Socialdemokratas sunerimo dėl "Lietuvos energijos"

Seimo narys "dutūkstantininkas" Rimantas Dagys sunerimo dėl "Lietuvos energijos" reorganizavimo įstatyme nepaminėtos Elektrėnų elektrinės.
Pirmadienį spaudos konferencijoje R. Dagys sakė, kad Seime svarstomas "Lietuvos energijos" reorganizavimo įstatymo projektas neatitinka siekių užtikrinti Lietuvos energetikos nepriklausomumą ir integraciją į Vakarus.

Pasak jo, įstatymo projekte Elektrėnų šiluminė elektrinė nepriskiriama prie Ignalinos atominės elektrinės (IAE) rezervo.

Tai, kad energiją, dėl vienų ar kitų priežasčių nutrūkus IAE veiklai, numatyta gauti tik iš Kruonio hidroakumuliacinės elektrinės ir Kauno hidroelektrinės, Seimo narys vadino keistu dalyku, nes, jo teigimu, šių elektrinių energijos Lietuvai užtektų tik keturioms valandoms.

"Išjungę iš rezervo Elektrėnų elektrinę, turėtume ieškoti kitų energijos šaltinių, o tai yra tik iš Rusijos tiekiama energija", tvirtino parlamentaras.

Tokį Elektrėnų elektrinės išbraukimą iš rezervo, pasak R. Dagio, galima vadinti technine klaida, o jei ne, tai tuo turėtų susidomėti "kitos institucijos".

"Iš Lietuvos energijos sistemos išjungus šią elektrinę, ateityje ji atsidurs tokioje pačioje finansavimo situacijoje, kokioje dabar yra IAE - "Lietuvos energija" yra amžina skolininkė, kuri niekada neatsiskaitys", teigė Seimo narys.

Jis teigė nesuprantąs, kaip toks "Lietuvos energijos" reorganizavimo įstatymo projektas galėjo iš Vyriausybės patekti į Seimą.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Baltarusijos turistai į Lietuvą kviečiami ne tik apsipirkti (1)

Ketvirtadienį Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos (VTD) Baltarusijos turizmo ir žiniasklaidos profesionalus kviečia į Lietuvos sveikatos turizmo naujienų pristatymo renginį Minske.

Brangius LVŽS užmojus įmanoma įgyvendinti nedidinant valstybės skolos? (51)

Didesnės pensijos, labiau prieinamas aukštasis mokslas, ugdymo įstaigų plėtra, minimalios mėnesio algos didinimas, medikų atlyginimų kėlimas ir techninių sąlygų gerinimas – tik dalis „valstiečių“ užmojų, kurie gali kainuoti brangiai.

R. Karbauskis užsimojo prieš alkoholį: planus žada įgyvendinti per ketverius metus (893)

Seimo rinkimus laimėję „valstiečiai“ rinkėjams pažadėjo, jog pradės kovą su alkoholizmu, o viena pagrindinių partijos programoje numatytų priemonių - sukurti valstybinį alkoholio prekybos monopolį.

Nutekinti laiškai: S. Jakeliūnas sulaukė dviprasmiškų užuominų (79)

Dirbdamas premjero Algirdo Butkevičiaus patarėju finansų klausimais, valstiečių žaliųjų kandidatas į finansų ministrus Stasys Jakeliūnas iš „Swedbank“ konsultuojančio tuometinės „Lawin“ kontoros advokato sulaukė grasinimą primenančių užuominų.

Atleistas J. Milius nori grįžti ir reikalauja pinigų (236)

Buvęs Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas Jonas Milius, kurį įsibėgėjus koldūnų skandalui iš pareigų atleido Vyriausybė, rankų nenuleidžia. Jis per teismą siekia sugrįžti į pareigas ir prisiteisti pinigų.