Siūloma kreiptis į KT dėl pensijų įmokų sumažinimo

 (73)
Seimui siūloma kreiptis į Konstitucinį Teismą (KT) su prašymu išaiškinti, ar pensijų įmokų sumažinimas asmenims, dalyvaujantiems pensijų kaupimo sistemoje, nepažeidžia Konstitucijos.
Artūras Melianas
© DELFI / Valdas Kopūstas

Tokį nutarimo projektą Seimo posėdžių sekretoriate įregistravo Seimo narys Artūras Melianas.

Politikas norėtų išsiaiškinti, ar kai kurios Pensijų sistemos reformos įstatymo nuostatos neprieštarauja Konstitucijai.

KT prašoma ištirti, ar neprieštarauja konstituciniam teisinės valstybės principui, Konstitucijai įstatymo nuostata, kuria asmenims, tapusiems pensijų kaupimo sistemos dalyviais, pensijų įmokos dydis nuo 2009 m. sausio 1 d. yra sumažintas nuo 5,5 iki 3 procentų dalyvių pajamų ir nuo 2009 m. liepos 1 d. yra sumažintas iki 2 procentų dalyvių pajamų, nuo kurių skaičiuojamos valstybinio socialinio draudimo įmokos.

A. Meliano nuomone, galbūt prieštarauja Konstitucijai įstatymas ta apimtimi, kuria nenumatytas sumažintų pensijų įmokų kompensavimo mechanizmas.

Pasak A. Meliano, KT nusprendus, kad Vyriausybė privalo atkurti sumažintas socialinio draudimo pensijas ir numatyti jų kompensavimo mechanizmą, kilo klausimas, ar nebuvo pažeisti ir beveik visų dirbančių žmonių, kurie yra kaupiamosios pensijų sistemos dalyviai, teisėti lūkesčiai ir teisė į nuosavybę.

"Valstybė keletą kartų sumažino įmokas į būsimųjų pensijų sąskaitas, taip ženkliai sumažindama galimybę atstatyti dėl krizės sumažėjusias sukauptas lėšas. Pirmą kartą mažindama įmokas Vyriausybė pažadėjo jas atkurti nuo 2012 m. ir kompensuoti praradimus, kaip buvo daroma daugelyje valstybių dėl krizės pasekmių. Tačiau vėliau buvo dar kartą sumažintos įmokos ir užmirštas pažadas jas atkurti. Dabar siūloma visiškai panaikinti šias įmokas. Tai galima vertinti kaip žmonių lėšų nusavinimą ir iš esmės pensijų sistemos reformos pabaigą", - teigia liberalcentristas Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininko pavaduotojas Artūras Melianas.

Jo nuomone, tokie sprendimai akivaizdžiai pažeidžia beveik 1 milijono dirbančių žmonių teisėtus lūkesčius, griauna pasitikėjimą valstybe ir sudaro prielaidas dar didesnei emigracijai.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Naujienos

Alkoholio akcizų pajamos auga, pardavimai išlieka mažesni (9)

Alkoholio akcizų pajamos, kovą smukusios dėl gerai išaugusių tarifų, atsigauna ir nuosekliai didėja jau trečią mėnesį iš eilės, tačiau vis dar nesiekia praėjusių metų lygio.

Žinutė daugiabučių gyventojams: atimti lengvatą buvo daug lengviau nei ją grąžinti (297)

Ilgus metus centriniam šildymui taikytas lengvatinis pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifas šiuo metu negalioja. Tačiau mainais į palaikymą reformuojant urėdijas, valdantieji konservatoriams pažadėjo grįžti prie lengvatos. Vis dėlto panašu, kad valstiečiai neskuba šio pažado įgyvendinti.

Vilniuje startuoliai dalinsis patirtimi kaip sėkmingai pritraukti minios finanasavimą (5)

Jau antradienį Vilniuje startuolių renginyje „The Founders’ Day #9“, 2017 m. liepos 25 d. bendradarbystės centre „Rise Vilnius“, šurmuliuos sėkmę minios finansavimo platformose pasiekę startuoliai.

Irano vyriausybė pritarė planams keisti valiutą (5)

Irano prezidento Hassan Rouhanio vyriausybė pritarė perėjimui nuo šiuo metu veikiančio rialo prie naujosios valiutos - tumano.

ES gali atsakyti į JAV sankcijas Rusijos atžvilgiu (38)

Europos Sąjunga gali atsakyti į planuojamas naujas JAV sankcijas Maskvos atžvilgiu, jei šie apribojimai Rusijos ekonomikai paveiktų kokių nors Europos kompanijų interesus, pranešė laikraštis „Financial Тimes“.