Sezono atidarymas Palangoje: naujų patiekalų šiemet neragausime

 (146)
Sezono atidarymas Palangoje: naujų patiekalų šiemet neragausime
© DELFI (V.Kopūsto nuotr.)

Naują vasaros sezoną pradėjusioje Palangoje – kavinių apgultis. Į didžiausią Lietuvos kurortą atvykę poilsiautojai ne tik džiaugiasi jūra ir klausosi koncertų, bet ir ragauja išsiilgtų vasarinių patiekalų viešojo maitinimo įstaigose.

Jau nuo pat šeštadienio ryto kavinės pradėjo savo darbą, buvo matyti naujus meniu rašančios padavėjos, tvarkomi staliukai, J. Basanavičiaus gatvėje tvyrojo ruošiamo maisto kvapas.

Palangos simbolio – karštų vaflių J. Basanavičiaus g. galima įsigyti už 3 litus. Su pagardais – nuo 3,5 iki 5,5 litų. Paskanauti natūralių ledų kviečiama už 2,5 lito.

Norinčius ne tik paskanauti, bet ir rimčiau pavalgyti kavinės vilioja tradiciniu lietuvišku kurorto maistu – cepelinais, bulviniais blynais, kotletais ir kepsniais.

Cepelinai per 25 minutes

DELFI nusprendė išbandyti šiemet siūlomą Palangos kavinių meniu. Vienoje iš kavinių, užsisakėme dvi porcijas cepelinų ir dienos sriubą – šiupininę. Kavinėje žmonių nebuvo daug, užimta buvo viso labo trečdalis staliukų.

Sriubos sulaukėme po dvylikos minučių nuo užsakymo. Prie jos buvo patiektos trys riekelės duonos, nors nebuvo klausta, ar reiks kokių pagardų, sriuboje iš karto buvo įdėtas šaukštas grietinės. Sudėtis – alyvuogės, pupelės, bulvės, agurkai, šoninė, krapai. Skonis – neblogas, patiekta ji buvo karšta. Vertinimas – 8 balai iš 10.

Cepelinų teko laukti 25 minutes. Iš karto gavome abi porcijas. Cepelinai papuošti spirgučiais, šviežiais svogūno laiškais, nepagailėta grietinės.

Cepelinai tiesiog skendėjo riebaluose nuo spirgučių, skonis neypatingai malonus, kąsniai burnoje vėlėsi, vietomis buvo gerokai padauginta druskos. Vertinimas – 6 balai iš 10.

Vienos cepelinų porcijos kaina – 9,49 litai, sriubos – 4,50 litai.

Nors padavėja ir aptarnavo maloniai, daug šypsojosi, patiekalų skonis jos pastangų neatpirko. Pietumis, atvirai tariant, likome nusivylę.

Kuo toliau nuo jūros – tuo pigiau

Dienos pietus Palangoje šalia miesto centro galima pavalgyti už 9 litus. Cepelinai šioje miesto vietoje kainuoja 9 litus, balandėliai – 8 litus, šaltibarščiai – 4 litus. Kitoje gatvės pusėje esančioje kavinėje kainos kiek didesnės – už cepelinus prašoma 10 litų, už balandėlius – 10 litų, sriubų kainos – nuo 3 iki 5 litų.

Vytauto gatvėje, kurioje veikia šventinis kermošius pavalgyti siūloma gana pigiai – plovas su mėsa – 7 litai, vištienos kepsnys – 10 litų.

J. Basanavičiaus gatvėje kainos ženkliai skiriasi. Kuo arčiau jūros kavinė įsikūrusi – tuo kainos didesnės. Už porciją cepelinų čia gali tekti pakloti ir 12 litų, net 4 litais daugiau nei šalia Palangos miesto centro.

Kepsnys kainuoja 16 litų, šašlykai – 13-15 litų, alaus siūloma įsigyti už 8 litus.

www.DELFI.lt
 
146
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Verslo naujienos

Nemaži „Coca-Cola" praradimai Rusijoje (6)

2014 liepos mėn. 23 d. 11:59
Pirmojo 2014 metų pusmečio ataskaitos rodo, kad JAV bendrovė „Coca-Cola", pertvarkydama savo prekybos gėrimais verslą Rusijoje, prarado 25 mln. JAV dolerių.

Dalį atostogų praradę poilsiautojai įvertino savo kančias (74)

2014 liepos mėn. 23 d. 10:45
Dalį atostogų praradę poilsiautojai įvertino savo kančias
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Vietoj poilsio saulėtos Turkijos kurortuose – nežinia ir ilgos laukimo valandos Vilniaus oro uosto išvykimo salėje. Į tokią situaciją teigia pakliuvę 29 poilsiautojai, kurie į teismą padavė didžiausią Lietuvos kelionių organizatorių.

Briuselyje patyrė tai, ko nenorėtų prisiminti (6)

2014 liepos mėn. 23 d. 11:27
Belgija ir jos sostinė Briuselis, kurioje yra įsikūrę daugybę Europos Sąjungos institucijų, yra žinoma ne tik dėl savo daugiatautiškumo.

Lietuviai pritraukė milijoninę investiciją (2)

2014 liepos mėn. 23 d. 11:07
Startuolis „WoraPay“ pritraukė rizikos kapitalo fondo „Entree Capital“ investiciją.

Nutekinti dokumentai: ko ES vis nesiryžta taikyti Rusijai (56)

2014 liepos mėn. 23 d. 12:21
Nutekinti dokumentai: ko ES vis nesiryžta taikyti Rusijai
AP/Scanpix
Dar prieš Malaizijos keleivinio lėktuvo nelaimę Europos Sąjungos šalys svarstė galimybę, pasiteisinus blogiausiam scenarijui, uždrausti dujų ir naftos importą iš Rusijos.