Sezono atidarymas Palangoje: naujų patiekalų šiemet neragausime

 (146)
Naują vasaros sezoną pradėjusioje Palangoje – kavinių apgultis. Į didžiausią Lietuvos kurortą atvykę poilsiautojai ne tik džiaugiasi jūra ir klausosi koncertų, bet ir ragauja išsiilgtų vasarinių patiekalų viešojo maitinimo įstaigose.
Sezono atidarymas Palangoje: naujų patiekalų šiemet neragausime
© DELFI (V.Kopūsto nuotr.)

Jau nuo pat šeštadienio ryto kavinės pradėjo savo darbą, buvo matyti naujus meniu rašančios padavėjos, tvarkomi staliukai, J. Basanavičiaus gatvėje tvyrojo ruošiamo maisto kvapas.

Palangos simbolio – karštų vaflių J. Basanavičiaus g. galima įsigyti už 3 litus. Su pagardais – nuo 3,5 iki 5,5 litų. Paskanauti natūralių ledų kviečiama už 2,5 lito.

Norinčius ne tik paskanauti, bet ir rimčiau pavalgyti kavinės vilioja tradiciniu lietuvišku kurorto maistu – cepelinais, bulviniais blynais, kotletais ir kepsniais.

Cepelinai per 25 minutes

DELFI nusprendė išbandyti šiemet siūlomą Palangos kavinių meniu. Vienoje iš kavinių, užsisakėme dvi porcijas cepelinų ir dienos sriubą – šiupininę. Kavinėje žmonių nebuvo daug, užimta buvo viso labo trečdalis staliukų.

Sriubos sulaukėme po dvylikos minučių nuo užsakymo. Prie jos buvo patiektos trys riekelės duonos, nors nebuvo klausta, ar reiks kokių pagardų, sriuboje iš karto buvo įdėtas šaukštas grietinės. Sudėtis – alyvuogės, pupelės, bulvės, agurkai, šoninė, krapai. Skonis – neblogas, patiekta ji buvo karšta. Vertinimas – 8 balai iš 10.

Cepelinų teko laukti 25 minutes. Iš karto gavome abi porcijas. Cepelinai papuošti spirgučiais, šviežiais svogūno laiškais, nepagailėta grietinės.

Cepelinai tiesiog skendėjo riebaluose nuo spirgučių, skonis neypatingai malonus, kąsniai burnoje vėlėsi, vietomis buvo gerokai padauginta druskos. Vertinimas – 6 balai iš 10.

Vienos cepelinų porcijos kaina – 9,49 litai, sriubos – 4,50 litai.

Nors padavėja ir aptarnavo maloniai, daug šypsojosi, patiekalų skonis jos pastangų neatpirko. Pietumis, atvirai tariant, likome nusivylę.

Kuo toliau nuo jūros – tuo pigiau

Dienos pietus Palangoje šalia miesto centro galima pavalgyti už 9 litus. Cepelinai šioje miesto vietoje kainuoja 9 litus, balandėliai – 8 litus, šaltibarščiai – 4 litus. Kitoje gatvės pusėje esančioje kavinėje kainos kiek didesnės – už cepelinus prašoma 10 litų, už balandėlius – 10 litų, sriubų kainos – nuo 3 iki 5 litų.

Vytauto gatvėje, kurioje veikia šventinis kermošius pavalgyti siūloma gana pigiai – plovas su mėsa – 7 litai, vištienos kepsnys – 10 litų.

J. Basanavičiaus gatvėje kainos ženkliai skiriasi. Kuo arčiau jūros kavinė įsikūrusi – tuo kainos didesnės. Už porciją cepelinų čia gali tekti pakloti ir 12 litų, net 4 litais daugiau nei šalia Palangos miesto centro.

Kepsnys kainuoja 16 litų, šašlykai – 13-15 litų, alaus siūloma įsigyti už 8 litus.

www.DELFI.lt
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Verslo naujienos

Pasaulio bankas numatė paramą Ukrainai (7)

Šiemet Pasaulio bankas (PB) pasirengęs suteikti Ukrainai 2 mlrd. JAV dolerių paramą. Tokią informaciją trečiadienį pateikė PB padalinio Ukrainos, Baltarusijos ir Moldovos reikalams vadovas Qimiao Fanas.

V. Putinas pasirašė naikinimo įsakymą (35)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį pasirašė įsakymą, kuriuo nuo rugpjūčio 6 d. nustatomas „antisankcinių prekių“ sunaikinimas.

Ch. Lagarde ramina dėl Kinijos ir Europos neigiamo poveikio (2)

Trečiadienį Tarptautinio valiutos fondo (TVF) vadovė Christine Lagarde pareiškė, kad Kinija ar Europa jokios grėsmės pasaulinės ekonomikos prognozėms nekelia. Apie tai praneša „Reuters“.

A. Tsipras: nesuderintų papildomų priemonių nesiimsime

Trečiadienį Graikijos premjeras Alexis Tsipras pareiškė, kad jo vyriausybė neketina įgyvendinti jokių papildomų reformų priemonių be tų, kurios jau suderintos su lyderiais euro zonos viršūnių susitikime liepos mėnesio pradžioje. Apie tai praneša „Reuters“.

Baltarusiai galės apsipirkti Lietuvoje net neįvažiavę į šalį (39)

Lietuvių bendrovė „Globus Trade LT“ siūlo visiems norintiems Baltarusijos gyventojams avansu sumokėti už bet kurią pasirinktą prekę be PVM bendrovės internetinėje parduotuvėje ir pirkinį per dešimt dienų atsiimti prie sienos su Lietuva – Medininkų arba Lavoriškių pasienio kontrolės punktuose, kur veikia „Duty Free“ bendrovių parduotuvės, skelbia telegraf.by.