos informacijos dėl Vyriausybės prašomos išimties - didesnio deficito, nuo kitų metų įgyvendinant naują socialinį modelį.

Prekybos tinklas imasi akcijos prieš pažeidimą darančius alkoholio pirkėjus (6)

Daugiausia parduotuvių vienijantis įmonių aljansas „Aibė“ ėmėsi socialinės iniciatyvos – savo narių parduotuvėse skatina suaugusius asmenis nepirkti alkoholinių gėrimų bei tabako gaminių nepilnamečiams, rašoma aljanso pranešime spaudai.

Vilniuje: mažesnių ir pigesnių namų statybų bumas (29)

Naujo būsto pasiūlos pokyčiai stebimi ne tik daugiabučių pastatų, tačiau ir individualių bei sublokuotų namų rinkoje – didėjančios gyventojų pajamos ir augantis didesnio gyvenamojo ploto poreikis, pastaruoju metu plėtotojus paskatino nukreipti dalį investicijų ir į namų gyvenviečių plėtrą, rašoma nekilnojamojo turto bendrovės „Ober-Haus“ pranešime spaudai.

„Nordea“ Baltijos šalyse per tris ketvirčius uždirbo 72 mln. eurų

Baltijos šalių „Nordea“ paskelbė, kad 2016 m. trijų ketvirčių pusmečio veiklos pelnas po atidėjinių sudaro 72 mln. eurų. Devynių mėnesių bendrosios pajamos didėjo 10 proc. Prie šio augimo prisidėjo 8 proc. padidėjusios grynosios pajamos iš komisinių, augant kasdienės bankininkystės paslaugų ir investavimo produktų poreikiui. Grynosios pajamos iš palūkanų, palyginus su atitinkamu laikotarpiu pernai, didėjo 4 proc.