Seimo Ekonomikos komitetas siūlo atmesti

Seimo Ekonomikos komitetas siūlo atmesti prezidento Valdo Adamkaus siūlymą atidėti šešių įstatymų, susijusių su Klaipėdos laisvojo uosto statusu, įsigaliojimą iki 2001 metų liepos 1 dienos.
Toks sprendimas priimtas trečiadienį vykusiame komiteto posėdyje. Iš 13 posėdyje dalyvavusių parlamentarų 10 balsavo už prezidento siūlymo atmetimą, 3 buvo prieš.

Liepą V. Adamkus vetavo šešių įstatymų, susijusių su Klaipėdos uosto statusu ir plėtra, pataisas. Tai - Saugios laivybos, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto įstatymo pakeitimo, Prekybinės laivybos įstatymo pakeitimo ir papildymo, Vidaus vandenų transporto kodekso pakeitimo ir papildymo, Hipotekos įstatymo pakeitimo, Muitinės kodekso pakeitimo ir papildymo įstatymai.

Prezidentas pasiūlė, kad šie įstatymai įsigaliotų ne nuo spalio 1 dienos, kaip buvo numatyta Seimo, o nuo kitų metų liepos 1 dienos.

Klaipėdos uosto įstatymų pataisas Seimas svarstys kitą antradienį. V. Adamkaus siūlymo atmetimui reikalingas mažiausiai 71 parlamentaro balsas.

Ekonomikos komiteto pirmininkas A. Šimėnas trečiadienį vykusioje spaudos konferencijoje sakė, jog komitetas iš esmės neturi ką svarstyti, nes prezidentas, grąžindamas Seimui pataisyti priimtus įstatymus, pateikė tik vieną siūlymą - atidėti įstatymų įsigaliojimą.

"Kitų oficialių pasiūlymų mes negavome", pažymėjo A. Šimėnas. Jis pridūrė, jog nepaisant to, ar prezidento siūlymas bus atmestas, ar ne, įstatymus vis tiek bus galima pataisyti.

Pasak parlamentaro, visa problemas kyla todėl, kad dėl Klaipėdos laisvojo uosto statuso gali nukentėti Klaipėdos laisvoji ekonominė zona. Šioje zonoje ketinantys investuoti verslininkai yra nepatenkinti galima uosto konkurencija.

Kita galimo nesutarimo priežastimi gali būti tai, jog įsigaliojus įstatymams bus keičiama Klaipėdos uosto administracija. Jei įstatymas įsigaliotų iki spalio 8 dieną vyksiančių Seimo rinkimų, dar valdantieji konservatoriai spręstų, kas valdys Klaipėdos uostą.

Antradienį Seime pristatydamas prezidento dekretą dėl įstatymų grąžinimo, prezidento patarėjas Armanas Abramavičius teigė, jog dėl liepos pabaigoje Prezidentūrą užgriuvusios Seimo priimtų įstatymų lavinos, jos atstovai neturėjo laiko ir galimybių peržiūrėti įstatymus ir pateikti daugiau pasiūlymų.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Naujienos

Virtualios valiutos „Etherum“ vertė toliau smarkiai krenta

Bitkoinų konkurentas virtualių valiutų rinkoje „Etherum“ pirmadienį smuko dar 13,26 proc., iki 263 dolerio už vienetą nepaisant to, kad praėjusią savaitę vykusio žaibiško rinkos kritimo (angl. flash crash) metu savo pinigus praradę investuotojai turėtų juos atgauti, rašo leidinys „Business Insider“.

Italijos bankas: „Monte dei Paschi“ gelbėjimo sandoris – užbaigtas

Gelbėjimo sandoris, kuris leis Italijos valdžiai suteikti iki 6,6 mlrd. eurų vertės paramos ketvirtam didžiausiam šalies bankui „Monte dei Paschi“, gavo reikiamą patvirtinimą iš Europos Sąjungos (ES), pirmadienį pranešė Italijos bankas.

„Vičiūnai ir partneriai“ šiemet tikisi pasiekti 86,5 mln. eurų apyvartą (7)

Kauno mero Visvaldo Matijošaičio kontroliuojamai maisto gamybos grupei „Vičiūnių grupė“ priklausanti žuvies ir jūros gėrybių perdirbimo ir prekybos Plungės įmonė „Vičiūnai ir partneriai“ šiais metais planuoja pagaminti ir parduoti 6,1 tūkst. tonų produkcijos, pasiekti 86,514 mln. eurų apyvartą ir uždirbti 293 tūkst. eurų grynojo pelno.

Lietuvos kelionių organizatorius „Kidy Tour“ skraidins iš Maskvos į Antaliją

Antradienį, birželio 27 d. Lietuvos kelionių organizatorius „Kidy Tour“ planuoja pradėti užsakomuosius reisus iš Maskvos į Antaliją. Taip rašoma kompanijos pranešime spaudai, kurį cituoja lenta.ru.

Streikavę „Volkswagen“ gamyklos Slovakijoje darbuotojai išsireikalavo didesnių algų (6)

Šešias dienas streikavę Vokietijos automobilių gamybos kompanijos „ Volkswagen“ gamyklos Slovakijoje darbuotojai nutraukė protesto akciją po to, kai jiems pavyko išsireikalauti atlyginimų padidinimo 14,1 proc.