Siūlymą MMA didinti iki 500 eurų Trišalė taryba svarstys vėliau

 (108)
Profesinėms sąjungoms siūlant minimalią algą (MMA) didinti nuo 380 iki 500 eurų, Trišalė taryba jį ketina svarstyti vasaros pabaigoje. Iki tol norima įsitikinti, kaip atlyginimus paveiks naujasis Darbo kodeksas, sako socialinės apsaugos ir darbo viceministrė.
© Vida Press

„(Trišalės tarybos – BNS) posėdyje Darbo užmokesčio komisija pasisakė, jog prielaidos MMA didinimui yra, tačiau mes nusprendėme, kad prie MMA didinimo klausimo sugrįšime vasaros pabaigoje, nes nuo liepos 1 dienos įsigaliosiančiame naujame Darbo kodekse yra nuostata, jog MMA bus mokama tik už nekvalifikuotą darbą, tad turime pasižiūrėti, kaip viskas pasikeis“, – BNS po Trišalės tarybos posėdžio antradienį sakė Eglė Radišauskienė.

Anot jos, profesinės sąjungos siūlė, jog MMA galėtų didėti iki 500 eurų, tačiau jokių aiškių sprendimų antradienį taryba nepriėmė.

Trišalės tarybos narė, Lietuvos maistininkų profesinės sąjungos pirmininkė Gražina Gruzdienė BNS teigė, jog 500 eurų MMA kol kas yra tik bendras profesinių sąjungų tikslas ir dar nėra aišku, kaip jis būtų pasiektas.

„Šis pasiūlymas yra profsąjungų. Darbo grupė dėl darbo užmokesčio politikos šiandien pristatė, kad yra visos sąlygos didinti MMA. (500 eurų – BNS) yra pasiūlymas, o kaip baigsis ir kokiais etapais - ar nuo rugsėjo, ar nuo kitų metų, dar neaišku. Turi būti verslui prognozė. Gali būti etapais, bet tai pasiekti būtų gerai iki 2018 sausio 1 dienos“, – kalbėjo G. Gruzdienė.

Pernai liepą MMA padidėjo 30 eurų iki 380 eurų. Dabartinė Vyriausybė ir valdančioji dauguma kol kas nekalba apie ketinimus didinti MMA.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Naujienos

Aukcione pirmojo Disneilendo žemėlapis parduotas už šešiaženklę sumą

Originalus pirmojo pramogų parko Disneilendo žemėlapis aukcione Kalifornijoje parduotas už 708 tūkst. dolerių, informuoja BBC.

„Google“ baudos iš ES antimonopolinių tarnybų turėtų sulaukti antradienį

Europos Sąjungos (ES) antimonopolinės tarnybos jau antradienį turėtų pranešti apie „Google“ valdančiai bendrovei „Alphabet“ skiriamą baudą už sąmoningą paieškos rezultatų iškraipymą, skelbia „Reuters“.

JAV mažmenininkai dėl vagysčių neteko įspūdingos sumos (4)

Vagystės ir kiti veiksmai praėjusiais metais Jungtinių Valstijų mažmeninės prekybos įmonių atsargas sumažino 48,9 mlrd. JAV dolerių, rodo Nacionalinės mažmeninės prekybos įmonių federacijos (NRF) duomenys.

Vokietija prašo gamintojų atšaukti apie 12 mln. dyzelinių automobilių (3)

Vokietijos transporto ministerija ragina automobilių gamintojus atšaukti apie 12 mln. dyzelinių automobilių bei atnaujinti jų programinę įrangą, skelbia „Reuters“, remdamiesi savo šaltiniais.

Įsigaliojo ES direktyva dėl kovos su pinigų plovimu, mokesčių vengimu ir terorizmo finansavimu

Pirmadienį įsigaliojo Ketvirtoji kovos su pinigų plovimu direktyva. Ja sugriežtinamos esamos taisyklės ir sudaromos sąlygos su pinigų plovimu ir terorizmo finansavimu kovoti veiksmingiau.