Skubinamas trečio pagal dydį pasaulio banko susikūrimas

Bankai "Sakura Bank" ir "Sumito Bank" iš Japonijos į trečią pagal dydį pasaulio banką susijungs 2001-ųjų balandį - metais anksčiau nei planuota, pranešė šaltinis iš "Sakura Bank".
Pasak šaltinio, taip siekiama greitai padidinti pelną ir neatsilikti nuo greitos Japonijos bankininkystės sektoriaus konsolidacijos.

Bendras jungtinio banko, kuris vadinsis "Mitsui Sumito Bank", turtas bus 943 mlrd. dolerių (3,772 trln. litų).

Ne per seniausiai apie ketinimus iki 2001-ųjų balandžio susijungti į holdingo bendrovę "Mitsubishi Tokyo Group" ir taip suformuoti penktą pagal dydį pasaulio banką, kurio turtas sieks 90,1 trln. jenų (3,453 trln. litų) pranešė trys Japonijos bankai: "Tokyo-Mitsubishi", "Mitsubishi Trust" ir "Nippon Trust".

Keturi iš penkių didžiausių pasaulio bankų yra Japonijoje. Išimtis yra tik "Deutsche Bank", kurio turtas siekia 888 mlrd. JAV dolerių (3,552 trln. litų).

Kiti trys Japonijos bankai - "Industrial Bank of Japan", "Dai-Ichi Bank" ir "Fuji Bank" - netrukus sukurs didžiausią finansines paslaugas teikiančią instituciją, kurios turtas sieks 1,3 trln. dolerių (5,2 trln. litų), o "Sanwa Bank", "Tokai Bank" ir "Asahi Bank" jungsis į banką, kurio turtas bus 1,01 trln. dolerių (4,04 trln. litų).

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

„Nordea“ Baltijos šalyse per tris ketvirčius uždirbo 72 mln. eurų

Baltijos šalių „Nordea“ paskelbė, kad 2016 m. trijų ketvirčių pusmečio veiklos pelnas po atidėjinių sudaro 72 mln. eurų. Devynių mėnesių bendrosios pajamos didėjo 10 proc. Prie šio augimo prisidėjo 8 proc. padidėjusios grynosios pajamos iš komisinių, augant kasdienės bankininkystės paslaugų ir investavimo produktų poreikiui. Grynosios pajamos iš palūkanų, palyginus su atitinkamu laikotarpiu pernai, didėjo 4 proc.

Vyriausybė tarsis, ar reikėtų registruoti išankstinio mokėjimo SIM korteles (26)

Vyriausybė pasitarime pirmadienį numato diskutuoti dėl pataisų, kurias priėmus tektų registruoti išankstinio mokėjimo SIM korteles.

LLRI apie „Doing business” indeksą: stovėjimas vietoje - jau savaime pralaimėjimas (1)

Pasaulio banko kasmet skelbiamas „Doing business” indeksas atskleidė, kad bendros sąlygos verslui veikti per metus Lietuvoje nepagerėjo. Pagal verslo sąlygas Lietuva pasaulyje yra 21-a. Vertinant pagal atnaujintą metodologiją, praėjusiais metais Lietuva buvo toje pačioje vietoje.

Seimo Pirmininkė: dar spėsime priimti Darbo kodeksą (16)

Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė įsitikinusi, kad kadenciją baigiantis Seimas per tris likusius posėdžius spės priimti naują Darbo kodeksą.

Italija grasina vetuoti ES biudžetą (4)

Italijos ministras pirmininkas Matteo Renzi dėl kitų Europos Sąjungos (ES) šalių vengimo priimti pabėgėlius pagrasino vetuoti Bendrijos biudžetą, praneša agentūra AFP.