Šiaulių aplinkosaugininkai išsakė priekaištų dėl dramblio laikymo cirke

 (10)
Patikrinę, kokiomis sąlygomis laikomi cirko pasirodymuose dalyvaujantys egzotiniai gyvūnai, Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento (ŠRAAD) gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai išsakė priekaištų dėl dramblio laikymo. Be to, cirko atstovai nepateikė visų reikiamų dokumentų.
Cirko „Marcel & Odeta“ kupranugaris
© LGTAO

ŠRAAD gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai trečiadienį atlikto patikrinimo metu nustatė, kad dramblys laikomas vidaus patalpoje, kurios išmatavimai yra 32 kvadratiniai metrai, bei lauko patalpoje, kurios plotas beveik 225 kvadratiniai metrai. Nustatyta, kad dramblio laikymo vidaus patalpa neatitinka laukinių gyvūnų naudojimo taisyklių 4 priede nurodyto ploto – 60 kvadratinių metrų, teigiama pranešime spaudai.

Šio cirko veikla domimasi jau ne pirmą kartą. Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas dar balandžio pabaigoje gavo kito cirko atstovų skundą, kad „Francesko Praga“ cirkas, kurio globoje yra egzotinių gyvūnų, numato rengti pasirodymus Mažeikių mieste. Nuvykusiems aplinkosaugininkams cirko atstovai nepateikė Mažeikių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos bei savivaldybės išduotus leidimus rengti pasirodymus. Taip pat nurodė, kad dėl leidimo yra kreiptasi Aplinkos apsaugos agentūrą.

ŠRAAD atstovai apie planuojamus rengti cirko pasirodymus su egzotiniais gyvūnais pranešė aplinkos apsaugos agentūrai. Tačiau agentūra neatsakė, dėl kokių priežasčių leidimas neišduotas ir ar jis bus išduodamas.

Cirkui persikėlus į Šiaulius ir ėmus rengti pasirodymus, ŠRAAD gavo Aplinkos apsaugos agentūros raštą, kad yra kreiptasi į Lietuvos zoologijos sodą dėl sutikimo mokslo ir mokymo tikslais priimti ketinamus sulaikyti ir konfiskuoti cirko „Francesko Praga“ gyvūnus: afrikinį dramblį ir du liūtus. Lietuvos zoologijos sodas nurodė, kad dėl vietos stokos negali priimti ketinamų sulaikyti ir konfiskuoti gyvūnų.

Tikrintojams cirko atstovai pateikė teisėtus gyvūnų įsigijimo dokumentus, sertifikatus, gyvūnų pasus ir kitus reikiamus dokumentus, kurie atitinka keliamus reikalavimus. Tačiau atstovai neturėjo reikiamo Aplinkos apsaugos agentūros išduoto leidimo prekiauti gyvūnais, jų dalimis ar gaminiais iš jų skirto cirko pasirodymams.

Aplinkosaugininkai surašė patikrinimo aktą ir cirko atstovams įteikė privalomą nurodymą, įrengti laikomam drambliui 60 kvadratinių metrų vidaus patalpą bei Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentui, ne vėliau kaip per 12 dienų pateikti leidimą prekiauti gyvūnais, jų dalimis ir gaminiais iš jų.

Neįvadžius šio nurodymo cirko atstovams būtų taikoma administracinė atsakomybė.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Naujienos

„INVL Baltic Farmland“ uždirbo 162 tūkst. eurų grynojo pelno

Investicijų į žemės ūkio paskirties žemę bendrovės „INVL Baltic Farmland“ pajamos per šių metų pirmąjį pusmetį buvo 269 tūkst. eurų, grynasis pelnas siekė 162 tūkst. eurų. Lyginant su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, grupės pajamos padidėjo 4,3 proc., grynasis pelnas sumažėjo 8,5 proc. Pastarojo rodiklio pokyčiui įtakos, kaip ir šių metų pirmąjį ketvirtį, turėjo tai, kad pernai palyginamuoju laikotarpiu buvo susigrąžinta dalis nurašytų gautinų sumų, tuo tarpu šiemet šio teigiamo efekto nebuvo.

Policija įspėja saugotis sukčių: jie suaktyvėjo

Policija įspėja įmones saugotis sukčių, kurie pastaruoju metu yra aktyvesni. Kauno apskrities pareigūnai skelbia, kad šiuo metu tiria tris atvejus, kai sukčiai iš įmonių išviliojo dideles pinigų sumas.

Skelbiamas pirmasis kvietimas teikti paraiškas verslo pradžiai

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kartu su UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) skelbia pirmąjį kvietimą teikti paraiškas darbo užmokesčio išlaidų kompensacijai gauti pagal visuotinės dotacijos priemonę „Subsidijos verslo pradžiai“. Subsidijomis galės pasinaudoti finansinės priemonės „Verslumo skatinimas 2014-2020, finansuojamas iš Europos socialinio fondo“ (VSF2) paskolų gavėjai. Priemonei įgyvendinti numatoma skirti iki 16 mln. eurų iš Europos socialinio fondo.

„Amazon“ antrąjį ketvirtį lobizmui Vašingtone išleido 3,2 mln. dolerių

Internetinės prekybos milžinas „Amazon“ antrąjį šių metų ketvirtį toliau didino išlaidas lobizmui - šiuo laikotarpiu bendrovė lobizmui Vašingtone išleido 3,2 mln. dolerių, praneša „Reuters“.

Po M. Draghi komentarų doleris laikosi netoli dvejų metų minimumo

JAV doleris penktadienį svyruoja netoli dvejų metų minimumo, praneša „Reuters“.