Skolos pardavimu susidomėjo 19 bendrovių

"Lietuvos energijos" paskelbtu Baltarusijos skolos pardavimo konkursu jau susidomėjo 19 Lietuvos ir užsienio bendrovių.
Tiek konkurso dokumentų rinkinių parduota iki birželio 2 dienos. Tarp susidomėjusiųjų yra ir Vakarų bendrovių bei bankų.

Galutinis konkurso, paskelbto gegužės 22 dieną, dalyvių skaičius bus aiškus birželio 19 dieną, kai baigsis paraiškų priėmimas, penktadienį spaudos konferencijoje pranešė "Lietuvos energijos" generalinis direktorius Arūnas Keserauskas.

Baltarusija už elektros energiją Lietuvai skolinga apie 320 mln. litų, tačiau konkursas paskelbtas dėl 224 mln. litų (56 mln. JAV dolerių) skolos.

Konkurso keliu bus bandoma rasti įmonių, kurios prekėmis grąžinamą Baltarusijos skolą paverstų pinigais ir sumokėtų juos "Lietuvos energijai".

"Lietuvos energijos" Komercijos departamento direktorius Dangiras Mikalajūnas BNS negalėjo pasakyti, kada gali būti pasirašytos sutartys su konkurso nugalėtojais ir kada prasidės atsiskaitymai. Sutarčių projektams dar turės pritarti Vyriausybė.

Manoma, kad "Lietuvos energija" niekada neatgaus visos Baltarusijos skolos, nes, kaip pripažino ir Ūkio ministras Valentinas Milaknis, atgauti pinigus, tęsiant tiesioginius atsiskaitymus, iš koncerno "Belenergo" nebus lengva.

V. Milaknis viliasi, kad teisėsauga kada nors įvardins "šio palikimo autorius".

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Šiaulių banko grupės grynasis pelnas augo 2 kartus, paskolų portfelis viršijo milijardą eurų

Per devynis šių metų mėnesius ketvirtas pagal dydį tarp Lietuvoje veikiančių bankų Šiaulių bankas bei jo rezultatai reikšmingai augo. Šiaulių banko grupė uždirbo 37,0 mln. eurų neaudituoto grynojo pelno – tai 2,1 karto daugiau nei atitinkamu 2015 m. laikotarpiu, kai uždirbta 17,2 mln. eurų. Šiaulių banko devynių mėnesių grynasis pelnas siekė 38,4 mln. eurų. Pernai per tą patį laikotarpį bankas uždirbo 16,6 mln. eurų.

„Swedbank" pelnas Lietuvoje augo ketvirtadaliu (17)

„Swedbank" Lietuvoje per devynis mėnesius uždirbo 74 mln. eurų grynojo pelno, arba 26 proc. daugiau nei tą patį laikotarpį prieš metus, kai grynasis pelnas siekė 59 mln. eurų.

Vilniuje vyks pirmasis tarptautinis Lietuvos oro transporto forumas (1)

Antradienį Vilniuje, „Crowne Plaza“ viešbučio konferencijų salėje, vyks pirmasis tarptautinis Lietuvos oro transporto forumas, kuriame rengiasi dalyvauti iki 200 Lietuvos oro transporto politikos ir priežiūros institucijų, šalies bei užsienio transporto ir logistikos, verslo bei finansų konsultacijų ir paslaugų įmonių vadovų ir atstovų. Forumo dalyvius sveikins susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius.

D. Tuskas: ES ir Kanada tebemano, kad susitikimas dėl prekybos tebėra įmanomas (2)

Europos Sąjungos prezidentas Donaldas Tuskas pareiškė, kad jo ir Kanados premjero Justino Trudeau susitikimas, per kurį turi būti pasirašyta istorinė Bendrijos ir Otavos prekybos sutartis, gali įvykti kaip planuota - ketvirtadienį, nors šio pakto dar nėra pasirašiusi Belgija.

T. Povilauskas: derybose dėl koalicijos „valstiečiai“ turės švelninti pozicijas (14)

Rinkimus laimėjusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga derėdamasi dėl koalicijos su kitomis partijomis turės sušvelninti savo poziciją dėl valstybės kišimosi į privatų verslą, sako SEB banko vyriausiasis analitikas Tadas Povilauskas, rašo „Verslo žinios“.