Seimas sugriežtino girdyklų darbą, po metų neliks didesnių nei 1 l „bambalių“

 (340)
Seimas sugriežtino girdyklų darbą, po metų neliks didesnių nei 1 l „bambalių“
© A.Stackevič nuotr.

Nuo Naujųjų metų Lietuvoje po 22 val. nebus galima iš maitinimo įstaigos išsinešti alkoholinių gėrimų atidarytoje taroje, o nuo 2013 m. mažmeninėje prekyboje turėtų nelikti didesnių nei 1 l „bambalių“, stipresnio nei 7,5 laipsniai alaus.

Tai numatančioms Alkoholio kontrolės įstatymo pataisoms penktadienį pritarė Seimas.

Už pataisas balsavo 96 Seimo nariai iš 108, 4 pasisakė prieš, 8 susilaikė. Dokumentą dar turėtų pasirašyti prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Seimas balsuodamas apsisprendė, kad nuo Naujųjų metų viešojo maitinimo įstaigose 22-8 val. nebus galima prekiauti alkoholiu išsinešimui. Taip pat turėtų įsigalioti griežtesnės higienos normos, išnaikinsiančios barais save vadinančias parduotuves.

„Fiktyvūs barai galės neva pardavinėti alkoholį vartoti vietoje, kol atsiras higienos norma. Šiandien priimtas įstatymas Vyriausybę taip pat įpareigoja priimti teisės aktą, kuriuo bus apibrėžta, kas yra viešo maitinimo įmonė: ji turės vykdyti maitinimą, bus nustatyta kvadratūra, bus pagalbinės patalpos, maisto gaminimo patalpos. Visi tie fiktyvūs barai jų neatitiks“, – DELFI po įstatymo priėmimo komentavo Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkas Antanas Matulas.

Įstatyme taip pat numatyta, kad mažmeninės prekybos įmonėse nebus galima alaus, sidro, alaus mišinių su nealkoholiniais gėrimais, alkoholinių kokteilių pilstyti į didesnę nei 1 litro tarą. Lietuvoje nebus galima mažmeninėje prekybos neliks ir stipresnio nei 7,5 laipsnio alaus, tačiau stipresniu alų bus galima pardavinėti kavinėse ir restoranuose.

„Nuo 2013 m. mažmeninėje prekyboje neliks stipresnio nei 7,5 laipsniai alaus, tačiau viešojo maitinimo įstaigose bus galima vartoti bet kokį alų, kad ir supilstytą į bačkas, laipsnių galės būti daugiau. Kai kurie klausė, kaip čia bus su stipresniu belgišku alumi, tai viešo maitinimo įstaigose alaus laipsniai neribojami“, – aiškino jis.

Anksčiau buvo užsimota apskritai drausti prekiauti tokiu alumi, tokiu atveju Lietuvoje tai būtų išnaikinę ne tik pigų su cukrumi gaminamą alaus, bet ir tradicinį lietuvišką, stiprų belgišką alų.

Priimtame projekte taip pat numatyta, kad alkoholio pardavinėti ir vartoti negalima sporto renginių metu, salėse, kuriose vyksta šie renginiai.

Nuo 2016 m. degalinėse turėtų būti visiškai draudžiama prekyba alkoholiniais gėrimais.

Per priėmimo procedūrą Seimo nariai teikė nemažai pataisų, tačiau daugeliui jų nebuvo pritarta. „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos narys Julius Veselka siūlė mažoms įmonėms netaikyti griežtų nuostatų nepilstyti gėrimų į „bambalius“ ir drausti virti stipresnį nei 7,5 laipsniai alų. Tačiau balsuodamas Seimas tam nepritarė.

Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkas Antanas Matulas yra įsitikinęs, kad tokia išlyga prieštarautų konkurencijos įstatymams.

Socialdemokratė Birutė Vėsaitė prieš balsavimą ragino kolegas pritarti pataisoms: „Aš manau, kad reikia labai pritarti šiam projektui, nes pagaliau bus realizuota nuostata, kad po 22 val. nebus galima prekiauti alkoholiu pseudobaruose, kurie buvo pasistatę vieną stalelį ir vaidino barus“.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Naglis Puteikis pasisakė prieš įstatymą: „Noriu kolegoms pacituoti mokytojo knygos penktai klasei uždavinuką: „Atėjo į barą trys vyrukai ir užsisakė butelį degtinės, baro šeimininkas iš jų paprašė 30 Lt“. Toliau vardinama kas ten ką kaip skaičiavo ir dalino. Šį uždavinį man atnešė penktokė dukra iš vidurinės mokyklos“.

www.DELFI.lt
 
340
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Verslo naujienos

„Barclays“ – milijoninė bauda dėl silpnos klientų lėšų apsaugos (1)

2014 rugsėjo mėn. 23 d. 22:31
Finansinę veiklą Didžiojoje Britanijoje prižiūrinti institucija (FCA) antrajam pagal dydį Didžiosios Britanijos bankui "Barclays" skyrė 38 mln. svarų (62 mln. dolerių) baudą dėl nepakankamo klientų lėšų saugumo, rašo naujienų agentūra "Bloomberg".

Kijevui gali tekti prašyti TVF paramos (8)

2014 rugsėjo mėn. 23 d. 21:54
Ukrainos finansų ministerija neatmeta tolesnės Tarptautinio valiutos fondo (TVF) paramos galimybės.

Deimantais nusagstytai „Hermes“ rankinei prognozuojamas aukciono rekordas (6)

2014 rugsėjo mėn. 23 d. 18:45
Deimantais nusagstytai „Hermes“ rankinei prognozuojamas aukciono rekordas
Kada rankinė tampa daugiau nei rankinė? Atsakymas į šį klausimą gali paaiškėti jau antradienį. Spėjama, kad „Hermes“ rankinė, puoštą deimantais ir baltuoju auksu, aukcione bus parduoda už rekordinę sumą. Tokių rankinių pagamintas ribotas kiekis, todėl „Hermes“ gerbėjos už vieną iš jų pasiryžusios plačiai atverti pinigines. Pirmadienį Beverli Hilse buvo galima iš arčiau apžiūrėti šį galanterijos šedevrą.

Vienintelė Gazos vaistų gamykla, sugriauta per Izraelio atakas, vis dar neatstatyta (1)

2014 rugsėjo mėn. 23 d. 18:17
Vienintelė Gazos vaistų gamykla, sugriauta per Izraelio atakas, vis dar neatstatyta
Vienintelė Gazos vaistų gamykla buvo sugriauta per 50 dienų trukusią Izraelio ataką, kuri, gamyklos darbuotojų teigimu, buvo sąmoningai nukreipta prieš pakrantėje esančio palestiniečių anklavo infrastruktūrą. Per išpuolius buvo sunaikinta vaistų gamybos įranga ir daug vaistų. Pastato išorinė pusė apdegusi, ant jos išlikęs užrašas anglų ir arabų kalbomis skelbia „Artimųjų Rytų farmacijos bendrovė“.

„Maxima“ paskaičiavo: Lietuvoje diegs savitarnos kasas (170)

2014 rugsėjo mėn. 23 d. 17:55
Vieną didžiausių parduotuvių tinklų valdanti „Maxima“ apsisprendė investuoti į savitarnos kasas. Nors specialistai skaičiuoja, kad toks sprendimas – nepigus, prekybininkams jis tampa vis aktualesnis dėl nuolatinio darbuotojų stygiaus.