Laisvalaikio centrą Balbieriškio seniūnijoje statanti Kauno bendrovė “Senukai” buvusiems kolūkiečiams tapo gerovės švyturiu. Nuošalaus Prienų rajono Vaizgakiemio kaimo senbuviai netikėtai pajuto naujo gyvenimo vėjus.
Apgriuvusių trobų ir fermų vietoje ėmė kilti šiuolaikiniai pastatai, pas kaimiečius su įvairiais pasiūlymais pradėjo lankytis garsūs Kauno verslininkai.

Bendrovė “Senukai” į nuošalią vietovę koją įkėlė maždaug prieš dešimtmetį. Vienas iš garsiosios verslo kompanijos savininkų nusipirko senbuvių Pūkų šeimynai priklausantį namą, įsigijo aplink esančias žemes. Maždaug 50 hektarų kalvotą vietovę juosia miškas. Beveik prieš du šimtus metų čia veikė apskrities eiguvos centras. Kaimo senbuviai pasakoja, jog caro laikais statyta eiguva buvusi graži ir didelė, tačiau dabartinių kapitalistų statiniai ją pranoksta.

“Mes nežinome, ar jie kapitalistai. Tačiau visiems aišku, kad turi daug pinigų ir, matyt, yra sąžiningi žmonės. Jie aplinkui nuperka vis daugiau žemių ir dar negirdėjome, kad ką nors būtų apgavę ar nuskriaudę”, - pasakojo prie J.Gibienės namo besibūriuojantys vietiniai vyrai.

Plataus masto darbai Vaizgakiemio kaimo apylinkėse prasidėjo prieš porą metų. Ši vietovė yra netoli Alytaus kelio. Nuo Kauno nuvažiavus keturiasdešimt kilometrų - posūkis į dešinę. Gerai išasfaltuotais kaimo keliukais atveda į medžiais apaugusią kalvotą teritoriją. Čia vienu metu statoma keletas objektų. Dirba sunkioji technika, statybos kranai. Viskas aptverta tvora, prie įvažiavimo budi apsaugininkas. Darbus atliekančios bendrovės “Kaminta” darbuotojai nenori pasakoti, kokie objektai čia statomi.

Aplinkiniai gyventojai kalbesni. Jie pasakojo, kad žemė jau supirkinėjama ir už aptvertos teritorijos. “Visi aplinkui nupirkti laukai apsėti avižomis, kurios skirtos čia kuriamam žirgynui. Jau supirkinėjama žemė ir hipodromui”, - teigė Vaizgakiemio gyventojas.

Kaip “Kauno dienai” pasakojo “Senukų” įmonių asociacijos atstovas spaudai Antanas Marčiulionis, Vaizgakiemio kaimo teritorijoje statomas bendrovės darbuotojams skirtas sveikatingumo ir laisvalaikio kompleksas. Anot atstovo, vaizdingoje vietoje įrengti tokį kompleksą - sena “Senukų” įmonių grupės prezidento Augustino Rakausko svajonė. Čia bus dviračių trekas, dengtas jodinėjimo maniežas, pasivažinėjimui karietomis skirti takeliai, baseinai, stadionai. Visa tai atliekama už asmenines A.Rakausko lėšas. Pasak A.Marčiulionio, gausiam “Senukų” darbuotojų kolektyvui nuolat tenka nuomoti sporto sales. Pastačius sveikatingumo ir pramogų centrą, bendrovė turės nuolatinę aktyvaus poilsio bazę.

“Kauno dienos” duomenimis, bendrovės vadovybė kuria planus, kaip aprūpinti geriausius, darbdaviams labiausiai nusipelniusius žmones butais. Tuo tikslu netoli Sargėnų jau įsigyta keletas hektarų žemės, kurioje ketinama statyti bendrovės darbuotojams skirtų daugiabučių kvartalą.

Vaizgakiemio kaime ir jo apylinkėse “Senukų” įmonių grupė supirkinėja ne tik naujus žemių plotus, bet ir sodybas.

Balbieriškio seniūno pavaduotojas Narvydas Tilinskas sakė, kad už nukeliamas sodybas gerai sumokama, žmonės geranoriškai išsikrausto, nejausdami pykčio ar nuoskaudos.

Kaime gyvenančios moterys sakė, kad darbo pas naujus šeimininkus kol kas gauna tik vyrai. “Bet kai baigsis statybos, gal atsiras darbo ir moterims - galėsime prižiūrėti gėlynus, tvarkyti žirgų tvartus, dirbti restorane”, - svarstė buvusi melžėja Antanina. Ji jau keletą metų yra bedarbė - nuo tada, kai suiro Vaizgakiemyje veikęs Kunigiškių kolūkis. Jo pastatai jau baigia išnykti nuo žemės paviršiaus - neseniai buvo nugriauti grūdų sandėliai, jų vietoje iškilo modernios vilos.

“Senukų” įmonių grupė pastaruoju metu stebina plačiais užmojais. Neseniai bendrovė už 10 mln. litų Vilniuje nusipirko “Širdies chirurgijos centrą”. Ta proga spaudos konferenciją surengęs bendrovės prezidentas A.Rakauskas informavo, jog į pirkinį investuota ne asociacijos ir jos užsienio partnerių, o jo asmeninės lėšos. “Senukų” įmonių asociacijos prezidentas teigė, jog “Širdies chirurgijos centro” pacientai daugiausia bus jo vadovaujamos bendrovės darbuotojai, kurių visoje Lietuvoje yra iki 3,5 tūkstančio.

Šiuo metu “Senukų” mažmeninės prekybos tinklą sudaro 9 prekybos centrai ir apie 60 parduotuvių. Šis tinklas užima apie 25 proc. Lietuvos statybos ir buities prekių rinkos. “Senukų” įmonių grupės apyvarta nuolat auga - pernai prekių ir paslaugų parduota daugiau kaip už 500 mln. litų.

Praėjusį pavasarį Kauno bendrovės pagrindinį akcijų paketą įsigijo garsi Suomijos prekybos grupė “Kesko”. Tikimasi, jog taip bus sudarytos sąlygos Lietuvos gamintojams produkciją realizuoti Suomijos kompanijos tinkle, kuris apima Skandinavijos šalis, Latviją ir Estiją.

Neseniai bendrovė “Senukai” pareiškė, kad pastatys modernų Vytėnų prekybos centrą. Šis kauniečių nekantriai laukiamas objektas buvo pasimetęs ambicingų planų nepajėgusios įgyvendinti vokiečių bendrovės “Baltic shoping centers” stalčiuose. 51 procentą šios firmos akcijų įsigijusi bendrovės “Senukai” vadovybė neabejoja, jog tai, kas nepavyko vokiečiams, pavyks lietuviams.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

„Boso valanda su S. Jovaišu”: oro uostų generalinis direktorius G. Almantas apie procesų vadybą valstybinėje įmonėje

Rugpjūčio 17 d. vidurnaktis – data, kuomet, kaip teigiama Lietuvos oro uostų pranešime, visi...

„Facebook“ ir „Google“ apgaule įtariamą E. Rimašauską išsigabeno JAV pareigūnai (38)

Lietuvos pilietis Evaldas Rimašauskas, kaltinamas per suklastotus elektroninius laiškus iš JAV...

R. Karbauskis nusitaikė į draudimą išlaidauti: dėl to išvažiuoja dešimtys tūkstančių (336)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis krizės metu priimtus...

„Alibaba“ pajamos antrąjį ketvirtį augo 56 proc.

Kinijos elektroninės prekybos milžinas „ Alibaba “ ketvirtadienį pranešė apie Volstrito...

SEB bankas uždaro vieną skyrių Gedimino prospekte Vilniuje (7)

Didžiausias šalyje komercinis SEB bankas uždaro vieną iš savo klientų aptarnavimo skyrių...

Top naujienos

Teroristinis išpuolis Barselonoje: mažiausiai 13 žuvo sunkvežimiui įsirėžus į minią, praneša apie įkaitų dramą nuolat pildoma (288)

Turistų pamėgto Ramblos rajono pagrindinėje gatvėje Barselonoje, į žmonių minią įvažiavo...

Išpuolis Barselonoje: įtariamasis suimtas (27)

Ispanijos saugumo tarnybos paskelbė įtariamojo, kurio vardu išnuomotas incidente panaudotas...

Liudininkas apie kraupų išpuolį Barselonoje: jis per žmonių minią lėkė visu greičiu, nė nebandė stabdyti

Ketvirtadienio vakarą Barseloną sukrėtė kraupi teroro ataka – į minią žmonių įsirėžė...

Barselonos centre gyvenantis lietuvis: nejauku ir pikta, bet tenka priimti tokią realybę (3)

Apie šešerius metus Katalonijos sostinėje Barselonoje gyvenantis kaunietis Eduardas Žigunovas...

V. Adamkus: mes buvome matomi, o dabar tos lyderystės nebejaučiu (145)

Tarpusavio ginčai, smulkių, nereikšmingų skirtumų pabrėžimas, vienybės ir lyderystės stoka....

Siūbuojantis Vilniaus tiltas įvarė siaubo: manė, kad jis sugrius (30)

Vingio parko tiltas ne juokais išgąsdino žmones, kai po didžiulio Robbie Williamso koncerto...

Vilniaus centre ant vejos nakvoja nuo sekmadienio: užsienio darbininkai pateko į nepavydėtiną padėtį (112)

Jau kelias dienas vilniečiai parkelyje prie Prancūzijos ambasados atkreipė į neįprastą...

R. Karbauskis nusitaikė į draudimą išlaidauti: dėl to išvažiuoja dešimtys tūkstančių (336)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis krizės metu priimtus...

Kelionė po Lenkijos pilis, kuriose buvo rezgami planai prieš Lietuvos kunigaikščius (6)

Kas gali būtų romantiškiau už pilis ? Ir kas gali būti įdomiau už kryžiuočių pilis? Pilis,...