Siūloma, kad valstybės įmonės pelną pervestų į biudžetą

 (11)
Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Kęstutis Masiulis užregistravo įstatymo pataisą, kuria siūlo panaikinti visas išimtis, leidžiančias valstybės ar savivaldybės įmonėms pasilikti paskirstytąjį pelną ir nepervesti jo į biudžetą.
© DELFI / Domantas Pipas

„Paaiškėjo neskaidrios schemos, kai politikai prašo valstybinių įmonių paremti kažkokį jiems naudingą renginį, kažką suremontuoti, apmokėti kokias nors pašalines sąskaitas, o metų gale tokios įmonės direktorius ateina pas tuos pačius politikus ir jau formaliai prašo pelną palikti įmonėje. Tokios machinacijos turi baigtis, o visas paskirstomas pelnas turi būti skaidriai pervedamas į biudžetą, iš kurio finansuojamos viešosios paslaugos visiems žmonėms“, - sako parlamentaras.

Finansų ministerija laikosi nuomonės, kad įmonės galėtų nepervesti pelno į biudžetą, jeigu yra vykdomi strateginiai projektai arba bendrovė yra labai prasiskolinusi.

„Uždirbtas pelnas yra visų mokesčių mokėtojų nuosavybė, todėl, jeigu norima skirti pinigų įmonei, tai turi būti daroma skaidriai, per biudžetą, kad nebūtų galimybių siaurame rate apeiti įstatymus. Tokia pataisa niekaip nepablogins galimybių įmonėms dalyvauti pilietiniuose paramos projektuose, tačiau tai bendrovės galės daryti vedinos kilnių norų, o ne siekdamos mokestinių išskaičiavimų“, - kalbėjo K. Masiulis.

Jis siūlo, kad įstatymo pakeitimai įsigaliotų kitų metų sausio 1 dieną.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Naujienos

Aukcione pirmojo Disneilendo žemėlapis parduotas už šešiaženklę sumą

Originalus pirmojo pramogų parko Disneilendo žemėlapis aukcione Kalifornijoje parduotas už 708 tūkst. dolerių, informuoja BBC.

„Google“ baudos iš ES antimonopolinių tarnybų turėtų sulaukti antradienį

Europos Sąjungos (ES) antimonopolinės tarnybos jau antradienį turėtų pranešti apie „Google“ valdančiai bendrovei „Alphabet“ skiriamą baudą už sąmoningą paieškos rezultatų iškraipymą, skelbia „Reuters“.

JAV mažmenininkai dėl vagysčių neteko įspūdingos sumos (4)

Vagystės ir kiti veiksmai praėjusiais metais Jungtinių Valstijų mažmeninės prekybos įmonių atsargas sumažino 48,9 mlrd. JAV dolerių, rodo Nacionalinės mažmeninės prekybos įmonių federacijos (NRF) duomenys.

Vokietija prašo gamintojų atšaukti apie 12 mln. dyzelinių automobilių (3)

Vokietijos transporto ministerija ragina automobilių gamintojus atšaukti apie 12 mln. dyzelinių automobilių bei atnaujinti jų programinę įrangą, skelbia „Reuters“, remdamiesi savo šaltiniais.

Įsigaliojo ES direktyva dėl kovos su pinigų plovimu, mokesčių vengimu ir terorizmo finansavimu

Pirmadienį įsigaliojo Ketvirtoji kovos su pinigų plovimu direktyva. Ja sugriežtinamos esamos taisyklės ir sudaromos sąlygos su pinigų plovimu ir terorizmo finansavimu kovoti veiksmingiau.