Siūloma kreiptis į KT dėl pensijų įmokų sumažinimo

 (73)
Seimui siūloma kreiptis į Konstitucinį Teismą (KT) su prašymu išaiškinti, ar pensijų įmokų sumažinimas asmenims, dalyvaujantiems pensijų kaupimo sistemoje, nepažeidžia Konstitucijos.
Artūras Melianas
© DELFI / Valdas Kopūstas

Tokį nutarimo projektą Seimo posėdžių sekretoriate įregistravo Seimo narys Artūras Melianas.

Politikas norėtų išsiaiškinti, ar kai kurios Pensijų sistemos reformos įstatymo nuostatos neprieštarauja Konstitucijai.

KT prašoma ištirti, ar neprieštarauja konstituciniam teisinės valstybės principui, Konstitucijai įstatymo nuostata, kuria asmenims, tapusiems pensijų kaupimo sistemos dalyviais, pensijų įmokos dydis nuo 2009 m. sausio 1 d. yra sumažintas nuo 5,5 iki 3 procentų dalyvių pajamų ir nuo 2009 m. liepos 1 d. yra sumažintas iki 2 procentų dalyvių pajamų, nuo kurių skaičiuojamos valstybinio socialinio draudimo įmokos.

A. Meliano nuomone, galbūt prieštarauja Konstitucijai įstatymas ta apimtimi, kuria nenumatytas sumažintų pensijų įmokų kompensavimo mechanizmas.

Pasak A. Meliano, KT nusprendus, kad Vyriausybė privalo atkurti sumažintas socialinio draudimo pensijas ir numatyti jų kompensavimo mechanizmą, kilo klausimas, ar nebuvo pažeisti ir beveik visų dirbančių žmonių, kurie yra kaupiamosios pensijų sistemos dalyviai, teisėti lūkesčiai ir teisė į nuosavybę.

"Valstybė keletą kartų sumažino įmokas į būsimųjų pensijų sąskaitas, taip ženkliai sumažindama galimybę atstatyti dėl krizės sumažėjusias sukauptas lėšas. Pirmą kartą mažindama įmokas Vyriausybė pažadėjo jas atkurti nuo 2012 m. ir kompensuoti praradimus, kaip buvo daroma daugelyje valstybių dėl krizės pasekmių. Tačiau vėliau buvo dar kartą sumažintos įmokos ir užmirštas pažadas jas atkurti. Dabar siūloma visiškai panaikinti šias įmokas. Tai galima vertinti kaip žmonių lėšų nusavinimą ir iš esmės pensijų sistemos reformos pabaigą", - teigia liberalcentristas Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininko pavaduotojas Artūras Melianas.

Jo nuomone, tokie sprendimai akivaizdžiai pažeidžia beveik 1 milijono dirbančių žmonių teisėtus lūkesčius, griauna pasitikėjimą valstybe ir sudaro prielaidas dar didesnei emigracijai.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Naujienos

Jungtinės Karalystės ekonomikos augimas sulėtėjo

Jungtinės Karalystės ekonomika nuo metų pradžios išaugo tik 0,3 proc., šalies ūkis augo lėčiausiais tempais nuo 2016 m. pirmojo ketvirčio, informuoja BBC, remdamasi oficialiais duomenimis. Šie duomenys yra preliminarūs ir ateinančiais mėnesiais gali būti peržiūrėti.

Lietuvos ūkio plėtra priklausys nuo investicijų į našumą

Lietuvos ūkio plėtra yra spartesnė. Metų pradžioje susidarė sąlygos Lietuvos ūkiui šiemet augti sparčiau nei pernai, o teigiamam gamybos atotrūkiui pamažu didėti. Esant tokiai ūkio raidai, išliks spaudimas didinti atlyginimus bei kainas.

Per mėnesį mažmeninės prekybos įmonių apyvarta padidėjo 1 proc. (2)

Mažmeninės prekybos įmonių apyvarta (be PVM) kovo mėn. sudarė 822,2 mln. EUR to meto kainomis ir, palyginti su vasariu, pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką, padidėjo 1 proc. palyginamosiomis kainomis (nepašalinus – 13,4 proc.), remdamasis išankstiniais duomenimis, praneša Statistikos departamentas.

Lietuvos BVP ūgtelėjo sparčiausiai per trejus metus (15)

2017 m. pirmąjį ketvirtį bendrasis vidaus produktas (BVP) to meto kainomis siekė 9 168,6 mln. eurų, įvertinęs BVP pagal turimus statistinius duomenis ir pritaikęs ekonometrinius modelius, praneša Lietuvos statistikos departamentas.

Nauja sukčiautojų karta: asmens duomenis vagia apsipirkimui internetu (2)

Iškaulyti pinigų telefonu ar tiesiog užsukant į namus sukčiams darosi vis sunkiau – visuomenė gerai informuota ir mažiau patikli.