Seimo Ekonomikos komitetas siūlo atmesti

Seimo Ekonomikos komitetas siūlo atmesti prezidento Valdo Adamkaus siūlymą atidėti šešių įstatymų, susijusių su Klaipėdos laisvojo uosto statusu, įsigaliojimą iki 2001 metų liepos 1 dienos.
Toks sprendimas priimtas trečiadienį vykusiame komiteto posėdyje. Iš 13 posėdyje dalyvavusių parlamentarų 10 balsavo už prezidento siūlymo atmetimą, 3 buvo prieš.

Liepą V. Adamkus vetavo šešių įstatymų, susijusių su Klaipėdos uosto statusu ir plėtra, pataisas. Tai - Saugios laivybos, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto įstatymo pakeitimo, Prekybinės laivybos įstatymo pakeitimo ir papildymo, Vidaus vandenų transporto kodekso pakeitimo ir papildymo, Hipotekos įstatymo pakeitimo, Muitinės kodekso pakeitimo ir papildymo įstatymai.

Prezidentas pasiūlė, kad šie įstatymai įsigaliotų ne nuo spalio 1 dienos, kaip buvo numatyta Seimo, o nuo kitų metų liepos 1 dienos.

Klaipėdos uosto įstatymų pataisas Seimas svarstys kitą antradienį. V. Adamkaus siūlymo atmetimui reikalingas mažiausiai 71 parlamentaro balsas.

Ekonomikos komiteto pirmininkas A. Šimėnas trečiadienį vykusioje spaudos konferencijoje sakė, jog komitetas iš esmės neturi ką svarstyti, nes prezidentas, grąžindamas Seimui pataisyti priimtus įstatymus, pateikė tik vieną siūlymą - atidėti įstatymų įsigaliojimą.

"Kitų oficialių pasiūlymų mes negavome", pažymėjo A. Šimėnas. Jis pridūrė, jog nepaisant to, ar prezidento siūlymas bus atmestas, ar ne, įstatymus vis tiek bus galima pataisyti.

Pasak parlamentaro, visa problemas kyla todėl, kad dėl Klaipėdos laisvojo uosto statuso gali nukentėti Klaipėdos laisvoji ekonominė zona. Šioje zonoje ketinantys investuoti verslininkai yra nepatenkinti galima uosto konkurencija.

Kita galimo nesutarimo priežastimi gali būti tai, jog įsigaliojus įstatymams bus keičiama Klaipėdos uosto administracija. Jei įstatymas įsigaliotų iki spalio 8 dieną vyksiančių Seimo rinkimų, dar valdantieji konservatoriai spręstų, kas valdys Klaipėdos uostą.

Antradienį Seime pristatydamas prezidento dekretą dėl įstatymų grąžinimo, prezidento patarėjas Armanas Abramavičius teigė, jog dėl liepos pabaigoje Prezidentūrą užgriuvusios Seimo priimtų įstatymų lavinos, jos atstovai neturėjo laiko ir galimybių peržiūrėti įstatymus ir pateikti daugiau pasiūlymų.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Naujienos

Darbdaviai tikisi greito Darbo kodekso priėmimo (1)

Darbdavių atstovai norėtų, kad naujasis Darbo kodeksas Seime būtų patvirtintas balandį, nes tai leistų verslui iki liepos pradžios prisitaikyti prie naujų darbo santykių. Darbdaviai taip pat tikisi, kad parlamentarai nekeis Trišalėje taryboje sutartų nuostatų.

„Twitter“ svarsto galimybę įvesti mokestį už paslaugas

„Twitter“ svarsto galimybę pristatyti naują populiarios programėlės „Tweetdeck“ versiją, skirtą profesionalams, ir pirmą kartą pradėti imti mokestį už paslaugas iš kai kurių vartotojų, ketvirtadienį informuoja „Reuters“, remdamasi bendrovės duomenimis.

„Startup Lithuania“ įvardytas kaip sektinas ekosistemos skatinimo pavyzdys

Pasaulio ekonomikos forumo ir Europos investicijų banko šią savaitę išleistoje ataskaitoje „Verslios Lietuvos“ startuolių ekosistemos platforma „Startup Lithuania“ buvo įtraukta tarp 25 pavyzdinių verslumo ir inovacijų skatinimo iniciatyvų.

Vengrija siekia uždrausti „komunistinę“ „Heineken“ žvaigždę (9)

Garsi raudona žvaigždė Nyderlandų alaus milžinės „Heineken“ logotipe Vengrijoje gali būti uždrausta, jeigu bus priimtas vyriausybės pasiūlymas, kuriuo siekiama uždrausti „totalitarinių“ simbolių naudojimą komerciniais tikslais.

ES kreipėsi į Braziliją dėl mėsos importo

Europos Sąjunga (ES) kreipėsi į Braziliją su prašymu savo noru pristabdyti mėsos importą, tam, kad nebūtų įvedamas oficialus draudimas, bet Lotynų Amerikos šalies vyriausybė tokį prašymą atmetė, praneša naujienų agentūra „Reuters“ remdamasi ES diplomatijos šaltiniais.