Seimas priėmė naują Lobistinės veiklos įstatymą

 (6)
Seimas antradienį priėmė naujos redakcijos Lobistinės veiklos įstatymą.
Seimo posėdžių salė
© DELFI / Domantas Pipas

Įstatymas apibrėžia, kad lobistu bus laikomas tik fizinis asmuo, kuris turės atitikti nustatytus reikalavimus ir vykdys lobistinę veiklą.

Lobistinę veiklą vykdys samdomi lobistai-profesionalai bei asociacijų ir juridinių asmenų vadovai arba darbuotojai, kuriems bus pavesta vykdyti lobistinę veiklą, pranešė Seimo Ryšių su visuomene skyrius.

Lobisto pagrindinė pareiga – per septynias kalendorines dienas nuo lobistinės veiklos pradžios dėl konkretaus teisės akto projekto ar administracinio sprendimo deklaruoti šią veiklą Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai.

Reikės deklaruoti ir žodinį, ir rašytinį teisės akto ar sprendimo nuostatų aptarimą su asmeniu, kuriam siekiama daryti įtaką.

Pagal įstatymą, lobistui draudžiama teikti asmeniui, kuriam lobistine veikla siekiama daryti įtaką, dovanas arba žadėti atlygį už priimtą arba nepriimtą sprendimą, o pačiam asmeniui – priimti iš lobistų dovanas ar kitokį atlygį.

Seimas priimtomis pataisomis įtvirtino atvejus, kada veikla nebus laikoma lobistine, pavyzdžiui, viešosios informacijos rengėjų veikla skleidžiant viešąją informaciją, fizinio asmens pareikšta nuomonė dėl teisėkūros, peticijos, referendumo, piliečių įstatymų leidybos iniciatyvos teisės įgyvendinimas, valstybės ir savivaldybių institucijų ar įstaigų pakviestų asmenų veikla, kai jie kaip ekspertai ar specialistai dalyvauja pasitarimuose teisės aktų projektams rengti ir kt.

Naujos redakcijos Lobistinės veiklos įstatymą buvo parengusi dar praėjusią kadenciją dirbusi darbo grupė, tačiau naujasis parlamentas projektą gerokai pakeitė, pavyzdžiui, į jo reguliavimą nebepapuola nevyriausybininkai.

Įstatymas numato, kad jo nuostatos netaikomos nevyriausybinėms organizacijoms.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Naujienos

Aukcione pirmojo Disneilendo žemėlapis parduotas už šešiaženklę sumą

Originalus pirmojo pramogų parko Disneilendo žemėlapis aukcione Kalifornijoje parduotas už 708 tūkst. dolerių, informuoja BBC.

„Google“ baudos iš ES antimonopolinių tarnybų turėtų sulaukti antradienį

Europos Sąjungos (ES) antimonopolinės tarnybos jau antradienį turėtų pranešti apie „Google“ valdančiai bendrovei „Alphabet“ skiriamą baudą už sąmoningą paieškos rezultatų iškraipymą, skelbia „Reuters“.

JAV mažmenininkai dėl vagysčių neteko įspūdingos sumos (4)

Vagystės ir kiti veiksmai praėjusiais metais Jungtinių Valstijų mažmeninės prekybos įmonių atsargas sumažino 48,9 mlrd. JAV dolerių, rodo Nacionalinės mažmeninės prekybos įmonių federacijos (NRF) duomenys.

Vokietija prašo gamintojų atšaukti apie 12 mln. dyzelinių automobilių (3)

Vokietijos transporto ministerija ragina automobilių gamintojus atšaukti apie 12 mln. dyzelinių automobilių bei atnaujinti jų programinę įrangą, skelbia „Reuters“, remdamiesi savo šaltiniais.

Įsigaliojo ES direktyva dėl kovos su pinigų plovimu, mokesčių vengimu ir terorizmo finansavimu

Pirmadienį įsigaliojo Ketvirtoji kovos su pinigų plovimu direktyva. Ja sugriežtinamos esamos taisyklės ir sudaromos sąlygos su pinigų plovimu ir terorizmo finansavimu kovoti veiksmingiau.