Seimo Ekonomikos komitetas siūlo atmesti

Seimo Ekonomikos komitetas siūlo atmesti prezidento Valdo Adamkaus siūlymą atidėti šešių įstatymų, susijusių su Klaipėdos laisvojo uosto statusu, įsigaliojimą iki 2001 metų liepos 1 dienos.
Toks sprendimas priimtas trečiadienį vykusiame komiteto posėdyje. Iš 13 posėdyje dalyvavusių parlamentarų 10 balsavo už prezidento siūlymo atmetimą, 3 buvo prieš.

Liepą V. Adamkus vetavo šešių įstatymų, susijusių su Klaipėdos uosto statusu ir plėtra, pataisas. Tai - Saugios laivybos, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto įstatymo pakeitimo, Prekybinės laivybos įstatymo pakeitimo ir papildymo, Vidaus vandenų transporto kodekso pakeitimo ir papildymo, Hipotekos įstatymo pakeitimo, Muitinės kodekso pakeitimo ir papildymo įstatymai.

Prezidentas pasiūlė, kad šie įstatymai įsigaliotų ne nuo spalio 1 dienos, kaip buvo numatyta Seimo, o nuo kitų metų liepos 1 dienos.

Klaipėdos uosto įstatymų pataisas Seimas svarstys kitą antradienį. V. Adamkaus siūlymo atmetimui reikalingas mažiausiai 71 parlamentaro balsas.

Ekonomikos komiteto pirmininkas A. Šimėnas trečiadienį vykusioje spaudos konferencijoje sakė, jog komitetas iš esmės neturi ką svarstyti, nes prezidentas, grąžindamas Seimui pataisyti priimtus įstatymus, pateikė tik vieną siūlymą - atidėti įstatymų įsigaliojimą.

"Kitų oficialių pasiūlymų mes negavome", pažymėjo A. Šimėnas. Jis pridūrė, jog nepaisant to, ar prezidento siūlymas bus atmestas, ar ne, įstatymus vis tiek bus galima pataisyti.

Pasak parlamentaro, visa problemas kyla todėl, kad dėl Klaipėdos laisvojo uosto statuso gali nukentėti Klaipėdos laisvoji ekonominė zona. Šioje zonoje ketinantys investuoti verslininkai yra nepatenkinti galima uosto konkurencija.

Kita galimo nesutarimo priežastimi gali būti tai, jog įsigaliojus įstatymams bus keičiama Klaipėdos uosto administracija. Jei įstatymas įsigaliotų iki spalio 8 dieną vyksiančių Seimo rinkimų, dar valdantieji konservatoriai spręstų, kas valdys Klaipėdos uostą.

Antradienį Seime pristatydamas prezidento dekretą dėl įstatymų grąžinimo, prezidento patarėjas Armanas Abramavičius teigė, jog dėl liepos pabaigoje Prezidentūrą užgriuvusios Seimo priimtų įstatymų lavinos, jos atstovai neturėjo laiko ir galimybių peržiūrėti įstatymus ir pateikti daugiau pasiūlymų.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Pažadai išgaravo: iš mokesčių reformos liko šnipštas (135)

Valstiečių ir žaliųjų sąjunga rinkimų programoje žadėjo imtis konkrečių darbų – keisti mokesčius, naikinti jų lengvatas, vienodinti apmokestinimą skirtingoms verslo formoms, įvesti alkoholio prekybos monopolį. Tačiau būsimos Vyriausybės programos projekte numatyti tik pažadai apie juos galvoti.

Jungtinė Karalystė planuoja išleisti pusę trilijono svarų infrastruktūrai

Jungtinės Karalystės (JK) vyriausybė planuoja išleisti daugiau nei 500 mlrd. svarų sterlingų modernizuoti šalies infrastruktūrą, siekiant išvengti „Brexit“ padarinių. Apie tai pranešama oficialiame šalies ministrų kabineto tinklapyje.

Po Italijos referendumo žymiai smuko euro kursas (7)

Euro kursas JAV dolerio atžvilgiu žymiai smuko po to, kai Italijos ministras pirmininkas Matteo Renzi patyrė pralaimėjimą sekmadienį vykusiame referendume dėl konstitucinės reformos – šalies gyventojai aiškia balsų dauguma atmetė premjero inicijuotą konstitucijos reformą, informuoja BBC.

„Volkswagen“ vadovai priversti grąžinti pinigus už skrydžius privačiais lėktuvais

Į keblią padėtį patekusios Vokietijos automobilių pramonės milžinės „Volkswagen“ (VW) vadovai priversti bendrovei grąžinti milijonus eurų už skrydžius privačiais lėktuvais, sekmadienį pranešė laikraštis „Bild am Sonntag“.

Lenkijoje – paukščių gripo židinys žąsų fermoje (12)

Paukščių gripo H5N8 židinys užfiksuotas Deščnoje prie Didžiosios Lenkijos Gožuvo (Liubušo vaivadija). Vienoje iš ten esančių fermų krito keli šimtai žąsų, praneša tvn24.pl.